Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Kozie mlieko? Asi zartujes. Vacsieho alergena asi na svete niet. A to nehovorim, ze z neho sa mozes nakazit boreliozou. Videl si niekedy ako sa pasu kozy co chovaju ludia na dedine?? Ja okolo nich chodim do prace. To, ze kozie mlieko je ultra zdrave a donedavna sa ospevovalo do neba je prekonany mytus.
Ta azia a mlieko.... Vsetko je to genetika a vyvoj cloveka.
Som asi staromodny a ovocie si dam tak 3x do roka, ale radsej si dam chutne jablko zo zahrady ako pomaranc z obchodu.
Clovek by mal jest to, co sa dopestuje a dochova v oblasti, kde zije.
Ak by sa chobotnice a jezkovia zacali predavat u nas ultra lacno a ludia by ich zacali aktivne konzumovat, nechcem vidiet do par rokov tie kvanta smrtelne chorych ludi.
To je moja odpoved na mlieko. Ak to cele generacie nekonzumovali, je jasne ze im to nebude prospesne.
Ked som aktivne cvicil prijal som za 2 dni tolko bielkovin ako necviciaci clovek za vyse mesiaca. Plus 2 litre mlieka DENNE k tomu navyse.
Teraz, ked mlieko nepijem ako je rok dlhy, zrazu mam castejsie zapchaty nos, proste rozne lokalne alergie... Len tolko k skodlivosti mlieka...
1 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

Mária27
Jeden z nich je urkite slušný
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tá zdravotná zmena vôbec nemusela nastať práve z toho, že si vynechal mlieko. Radšej kozie mlieko od jednej kozy, ako pozlievané z iks x iks kráv. Kozie je v dnešnej dobe určite zdravšie, je ľahšie stráviteľné pre organizmus. Ak si kúpiš jogurt aj bez príchute, má výbornú chuť a vôbec ho nie je cítiť kozinou. Iba ak sa pri nich nachádza cap, vtedy má typický zápach. Všetko závisí od chovateľa, resp.farmy.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Kedy má rodič nastaviť dieťa na racionálnu stravu, ak nie hneď od začiatku? Všetko má v rukách rodič. Naše deti sa dostali k čokoláde tiež poriadne neskoro, ale iba preto, že nechodili do škôlky. Už to je výchovný stádový nezmysel, aby si dávali deti medzi sebou na sviatky sladkosti.
Na Mikuláša a sviatky, samozrejme sme im osladili život, ale v rámci normy. A vtedy ani vysokopercentné čokolády neboli, nebudem do svojich detí pchať margarín. Ak som piekla, iba s maslom.
Stačilo mi, ako musela mať neter doma vždy pakel cukríkov, bratova kolegyňa, aktívna športovkyňa aj s manželom, raz volala bratovi do práce, aby jej priniesol cukríky pre dcéru, zrejme sa od nej nemohla pohnúť, zobral ma k nim..., ja keď som videla tú sadu sklenených šuplíkov na soľ, cukor a pod. v počte 6 ks vedľa seba a prázdnych, pretože sa v nich uskladňovali cukríky ako v cukrovinkách, malá mala záchvat, že doma nič nemá, deti som mala asi o 10 rokov, povedala som si, že toto nechcem zažiť nikdy! Ani rodina im nenosila to, čo sme si nepriali.
Ak mali nejaký zdravotný problém, a potrebovala som ich zamestnať, vždy som mala v zálohe nejakú drobnú hračku. Detto dostali vždy až po očkovaní a nevedeli, že mám niečo so sebou. A bolo to bez plaču.
Existuje aj bezplienková metóda, chce to iba citlivý a ústretový prístup k dieťaťu. Tam začína skutočná väzba medzi rodičom a dieťaťom. Nechápem, ako niekto môže dať dieťa do jaslí. Niekto zrejme skutočne musí, ale ak kvôli kariére, neviem, či to stojí zato.
"Od šiesteho týždňa sa snažíme o bezplienkovú komunikačnú metódu a musím povedať, že som viac než prekvapená, ako dokážu byť tie malé dietky také šikovné," nadchýna sa.
http://najmama.aktuality.sk/clanok/2...enkovu-metodu/
1 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Moja do 3 rokov nechcela nic sladke, ani slane. Musel som ju na nejaky ten cukrik naucit a aj tak to nema rada, ani lizatka, nic. Ak mam dobru cokoladu, musim ju nukat aby si zobrala... Ale este raz pisem, cukry, tuky bielkoviny su zakladne prvky vyzivy. U deti sa napr. v nejakom 2 roku neriesi ani cholesterol, lebo je ho sakra potreba...
Mas pravdu, ze kopec veci je o vychove. Ak rodicia nemaju radi sladke, tak to casto prechadza aj na deti.
Moja ako 2-3 rocna si kupi s babkou v obchode mydlo, detsky olej a podobne a cely den si to nosi, ovoniava, pripadne sa trosku natrie a zase to zavrie, mydlo zabali a tak...
Som ale rad ze uz nema problem s cokoladou, predsa je potrebna.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nevravím, že sme nemávali sladké bezmäsité jedlá, že sa nenapiekli buchty a pod. Ale kupovať zafarbené hmoty, to nie. A sladké vody? Ja ľutujem dnešných rodičov, automaty po školách a tak.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

