Zavrieť

Porady

Ako je možné, že mám v kúpelni tak nízky tlak ?

Mám kotol Protherm tiger, plynár k nám chodí a aj tak mám stále problém s tlakom vody. Kotol kúri, tlak nám ustálil na hodnote 1,3-1,5 tam problém nie je. Namontoval pretlakový ventil, no napriek všetkému je v kúpelni problém s tlakom. V sprchovacom kúte sa sprchovať dá, ale vo vani sa nedá prepnúť batéria na sprchu, nakoľko je tam až tak nízky tlak. Čo mám robiť? Existuje niečo, čo by pomohlo? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    ak je dostatočný tlak na hlavnom prívode v dome, má byť aj pri batériách, ak je problém iba s teplou vodou odkedy je nový kotol, môže to byť tenšími pripojovacím rúrami alebo nedajbože hadicami pod kotlom, alebo stačí odmontovať vaňovú batériu a vyčistiť tesnenia so sitkami, ktoré môžu byť pod ňou...
    Tlak 1,3-1,5 je tlak vo vykurovacej sústave, s vodou nemá nič, málokto má tlakomer na hlavnom prívode vody. Tam je bežný tlak 3,2-4,5 bar.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Zníženie prietoku vody môže byť spôsobené prekážkou v toku (ventil), menšie dimenzie (tlak sa nezníži, ale zníži sa prietok - fyzika) tak ako napísal lapejko, alebo, čo som už zažil usadeniný vodný kameň v potrubí v tomto odkruhu (zmenšený vnútorný priemer) - čo bude problém.

    Ako je možné, že mám v kúpelni tak nízky tlak ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.