Zavrieť

Porady

4 komentárov     zbaliť
marjankaj Načo bude deťom MS office????
ellle aby si robili ulohy???
marjankaj A v škole im nepovedali? Koľko majú rokov?
misoft A upresni - aké úlohy? Aké sú staré?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Načo kupovať M$ molocha za drahé prachy, keď existuje FREE program, podobný M$O.
    A dokonca i pre MAC
    http://www.openoffice.org/download/ - vybrať OS, stiahnuť, nainštalovať.
    http://www.openoffice.org/porting/mac/ - pre MacOS.

    http://www.libreoffice.org/download/libreoffice-fresh/ - ako hore.
    http://www.libreoffice.org/download/...4.3&lang=en-US - pre MacOS.
    Charon Neviem koľko majú deti rokov a načo budú office používať. Libreoffice, resp. OpenOffice sa, žiaľ, nevyrovnajú MS Office. Ten, kto skutočne využíva napr. MS Excel, tak vie, že náhrady nestíhajú. Dokonca na zložitejšiu prácu nestíha ani MS Excel - Spracovanie údajov + výpočty - potreba makier vo VB.
    V praxi sa s veľkou pravdepodobnosťou stretnú s produktami od MS a preto by mali byť na prácu s týmto balíkom pripravené. Nevidel som totiž, že ako podmienka do prijatia do zamestnania bolo dokonalé ovládanie LibreOffice, ale MS Office áno.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Problém je tom, že MS Office pre MS Windows sa nedá použiť v McB, myslím teraz licenciu. Dá sa cez nejaký emulátor MS Windows, ale neviem, či sa tam rozchodí Office. Dá sa Office 365 ale to si treba spočítať. Podľa mňa je neekonomické použiť túto "live", resp. cloud verziu.

    Teda odporúčam ostatnú verziu - študent, resp. family verziu (ak existuje :-) Ja takú mám pre tri PC pre Windows za cca 100€ (ale verziu 10)

    A prečo MS Office - viď hore môj príspevok
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ellle pozerala som si ten open, ale urcite som za ms z dovodov, co si povedal ty... hlavne ich nebudem pliest, maju 12r... ja sa prave v tych verziach 365 a inyhc nevyznam... chcela som taky klasicky ofice, aky mam ja na win 7, ms off 2007, raz som kupila a potom uz neriesila, ale neviem, ktory to je...
    misoft Nuž teda neviem aký je toMacBook - ale asi tam bude mať OS X (napr. OS X Yosemite) - ale je to verzia operačného systému Mac a ja som hore uviedol linky aj pre tento OS (Mac). Uvedom si, že OpenOffice i Libre Office sa používajú aj na týchto OS! A pri veku 12 rokov (deti) istotne nebudú riešiť nejaké zložité operácie a makrá (ako Charon spomína), ale tie základné funkcie. A tie sú rovnaké ako v M$O - dokonca i usporiadanie ikoniek je podobné a niekde dokonca zhodné s M$O! Takže budú mať zadarmo základ pre prácu s textovým procesorom, tabuľkovým procesorom, Power Pointom atď. Licencia pre M$O je od 120€ vyššie. A kým budú potrebovať plnohodnotný M$O - do tej doby už budú novšie verzie. Potom uvažuj o kúpe M$O - ale teraz stačí FREE riešenie. Uvažuj ekonomicky.
    Charon Tu sa prikloním na stranu misoft(a) :-) 12 rokov - zatiaľ v škole im bude úplne postačovať Libre/OpenOffice. Dokonca aj na strednej škole a pravdepodobne aj na výške (ak nepôjdú na techniku, alebo matfiz). Teda minimálne budú mať 3-5 rokov čas na prechod na MSOffice. Naviac, každá nová verzia MSOffice je trest. Dosť trvá, pokiaľ sa človek zorientuje. Treba, aby získali zručnosti a potom to pôjde samé. Možno by som kupoval MS Office, ak by PC bol ich koníček. Poznám deti, ktoré sa programovaniu venujú od 10 - 12 rokov. Tam by som neváhal.
    Stevo5 Súhlas s misoft. Ellle - Libre office (LO) je kompatibilný s Microsoft Office (MSO). V LO otvoríš všetky súbory vytvorené v MSO. Balíky sú na 99% kompatibilné, ale nepredpokladám že by to málo čo je tam rozdielne 12-ročným vadilo. A kým budú (ak budú) potrebovať MSO, tak bude aktuálny úplne iný balík, novší, takže aj tak sa to bude treba znovu učiť.
    Osobne používam LO v SK verzii, aktualizácie každú chvíľu, podpora na internete.
    Takže sa tiež pripájam - uvažuj ekonomicky.
    ellle kedze nepoznam tie openoficy a pod, v týchto sofw sa daju otvarat a normalne funguju vsetky doc xls dokumenty?
    Charon Áno. Súbory sú spravidla kompatibilné (99%). Ale myslím, že s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete mať s tým problémy. Môžeš otvárať, upravovať a ukladať rôzne formáty a samozrejme aj o MS
      zbaliť

    aky MS Office mam kupit detom na pocitace s win 8? 2x Pc + pripadne na 1 macbook nejako sa stracam v tom mnozstve.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.