korela
Tá zdravotná zmena vôbec nemusela nastať práve z toho, že si vynechal mlieko. Radšej kozie mlieko od jednej kozy, ako pozlievané z iks x iks kráv. Kozie je v dnešnej dobe určite zdravšie, je ľahšie stráviteľné pre organizmus. Ak si kúpiš jogurt aj bez príchute, má výbornú chuť a vôbec ho nie je cítiť kozinou. Iba ak sa pri nich nachádza cap, vtedy má typický zápach. Všetko závisí od chovateľa, resp.farmy.
Ako pre koho.Každý z nás je originál.Jeden radši holky,druhý vdolky.To čo je pre jedného medom,pre druhého jedom.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Moja do 3 rokov nechcela nic sladke, ani slane. Musel som ju na nejaky ten cukrik naucit a aj tak to nema rada, ani lizatka, nic. Ak mam dobru cokoladu, musim ju nukat aby si zobrala... Ale este raz pisem, cukry, tuky bielkoviny su zakladne prvky vyzivy. U deti sa napr. v nejakom 2 roku neriesi ani cholesterol, lebo je ho sakra potreba...
Mas pravdu, ze kopec veci je o vychove. Ak rodicia nemaju radi sladke, tak to casto prechadza aj na deti.
Moja ako 2-3 rocna si kupi s babkou v obchode mydlo, detsky olej a podobne a cely den si to nosi, ovoniava, pripadne sa trosku natrie a zase to zavrie, mydlo zabali a tak...
Som ale rad ze uz nema problem s cokoladou, predsa je potrebna.
V ďalšom príspevku budeš písať, že si choval deti bez dudla a plienok? To snáď nie? Ako by potom mohla tvoja žena chodiť na pánske.
--------------------------------------
O tom sladkom je to inak. Ja osobne som veľmi na sladké. Mám rád torty, kremeše, veterníky, gaštanové pyré, horkú čokoládu, ale nemám rád zmrzlinu, mliečnu čokoládu, plnenú čokoládu, bonbóny a podobne.

Moje deti sú presný opak. Jediné čo nemáme všetci radi sú cukríky a horalky (a všetko čo sa im podobá).
-------------------------------------------
Dosť dobre však nechápem, ako si si mohol zo mňa robiť srandu, že som deťom nedoprial sladkosti a zrazu tu píšeš, že tvoja malá...
že si ju musel učiť na cukor. Nechápem načo si to robil, veď v pestrej strave je rôznych cukrov až až. Naviac sú bez debaty lepšie a zdravšie, ako rafinovaný biely cukor z cukrovej repy. Moje deti poznali aj včelí med.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

BXLmiami, presne takto som to myslel.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Bez plienok nie, bez dudla áno, lebo ho za pána nechcela a ani sme ju do toho nenútili...
Rafinovaný cukor? to by všetky staré ročníky, kedy sa nič iné ani nepoužívalo už dávno vykapali.
Si pamätám ten výborný sirup v tej hrubej fľaši, sám cukor.
To bola malinovka a nie teraz tie umelé rakovinotvorné náhrady cukru.
Môj názor je, že cukor ako taký neškodí, ak sa správne používa.
Tie umelé sladidlá ale škodia všetky do jedného, jedno menej, jedno viac.
edit: medu mám domáceho koľko sa mi zachce.... osobne ho až tak neobľubujem a pre deti je to otázka či hej, alebo nie...
Naposledy upravil Nandrolon : 06.08.15 at 10:35
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ľudia by nemali podliehať reklame, móde a tomu, čo je momentálne IN.
Mali by si viac veriť, veriť svojim pocitom hladu, smädu a chuti. Sú to prirodzené signály organizmu čo aktuálne potrebuje. Samozrejme že to pltí aj pre deti a preto im treba ponúkať, ale nenútiť im určitý predpísaný zaručene vhodný a zdravý jedálniček.

