Zavrieť

Porady

Bazový sirup-pleseň?

Dobrý deň, vo viacerých flašiach sa mi vytvorili takéto chumáče. Jedná sa o pleseň, alebo to není na závadu? Po premiešaní fľaše chumáče zmiznú a objavia sa zase po pár dňoch. Recept bol klasický s kyselinou citronovou, bez sterilizácie. Fľaše neboli ešte otvárané.
DSC_6109 new.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Pre 10 pohárov bazového sirupu by som určite neriskovala, že budem piť pleseň. Mne ten sirup vyzerá tak, že sú tam čiastočky plesne, možno je to zle vyobrazené....To zase nie je až taká strata - chytiť a vyliať.

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Podla mna plesen ma svoju charakteristicku chut i pach a tu by si citil,chumace moze vytvarat cukor spolu zo zvyskami kvetov a pelu ja by som Ti radila ,vlozit tie flasky do velkeho hrnca a presterilizovat pri teplote 80 st.C 15min a nechat volne vychladnut.
    Este by som doplnila,ze kazdy sirup po case zrosolovatie,lebo obsahuje pektiny.
    Naposledy upravil Anika61 : 07.12.14 at 09:28
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j a ak nepomôže potom šup do wc
    Anika61 Presne tak, ak by to bola ta plesen ona sa za tyzden prejavi pekne narastie:-) :-) :-)
    JohnyZA Dobre, vyskúsam čo to spraví. Potom dám vedieť. Pred sterilizáciou to ešte precedím.
    JohnyZA Tak som to včera sterilizoval. Najskor som precedil a potom dal sterilizovat. Všetko vyzeralo ok až kým to nevychladlo. Zase sa to vytvorilo a povedal by som že ešte vo vačšom množstve.
    Anika61 Tak sa opytam, ved hadam rozoznas pokazene od dobreho??? Ja mam tento sirup z minuleho roku a tiez nie je uplne priezracny...tym,ze si to zahrial tak to vlastne zacalo rosolovatiet ako dzem-ale to je iba moj nazor...odloz na tmave chladne miesto a o tyzden uvidis ....
    JohnyZA Foto po sterilizacii: http://www.fastimages.eu/images/dsc6111.jpg chut je normalna, ziadny zapach normalny sirup akurat to strasne odradza.
      zbaliť

    naldo je offline (nepripojený) naldo

    naldo
    no.., mne sa to tiez stalo......, niektore flase boli na chalupe v spajzi.., ale tie co boli v ladnicke nebol problem..... tie co boli v spajzi som bohuzial vylial....
    (

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    a ked ho precedíš do novej flaše tiež sa to vytvorí?

    tu píšu:http://www.alinka.sk/c/bylinkovy-sirup-8387.html

    Prípadná usadenina na spodku fliaš nie je na závadu, sú to zvyšky peľu.
    Naposledy upravil lujza.j : 06.12.14 at 17:03
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JohnyZA Ano, skúšal som jednu otvoriť, precedil som cez sitko, nalial do poriadne vyumývanej fľaše a za 4-5dní to isté. Na povrchu sirupu není nič, len tie chumáče vtom plávajú. Tak neviem či to mám vyliať, je toho cez 10litrov.
    lujza.j doplnila som...
    buchač Skúšal si jednu otvoriť, vravíš ...???

    ...a koštovečku si dal, že ako sirupčok chutí ?
    JohnyZA Chutí normálne len som na vážkach ci to piť alebo nie. No ta usadenina by sa podla mna držala na spodku fľaše, ale toto sa drží v strede-respektíve v celom objeme. Ešte rozmýšlam či to nesposobil vačší chlad, mám to v špajzi posledné dni boli chladnejšie. Keď som ho pozeral cca pred mesiacom bol v poriadku nic vňom neplávalo. Pleseň by podla mňa bola na vrchu, buď biela,zelená,modrá či?
    buchač Neváhaj...

    Daj koštovku...šak maximálne Ti prečistí črevá ...
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    No neviem,pripomína mi to kombuchu (huba),asi by som zvážila to pitie resp. sa treba ešte poradiť,lebo cítiť to nemusíš,ale...

    Bazový sirup-pleseň?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.