Zavrieť

Porady

Minikurz PC - EXCEL

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Takže po dlhšom odhodlávaní sa, ako na to s týmto mini-mini-kurzom pc, skúsime začať. Realizačný team dúfa, že Vám to niečo prinesie.
Ako by to malo prebiehať:
1. Keďže Excel je strašne obrovský na vysvetlenie a ťažko textom vysvetliť čo a ako, budeme dávať postupne Excelové listy s vysvetlením nejakej časti, a budeme sa snažiť, aby na seba tieto nadväzovali.
2. Tiež sa budeme snažiť "polopatisticky" (krásne slovo) vysvetliť tému a upozorniť Vás na možné vylepšenia.
3. Aby sme Vás trochu prinútili k samorealizácii, vždy na konci týždňa sa pokúsime pripraviť nejakú domácu úlohu (aspoň na zamyslenie).
4. Nechceme vysvetľovať Excel položku po položke v menu, ale ukázať možnosti, ako čo najefektívnejšie pracovať s Excelom v praxi.
5. Excelové listy si môžete dávať do jedného zošita a nakoniec by z toho mohla byť pekná príručka.
Usporiadat
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Prosím niekoho o pomoc s excelom.V prílohe je uvedený moj problém. Vopred ďakujem za ochotu.
0 0
tuxik senior tuxik senior

tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior

no vyber viacerych buniek urobis pomocou pridrzanej klavesy CTRL akurat pri scrollovani je poterba pustit CTRL pretoze to ma funkciu lupy.
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

tuxik senior - To bolo asi adresované mne,ale toto som vedele a nevyriesi mi to co chcem. Chcem aby sa mi to tam kopirovalo automaticky. Teda nejaky vzorec zadat aby sa mi tam tie hodnoty davali automaticky.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

mariana11 Pozri príspevok
tuxik senior - To bolo asi adresované mne,ale toto som vedele a nevyriesi mi to co chcem. Chcem aby sa mi to tam kopirovalo automaticky. Teda nejaky vzorec zadat aby sa mi tam tie hodnoty davali automaticky.
Možno ti neporadím presne to, čo chceš, ale napadla ma iná alternatíva, ktorá ti možno tiež pomôže. Resp. začať s tým a potom môžeš urobiť to, čo potrebuješ.

Pripojil som tú tvoju tabuľku. Pokiaľ tie údaje budú v podobnej štruktúre (pár riadkov údajov a jeden sumárny) existuje v Exceli jedna funkcia, ktorá sa volá zoskupenie (Group and Outline). Pokiaľ si vysvietiš všetky riadky tabuľky a použiješ funkciu Data > Group and Outline > Auto outline, tak ti spraví to, ako je teraz tabuľka.

Všimni si, že vľavo hore sú čísla 1 a 2. Ak klikneš na jdnotku, tak tie neptrebné riadky sa automaticky skryjú a zostanú ti len záhlavia a sumáre. Kliknutím na 2 sa znovu riadky rozbalia. Dajú sa tie bunky rozbaľovať aj jednotlivo kliknutím na tie + a - v prvom stĺpci.

Možno ti bude stačiť mať tie súmáre aj takto. Ak nie, budem rozmýšľať ešte nad tým. Budú tie sumárne údaje pravidelne vždy v siedmom riadku? Potom by sa dalo aj o to oprieť a niečo vymyslieť.
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Jeej "chobotik" ,dakujem,ze sa tomu venujes.Zatial som tvoju odpoved len zbezne v rychlosti precitala a hned sa na to idem pozriet.
A ano tie udaje budu pravidelne v urcitom riadku ale este neviem v ktorom,ale to je urcite jedno ci v siedmom,alebo desiatom... dakujem ti velmi pekne za ochotu.
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Chobot - tak uz som si to pozrela a je to zaujimava vec...ale bohuzial,musim to mat na inom liste a pod sebou.Tak skusis este nieco vymysliet? Dakujem
PS: ale toto co som sa dozvedela urcite niekde vyuzijem....
0 0
mimushka mimushka

mimushka je offline (nepripojený) mimushka

Dobry den, pracujem dennodenne s excelom, ale mam pocit ze uz mi nestaci, pretoze databaza udajov je coraz rozsiahlejsia a potrebujem udaje sledovat z roznych hladisk. Tak zbezne som sa uz pozrela na access, ale dokladnejsie som ho nestudovala, chcela by som o nom nieco blizsie vediet. Dakujem
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Skúsila si kontingenčnú tabulku v eceli
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Ahojte, ten minikurz bol fakt dobrý!!! Ešte som si to neprešla celé, ale už mi to dosť pomohlo, aj ked už s excelom robím dlho, no nie najrýchlejšie. Robila som v nom aj podvojné účtovníctvo v len začínajúcej-ešte neaktívnej firme. No prosím vás o radu. Mám český Excel 2000. Ak chcem vložiť nejaký symbol , zväčša si ho prenášam z wordu, pretože vo funkcii VLOZIT ponuku SYMBOL nemám. Alebo tam niekde je a len neviem, kde ho hladať?
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Brčko odpovedala si si sama na otázku. Pri otvorení zošitu máš v ponuke panely s nástrojmi. Hlavný panel sa volá štandardný a v ňom je ponuka: Vložiť, Symbol. Vybereš si do sýtosti symbol aký chceš, presne tak isto ako vo Worde.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

