Zavrieť

Porady

Ako získať zadržaný vodičský preukaz?

Bol som účastníkom drobnej dopravnej nehody (škodovej udalosti) rozbili sme si s protiidúcim vozidlom na rovnej úzkej ceste spätné zrkadlá. Škoda bola na každom vozidle odhadnutá políciou na 50,- €. Policajti sa rozhodli označiť za vinníka mňa. Svedkovia neboli. Pretože som sa necítil vinný podpísal som iba svoju výpoveď a odmietol som podpísať policajný záznam, kde ma označili za vinníka. Nato mi policajti zadržali vodičský preukaz (§ 70, ods.1, pism A). Podotýkam, že som nenafúkal, z miesta činu som neušiel, nemám žiadny záznam o dopravných priestupkoch a vystupoval som slušne.
Chcem sa opýtať: Ako dlho mi môže byť zadržaný vodičský preukaz?
A v prípade, že nezoberiem vinu na seba ani na DI a bude sa dajme tomu rok čakať na súd, tak dovtedy budem bez vodičského preukazu?
Ešte sa chcem opýtať, či tu neplatí prezunkcia neviny?
Koho mám žiadať o vrátenie vodičského preukazu?
A keď sa polícii nepodarí ani na súde dokázať moju vinu, tak som bol beztrestne potrestaný?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak ste sa s druhým vodičom nedohodli na zavinení kolízie, tak šlo o dopravnú nehodu. Jej vinníkovi hrozí v správnom konaní pokuta 150 až 800 eur a odobratie VP až na tri roky.
    Keďže Vám hrozí uloženie trestu zákazu činnosti, tak policajt postupoval v súlade so zákonom, keď Vám zadržal VP.
    Voči rozhodnutiu prvostupňového orgánu v správnon konaním, počas ktorého budete vypočutý, môžte navrhovať a predkladať dôkazy atď., sa budete môcť odvolať. Až následne pripadá do úvahy podanie žaloby.
    Na súde polícia dokazovať Vašu vinu nebude. Súd nenahradzuje dokazovanie v správnom konaní, naopak, Vy by ste ako žalobca museli preukázať pochybenie polície, ktoré by bolo dôvodom na zrušenie rozhodnutia.
    Dovolím si Vám odporučiť, aby ste veľmi dobre zvážili, či ste neporušili nejaké ustanovenie zákona o cestnej premávke, napríklad povinnosť jazdiť pri pravom okraji vozovky.
    buchač Veru tak...
    Niekedy sa neoplatí štorcovať a hlavne, ak sa jedná o tak malú sumu.
    ===============================

    Nikdy nezabudnem, jak ma raz TIRák zramoval-zbrúsil mi celú stranu,vytlačil na obrubník,až som zrušil koleso.
    Policajti mu ani nechceli pokutu a on bol aj tak múdry...z tej sumy 0 € sa okamžite cifra (s úsmevom na perách poliša) vyšplhala 600 € a hneď spľasol jak prepichnutý balón.

    Ako získať zadržaný vodičský preukaz?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.