Zavrieť

Porady

Vlastná oprava vozidla pre autoservis, účtovanie?

Zákazkový list, na základe neho Vnútropodniková faktúra kde sú spísané všetky potrebné diely aj ohodnotená práca - 511/622

"Pričom účet 622 je rovný súčtu všetkých nákladov, ktoré pri oprave motorového vozidla vo vlastnej réžii vznikli- spotreba materiálu (účet 501), hrubé mzdy a odvody (účty 521,524) platené zamestnávateľom za zamestnancov, podieľajúcich sa na oprave, zodpovedajúce počtu hodín, ktoré zamestnanci oprave venovali, podiel zamestnávateľa vo výške 55 % z počtu gastrolístkov (účet 527) zamestnávateľom určenej hodnoty, na ktoré zamestnancom počas opravy vznikol nárok." viď: http://www.porada.sk/t247658-vlastna-oprava-vozidla.html#post2579976"

Zamestnanci su ohodnocovani mesacnou mzdou, nijako neevidujeme ze od ktorej do ktorej hodiny opravuju dane vozidlo, len dni, a taktiez neevidujeme ktory zamestnanec na tom pracoval, ved mohol aj sam konatel....cize neda sa ostat pri 511/622?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

  KloferHladny
  62x = aktivácia. Aktivuje sa majetok v širšom zmysle slova, t.z. zásoby, hmotný resp. nehmotný majetok. Uvádzate, že ste opravovali vozidlo ktoré je majetkom autoserrvisu. Bola to teda oprava alebo technické zhodnotenie ? Ak to bola iba oprava, potom neúčtujte na 622 - spotrebu 51x, 52x, 501x sledujete podˇôa zákazky. Ak Vám však vzniká majetok (napr. úplne nový motor s iným výkonom na starom aute), potom Vami kalkulované náklady aktivujte ako obstaranie majetku: 042/622 a následne 022/042.
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Carsgirl nie zhodnotenie, oprava po autonehode, neuctujem cez 622? a cez ake ucty teda?
  a co sa tyka 52x ide o to ze nasi zamestnanci maju mesacnu mzdu a nerobime oficialne evidenciu ze kto robil ake auto....
  KloferHladny Mali by ste mať evidenciu "zákaziek" a k nej príslušnú priamu spotrebu (501x, 518x). Ostatné náklady sú vecou kalkulácie v prípade aktivácie...
  Ak účtujete "A", potom máte náklady materiálu na vlastnú opravu 501x/112x, s tým, že evidenciu opravy vlastných áut a zákazníckych áut by ste mali mať vysledovateľnú. Ak účtujete "B", účtujete nákup priamo na 501x, spotrebu na vlastnú opravu sledujete mimo účtovníctva (v evidencii skladu)
  Carsgirl Zákazky evidujeme, ale k nim priradenu priamu spotrebu nie, ide to vsetko vacsinou cez ERP ale casovo sa to da odsledovat. Uctujem DF/blocky z nákupu dielov a tak vydavam blocky k danym zakazkam (praca + diely).
  Cize v mojom pripade ak uctujem sposobom B, ponechat nakup dielov na ucte 501 s tym ze urobim osobitnu analytiku aby sa to dalo odsledovat. A pracu neaktivujem?
    zbaliť
  avalik 21.11.15 13:42 odstránil(a) z Porady

  Vlastná oprava vozidla pre autoservis, účtovanie?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.