Zavrieť

Porady

Pracovná zdravotná služba - PZS musím ju mať ?

Zdravím,

vraj bude od nového roka znova povinná pracovná zdravotná služba musím ju mať aj keď mám iba jedného zamestnanca ?

Koľko ma to bude stáť ?
Budem platiť každý mesiac alebo len raz ?
Čo ak by som zo zamestnanca spravil dohodára aj vtedy by som musela mať PZS ?

Diki za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Najdôležitejšie zmeny v súvislosti s prijatou novelou pre zamestnávateľa

    Zamestnávateľ:
     Je povinný zabezpečiť zdravotný dohľad pre všetkých zamestnancov diferencovane podľa miery zdravotného rizika vyplývajúceho z pracovných podmienok.
     Ktorý zamestnáva zamestnancov zaradených do prvej kategórie alebo do druhej kategórie, je povinný zabezpečiť pre svojich zamestnancov zdravotný dohľad najneskôr do 31. decembra 2014.
     Ktorý začne vykonávať svoju činnosť po 31. júli 2014, je povinný zabezpečiť hodnotenie zdravotného rizika, vypracovanie kategorizácie prác z hľadiska zdravotných rizík a posudku o riziku najneskôr do dvoch mesiacov od začatia svojej činnosti.
     Ktorý zabezpečoval vykonávanie pracovnej zdravotnej služby vlastnými zdravotníckymi pracovníkmi podľa predpisov účinných do 31. júla 2014, je povinný túto skutočnosť písomne oznámiť príslušnému orgánu verejného zdravotníctva do 31. decembra 2014.
     Môže využiť spôsob zabezpečenia pracovnej zdravotnej služby vlastnými odbornými zamestnancami alebo dodávateľským spôsobom.
    a dohodár je tiež zamestnanec
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    peteriak a nová firma ešte bež žiadnych zamestnancov? vzťahuje sa táto povinnosť na úplne všetky PO ?
    willma platí pre firmy s čo aj jedným zamestnancom
    zorinka Dobry den. Ako je to v pripade, ked ma firma len jedneho zamestnanca a ten je na rodicovskej? Bolo by riesenim rozviazanie pp pocas rodicaku a po skonceni rodicaku zasa uzatvorenie pp? Aby sme nemuseli platit pzs pocas rodicovskej... pzs riesit az po nastupe. Je to vraj dost drahe. Nikde som nenasla podobny pripad.
    marjankaj Peteriak, ak firma nemá zamestnancov, tak predsa nie je zamestnávateľom. Či?????
    jasny Ja to mam pri jednoosobovej sro tak ze vykon funkcie konatela mam na zaklade mandatnej zmluvy cim som sa fakticky vyhol plateniu odvodov a vzniku zdravotnej sluzby pretoze konatel tym padom nieje zamestnancom. nema uzavretu prac. zmluvu a nepobera plat. googlite ide to.
      zbaliť

    Pracovná zdravotná služba - PZS musím ju mať ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.