Zavrieť

Porady

Peniaze poslané šekom od firmy z USA za služby od mojej s.r.o.

Máte niekto skúsenosti, ako to je ak by som ako s.r.o. prijal platbu za moje počítačové služby (webdesign a veci súvisiace) formou šeku?

Doteraz som príjmal platby skrze PayPal od rôznych spoločností z USA, alebo aj priamym prevodom na účet, tzv. wire transfer. Ale táto firma z USA silou-mocou chce, že by mi to posielali mesačne šekom, no neviem, šekom som ešte za svoje služby ako s.r.o. platbu neprijal, tak neviem, či je to dobrý nápad.

Prijali ste niekto platbu za svoje služby šekom? Čo to obnášalo? Na čo si dať pozor. Myslím z účtovného hľadiska s.r.o. na Slovensku.

Nie som platca DPH, som iba registrovaný podľa §7a, ale to je v tomto prípade, keďže sa jedná o USA, tj. tretiu krajinu nepodstatné, pretože pri styku s tretími krajinami sa to IČ DPH vydané podľa §7a používať nesmie. Faktúry za svoje služby do USA vystavujem s údajmi, ktoré mi tie USA spoločnosti dajú, podobným spôsobom, ako keď fakturujem napríklad firmám na Slovensko.

Inak, tie firmy z USA odo mňa moje faktúry vôbec nechcú. Ani jedna!!! Nikdy!!
Ešte som sa nestretol s tým, že by chceli odo mňa mojou faktúru. Nechcú ju ani na papieri, že by som im ju poslal poštou, ani elektronicky, ani nijak, aj keď im ju zakaždým núkam.
Nechcú...

Takže si tie svoje faktúry do USA vystavujem a vytláčam normálne v slovenčine, pre potreby môjho účtovníctva, resp. kontroly DÚ.

A teraz keby som prijal tú platbu šekom, tak to by bolo ako? To by som ten šek pripol ku faktúre? Je vôbec taký šek z USA nejakým daňovým dokladom, ktorý sa bez problémov uzná na Slovensku? A ostal by mi ten šek vôbec?! Či by mi ho banka po preplatení zobrala?

Inak, sú nejaké povinné údaje, ktoré rozhodne musia byť na tom šeku, či faktúre a keď tam nebudú tak bez nich bude problém?! Môžem na faktúre do kolónky forma úhrady napísať: „šekom“?

Poprípade niečo ďalšie na čo som zabudol a je to dôležité v tejto veci.

Veľká vďaka za odpoveď!
Naposledy upravil flector : 08.12.14 at 13:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Veď je to normálna úhrada faktúry. Šek slúži ako doklad o úhrade a priložíš ho buď ako píšeš k faktúre, alebo k ostatným pokl. dokladom. Teda je to daňový doklad, ktorý si povinný zaúčtovať vo svojom účtovníctve. A mal by obsahovať odosielateľa platby, príjemcu, dátum a sumu.
    flector Ďakujem! Ja som sa hlavne bál, či ten šek z USA nebude nejaký „iný“. Myslím, nie taký, ako býva zvykom u nás na pošte, ale či nemôže byť nejako problematický, alebo tak. Preto som sa aj pýtal, či musí ten šek z USA obsahovať nejaké vyslovene požadované údaje, ktoré sú dôležité pre DÚ, či podobne.
    arizona 10.12.14 20:02 odstránil(a) z Porady

    Peniaze poslané šekom od firmy z USA za služby od mojej s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.