Zavrieť

Porady

Ako nafarbiť plastové okná?

Zdravím, kúpili sme dom, sú tam nové plastové okná v bielej farbe, no chceli by sme hnedé. Keďže sú nové, tak zbytočne len kvôli farbe ich nechceme meniť. Dá sa nejak prefarbiť rám, tak aby to dobre držalo? Alebo nejaká páska ktorou by sa to prelepilo? Ale tak aby to vyzeralo aj na oko dobre a keď sa budú okná umývať, aby sa to neolupovalo?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

  Ice dive
  MM Special, s.r.o.
  no všetko sa dá, je to len otázkou peňazí... ja keď som kupoval byt, tak okna boli zašpinené farbou od fasády.... žiaľ umyť sa to nedalo avšak zo slovaktuálu poslali chlapíka čo to vrámci reklamácie vyfarbil fixkou... a bolo po probléme... avšak to boli antracitové okná a zafarboval drobné hnedé flaky.... neviem si predstaviť ako by fixkou maloval niekoľko okenných rámov na hnedo... resp. ak by si šiel cestou fólie ako sa lepia na autá... tak máš problém v spojoch, lebo tie sa neoblepia t.j. vyzeralo by to dosť divne ak by bolo okno otvorené... na druhej strane fóliu ak sa rozhodneš strhnúť môžeš dosť zásadne poškodiť okno a potom ho aj tak vymeníš... takže moje odporúčanie je skôr také, nechaj okná tak... o pár rokov ich možno vymeníš alebo si zvykneš... nakoľko s maľovaním budeš mať len oštaru a vysledok nebude veľmi podľa predstavy...

  Hlasovalo 6 pouzivatelov

  Užitočné (6)
  avalik, misoft, vlado 33, arizona, Ferdosondo, terezamaria
  6

  Chobot je teraz online Chobot

  Chobot
  Plastové okná sa nedajú farbiť, musí to byť od výroby. Ak to aj nafarbíš, bude to cigánska robota - buď to bude škaredé alebo to nevydrží dlho a olúpe sa.

  robo197 je offline (nepripojený) robo197

  robo197
  Daj to maliarom, čo na to povie.Má to v rukách,aj záruku ti dá...
  Predsa takého blbca nenájdeš,čo sa nedá, to sa nedá.Okná majú hrany,neni to rovné ako napríklad stena.Co spravís s tesnením? Natreš?Vybereš,po nateru dáš späť??Budú tesniť? na záruku ináč potom zabudni,len tak na margo.

  Blbost, potom by nebolo treba priplatit na farbu ,každý by natieral ako chce...

  pankratz je offline (nepripojený) pankratz

  pankratz
  Pokiaľ som vo svojej kutilskej praxi skúšal farbiť plast, tak tá farba dlho nevydržala. Musela by byť farba už v hmote pri výrobe tej suroviny.
  Ing. Ľubomír Janoška Okenné rámy sú z polyetylénu, ten má vlastnosť (inokedy veľmi dobrú), že s ničím nechce reagovať a s ničím sa nechce spojiť.
  Ale napríklad PVC (novodur) sa natiera a strieka v pohode (hlavne pokiaľ ho riedidlo "načne").

  jelalim je offline (nepripojený) jelalim

  jelalim
  podla mna akekolvek riesenie bude nedokonale, alebo uplne zle, alebo len na kratku dobu. Treba si zvyknut, ze okna su biele. Mne sa biele pacia.
  jslancik mne sa biele páčia
  mne sa biele páčia
  mne sa biele páčia...
  fortunka a ešte k tomu plastové
  sosak PLASTY
  Renovácia plastu

  Aj plasty je potrebné renovovať. Plastové okná a dvere aj záhradný alebo detský nábytok časom podliehajú mechanickému opotrebeniu a vplyvom UV žiarenia a žltnutiu. Riešením je špeciálna farba na takéto povrchy
  http://www.balakryl.sk/index/detail/prd_id/14
  Veľmi jednoducho. Natrite to polyuretánom Temadurom od Tikkurilla.
  Ak natierate plasty v interiéri, použite Otex od Tikkurila a na tento náter (adhézny mostík), môžete maľovať aj bežnú interiérovú farbu a bude to držať. Otex sa dá aj tónovať.
  Naposledy upravil robodostal : 28.09.17 at 09:30

  sosak je offline (nepripojený) sosak

  sosak
  Plastové okná v pohode nafarbíš. Farby na plasty odolávajú poveternostným vplyvom - obsahujú UV filter, je dokonca vodou riediteľná. Predávajú sa v rôznych odtieňoch, a zmiešaním s bielou farbou si môžeš odtieň farby zosvetliť na žiadaný, podľa seba, ako sa ti páči. Podmienkou trvanlivosti náteru, aby sa neolupoval je pripraviť podklad obrúsením jemným brúsnym papierom č 400 a dobre odmastiť. Farba sa nanáša štetcom, alebo valčekom a dá sa po zriedení aj striekať. Teplota okolia pri natieraní by nemala byť nižšia, ako 10 st. celzia.
  Je niekoľko výrobcov farieb ,je na tebe čomu dáš prednosť.
  http://www.colorlak.sk/novinky/vodou...arba-na-plasty
  http://www.balakryl.sk/index/detail/prd_id/14
  4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Peggynka Mám tmu pred očami,žeby som ich mala brúsiť
  Ing. Ľubomír Janoška bacha ,nie je to v pohode,
  na tom prvom linku sa píše
  Farba AKRYLCOL LESK V 2046 nie je vhodná na plasty na báze polyetylénu (PE), polypropylénu (PP), polyamidu (PA) a teflónu.
  a na druhom linku sa píše
  Na nové aj renovačné vrchné nátery plastov najmä ABS, tvrdého PVC a umakartu. Na plasty neurčitého zloženia treba priľnavosť dopredu vyskúšať.
  sosak Správna pripomienka, ohľadom materiálu, z ktorého boli vyrobené plastové okná, ale väčšinou sa pri výrobe používa PVC - polyvinylchlorid, ten sa dá natierať. Telefonátom do firmy, ktorá vyrábala plastové okná sa dá overiť, aký materiál používajú pri výrobe okien, alebo od predchádzajúceho majiteľa domu sa opýtať na firmu, ktorá vymieňala okná.
  pankratz Akrylátové farby poznám. Je pravda, že sú vodou riediteľné, rýchlo schnú, ale farbil som drevo v záhrade, balkonové železné zábradlie, garážovú bránu a vždy mi vydržalo len 1 rok, aj to nie celý. V trvanlivosti vždy vyhrali syntetické farby. Takže tam, kde sa dá používam syntetiku . A farbiť plasty ? Mal som Trabanta, opravoval som si ho sám, aj nejaké šrámy na karosérii a nátere. Ale nikdy to dlho nevydržalo. Povrch bol príliš hladký, farba neprichytila.
    zbaliť

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.