Dokonca aj pocit únavy a vyčerpanosti treba rešpektovať. Poznám veľa ľudí, ktorí si myslia, že "podporujú" fyzickú aktivitu svojich detí, ale skoro vždy sú akosi mimo reality. Genetika totiž nepustí.
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nezabúdaj, že zdravý mozog má tzv. samoliečiteľské schopnosti. To je aj vysvetlenie toho, čo píšeš, dávam výnimočne palec hore.
Ja keď som bol malý /6 rokov?/ tak som odbalil celé maslo a jedol som ho samotné.
Teraz už chápem že telo si proste určité látky samo vypýtalo. Preto niekedy ti ide na chuť jedno, niekedy druhé. To je aj problém autoimúnnych ochorení mozgu.
Mozog, ktorý je už nejako postihnutý stráca túto schopnosť a preto zdravotný stav sa často postupne horší a človek upadá a pridružujú sa ostatné nesúvisiace choroby s pôvodnou diagnózou...
Čítal som to v roku 2011-2012 kedy som sa dosť podrobne a každodenne zaujímal o sklerózu multiplex....
ps: lenže netreba zabúdať na jednu vec, že deti "nemajú radi" všeobecne pestrú stravu. Oni majú radi práve monotónne kaše a chute, ktoré poznajú. Tým sa dosť podstatne líšia od dospelých ľudí. Je to písané v každej platnej príručke, knižke pre malé dieťa... Teraz myslím deti okolo 2-4 rokoch...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Bez plienok nie, bez dudla áno, lebo ho za pána nechcela a ani sme ju do toho nenútili...
Rafinovaný cukor? to by všetky staré ročníky, kedy sa nič iné ani nepoužívalo už dávno vykapali.
Si pamätám ten výborný sirup v tej hrubej fľaši, sám cukor.
To bola malinovka a nie teraz tie umelé rakovinotvorné náhrady cukru.
Môj názor je, že cukor ako taký neškodí, ak sa správne používa.
Tie umelé sladidlá ale škodia všetky do jedného, jedno menej, jedno viac.
edit: medu mám domáceho koľko sa mi zachce.... osobne ho až tak neobľubujem a pre deti je to otázka či hej, alebo nie...
Ja nepíšem, že rafinovaný cukor je jed. Ako si na to prišiel, že z cukru by sme mali vykapať? Veď cukor bežne používame na varenie, pečenie, dochucovanie čaju, mlieka, kakaa a podobne, Ale kojencom to neponúkame. Oni majú všetko čo potrebujú v materinskom mlieku a až keď sa začnú zaujímať o pevnú stravu, ponúkame im zeleninu, ovocie, vývary a nejaké tie obilniny a dokonca aj zemiaky. Všetko sa dá uvariť vo vode a určite nieje nevyhnutné variť kašu z kravského mlieka. Dá sa to aj z vody a aj bez krupice a určite to nebude nejaká chudobnejšia strava.
------------------------
Viem, že to momentálne nieje veľmi IN, ale je to správne.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Nezabúdaj, že zdravý mozog má tzv. samoliečiteľské schopnosti. To je aj vysvetlenie toho, čo píšeš, dávam výnimočne palec hore.
Ja keď som bol malý /6 rokov?/ tak som odbalil celé maslo a jedol som ho samotné.
Teraz už chápem že telo si proste určité látky samo vypýtalo. Preto niekedy ti ide na chuť jedno, niekedy druhé. To je aj problém autoimúnnych ochorení mozgu.
Mozog, ktorý je už nejako postihnutý stráca túto schopnosť a preto zdravotný stav sa často postupne horší a človek upadá a pridružujú sa ostatné nesúvisiace choroby s pôvodnou diagnózou...
Čítal som to v roku 2011-2012 kedy som sa dosť podrobne a každodenne zaujímal o sklerózu multiplex....
ps: lenže netreba zabúdať na jednu vec, že deti "nemajú radi" všeobecne pestrú stravu. Oni majú radi práve monotónne kaše a chute, ktoré poznajú. Tým sa dosť podstatne líšia od dospelých ľudí. Je to písané v každej platnej príručke, knižke pre malé dieťa... Teraz myslím deti okolo 2-4 rokoch...
Nandrolon, dúfam že je ti jasné, že dvojročnému dieťaťu nebudem denne núkať krupičnú kašu, ale mu ponúknem vždy niečo iné. Od ovosnej kaše s ovocím, cez rôzne vývary až po rizoto so zeleninou, mäsom, ovocím a cukrom. Veď pestrá strava vrátane varených vajec, praženice a vaječné omelety, palacinky, lievance, zeleninové a zemiakové placky. Jednoducho všetko a pritom sa najedia aj dospelí. Jediné obmedzenie pre dospelých je v tom, že menej solíme a dochucujeme. Nieje to žiadna veda.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ten pojem "pestrá strava" som myslel trochu ináč. Samozrejme že strava sa musí stále obmieňať, ale musí byť takpovediac chuťovo neutrálna, teda v podstate nie extra výrazné koreniny a soľ...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami
korela
Tá zdravotná zmena vôbec nemusela nastať práve z toho, že si vynechal mlieko. Radšej kozie mlieko od jednej kozy, ako pozlievané z iks x iks kráv. Kozie je v dnešnej dobe určite zdravšie, je ľahšie stráviteľné pre organizmus. Ak si kúpiš jogurt aj bez príchute, má výbornú chuť a vôbec ho nie je cítiť kozinou. Iba ak sa pri nich nachádza cap, vtedy má typický zápach. Všetko závisí od chovateľa, resp.farmy.
Ako pre koho.Každý z nás je originál.Jeden radši holky,druhý vdolky.To čo je pre jedného medom,pre druhého jedom.
Ale podľa mňa dnešná koza prežíva ešte vždy kvalitnejší a zdravší život, ako hovädzí dobytok. Má viac slnka, čerstvej pastvy, a lepšiu hygienu. Či menej liekov, to by veterinári vedeli.
Už podľa mojich príspevkov asi vieš, že mám ten istý názor. Keď sa u dieťaťa vyskytol ten dlhodobý zdravotný diskomfort, tak vzalo knihu Jedlo ako liek, jedlo ako jed, samo na to išlo už intuitívne asi v pätnástich rokoch, lekári na to prišli o cca šesť až sedem rokov. Summa summarum dg na svete po cca 16 - 17 r.!
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nemám teraz čas,ale aspon v skratke-je to obrovské pátranie pozri sa okolo seba na to čo dýchaš,ješ,používaš-môže to byť čokoľvek z toho.Naozaj najlepšie na to príde pacient.Až dodnes nemáš možnosť testovať skutočne veľa vecí.A v minulosti tie testy ani neboli.
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