jojom, to je to, že v ponuke VLOŽIT mám len podponuky: Bunky, Rádek, Sloupec, List, Graf, Konec stránky, Funkce, Název, Komentář, Obrázek, Objekt, Hypertextový odkaz. No a SYMBOL tam nie je. Možno to bude verziou programu: Excel 2000? alebo mi tam niečo chýba nainštalované? A dakujem za príspevok
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

klikni na start, všetky programy, prislušenstvo, systémové nástroje, mapa znakov tam si vyber čo potrebuješ.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
mariana11 Pozri príspevok
Prosím niekoho o pomoc s excelom.V prílohe je uvedený moj problém. Vopred ďakujem za ochotu.
Jedno riesenie som nasiel cez funkciu Data/Filter/Rozsíreny s tym, ze ako podmienku som zadal Mnozstvo/="Spolu". Zobrazi iba riadky v ktorom sa nachadza vyraz Spolu (samozrejme aj sucet).
Stefan2005

P.s. tato funkcia funguje sice iba na aktivnom liste, ale po vytvoreni filtra nie je problem preniest vysledky zobrazenia na druhy list a nazvat si ho trebars sumar.
Naposledy upravil Stefan2005 : 14.10.07 at 21:19 Dôvod: doplnenie poznamky
0 0
mullerova mullerova

mullerova je offline (nepripojený) mullerova

mariana11 Pozri príspevok
Prosím niekoho o pomoc s excelom.V prílohe je uvedený moj problém. Vopred ďakujem za ochotu.
Je to komplikované, ale funguje to...
0 0
Monikov Monikov

Monikov je offline (nepripojený) Monikov

SZČO účtovník
Potrebovala by som poradiť, ako zablokujem prístup k niektorým políčkam v exceli (napr. k sumárnym), aby sa náhodou neprepísal vzorec pri zadávaní údajov . Ďakujem!
Naposledy upravil Monikov : 06.11.07 at 16:10
0 0
majanr majanr

majanr je offline (nepripojený) majanr

ak potrebujes "zamknut" len niektore bunky - napr, tie sumarne tu je postup:
1. oznac cely harok (kliknutim na prazdne policko v nazvoch riadkov a stlpcov - je to presne to policko ktore je nad riadkom 1 a pred stlpcom A )
2. Potom si daj Format - Bunky - Ochrana (v ceskej verzii Zamek)
tam zrus zakliknutie policka Zamknut bunky, a OK. Tym si vlastne "odomkla vsetky bunky
3. Teraz klikni postupne na tie bunky ktore maju byt zamknute (alebo ich naraz oznac) a vo Format - Bunky - Ochrana zaklikni policko Zamknut bunky, a OK
4. Nakoniec zvol prikaz Nastroje - Ochrana - Zamknut harok (alebo Zabezpecit harok, niesom si ista ako je to v SVK verzii)
Tie bunky ktore si oznacila v kroku 3 budu zamknute...

Ak si si vsimla, je treba najskor "odomknut" vsetky bunky (krok 2) a potom "zamknut" tie ktore sa nesmu menit. Ak by si to nespravila a len pouzila prikaz Nastroje - ochrana - zamknut harok zamkli by sa ti bunky CELEHO harku a nedalo by sa do nich pisat. Standardne sa po tomto prikaze totiz uzamknu vsetky bunky...
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

Možno pomôže aj takáto príručka: Excel_2K.pdf
(30 stranová príručka k MS Excel, základné info, vzorové príklady, 1,6 MB.)

Na stránke PC-PROG sú príručky i k Wordu a Outlooku.

Verím že pomôže :-)

Palo
0 0
pillot pillot

pillot je offline (nepripojený) pillot

obyčajný človek
Mám taký malý dotaz,
dokáže excel prekonvertovať číslo do písanej podoby?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
pillot Pozri príspevok
Mám taký malý dotaz,
dokáže excel prekonvertovať číslo do písanej podoby?
... čo tak trocha poobzerať sa na stránkach porady :

http://www.porada.sk/t18882-prevod-c...yjadrenia.html
0 0
pillot pillot

pillot je offline (nepripojený) pillot

obyčajný človek
Štefan diki za nakopnutie - nasmerovanie, nielen že som našiel čo som hľadal, ale som to aj aplikoval.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať