Zavrieť

Porady

Kúpa garáže, ako postupovať?

Dobrý deň,

rozhodol som sa pre kúpu garáže, našiel som si vyhovujúcu garáž (pozemok pod garážou patrí mestu, garáž v OV) a dohodli sme sa s predávajúcim na cene. Predávajúci spísal kúpnu zmluvu podľa vzoru z internetu. Platba má byť pri podpise zmluvy. V zmluve som našiel rôzne drobné formálne nedostatky, bojím sa teda, či nebude problém pri prepise na katastri. Taktiež ma napadla vec, ak zaplatím celú sumu pri podpise zmluvy, kataster pozastaví konanie pre nejaký formálny nedostatok v zmluve a predávajúci nebude mať záujem spolupracovať na jeho odstránení (veď už má aj peniaze), čo robiť v takom prípade? Resp. aký by ste navrhovali postup?

Za odpoveď vopred ďakujem.
6 komentárov     zbaliť
Mila123 napr. pomáha notárska úschova........
eM001 nad touto možnosťou som uvažoval, len či bude predávajúci súhlasiť...spomínal, že predáva garáž pretože sa mu naskytla neočakávaná investícia a potrebuje peniaze...Ak by aj áno, ako mám v článklu PLATOBNÉ PODMIENKY špecifikovoť úkon? Nemáte niekto vzor zmluvy?
lujza.j kto spravuje garáž?
eM001 je to klasická garáž v radovej zástavbe garáži, myslím, že to nemá správcu, každý si asi spravuje svoju
lujza.j no skús zistiť...tiež mám takú a správcu mám.....neviem aké mesto.....on to isto nestaval na pozemku mesta.....tiež nemám vlastný pozemok....
eM001 je to na pozemku mesta, susedné parcely pod garážami sú už v OV, jeden rok sa to odpredávalo avšak pod touto to ešte odkúpené nieje
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ak nebude súhlasiť s notárskou úschovou-nekupuj.Podvodníci zvyčajne urýchľujú proces rôznymi rozprávkami a tlačia na záujemcov.Každý takýto proces potrebuje čas (lehoty atď).Notárska úschova je veľmi dobrý článok tohto procesu.
    http://www.akmv.sk/2013/11/08/notars...bo-vinkulacia/
    http://casprezeny.azet.sk/clanok/835...a-uradoch.html
    Naposledy upravil Peggynka : 02.12.14 at 07:31
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bodliak Ale časovo náročnejšie.
    Chobot Vôbec nie, účet zriadiš za deň, za vinkuláciu dáš vo VUB 69 EUR a peniaze sa vyplatia, ak predávajúci predloží presne špecifikované dokumenty.
    eM001 Podľa tohto príspevku potom snáď víde notárska úschova lacnejšie, našiel som niekde na internete, že pri základe nad 3 319,39 eura do 16 596,96 eura vrátane je poplatok 49,79 eura
    eM001 Prosím ešte o radu časového postupu pri vinkulácii, najprv podpísať zmluvu a potom zriadiť vinkuláciu alebo opačne?
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Predávajúci spísal kúpnu zmluvu podľa vzoru z internetu. Platba má byť pri podpise zmluvy. V zmluve som našiel rôzne drobné formálne nedostatky, bojím sa teda, či nebude problém pri prepise na katastri. Taktiež ma napadla vec, ak zaplatím celú sumu pri podpise zmluvy, kataster pozastaví konanie pre nejaký formálny nedostatok v zmluve a predávajúci nebude mať záujem spolupracovať na jeho odstránení (veď už má aj peniaze), čo robiť v takom prípade? Resp. aký by ste navrhovali postup?
    Kto stiahol z netu vzor ?
    Kto vypracoval zmluvu ?
    ---------------------------------------
    To pozastavenie, to Ťa aj celkom správne osvietilo...
    Problém ani tak nebude...kataster nemá absolútne absolútny problém pozastaviť správne konanie.
    ---------------------------------------
    Navrhovaný postup ?
    Ty si našiel nedostatky ? Predsa Ti nič nebráni, aby si sa vyjadril ku zmluve a trval na ich odstránení. Odstránenie formálnych nedostatkov v súčinnosti s predávajúcim tak, aby v zmluve žiadne neboli.

    Druhá verzia je návšteva notára, ktorý zodpovedne vypracuje zmluvu, dokonca za ňu bude aj zodpovedať po právnej stránke.

    Kúpa garáže, ako postupovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.