korela
BXLmiami
korela
Tá zdravotná zmena vôbec nemusela nastať práve z toho, že si vynechal mlieko. Radšej kozie mlieko od jednej kozy, ako pozlievané z iks x iks kráv. Kozie je v dnešnej dobe určite zdravšie, je ľahšie stráviteľné pre organizmus. Ak si kúpiš jogurt aj bez príchute, má výbornú chuť a vôbec ho nie je cítiť kozinou. Iba ak sa pri nich nachádza cap, vtedy má typický zápach. Všetko závisí od chovateľa, resp.farmy.
Ako pre koho.Každý z nás je originál.Jeden radši holky,druhý vdolky.To čo je pre jedného medom,pre druhého jedom.
Ale podľa mňa dnešná koza prežíva ešte vždy kvalitnejší a zdravší život, ako hovädzí dobytok. Má viac slnka, čerstvej pastvy, a lepšiu hygienu. Či menej liekov, to by veterinári vedeli.
Už podľa mojich príspevkov asi vieš, že mám ten istý názor. Keď sa u dieťaťa vyskytol ten dlhodobý zdravotný diskomfort, tak vzalo knihu Jedlo ako liek, jedlo ako jed, samo na to išlo už intuitívne asi v pätnástich rokoch, lekári na to prišli o cca šesť až sedem rokov. Summa summarum dg na svete po cca 16 - 17 r.!


Koza asi hej / človák asi nie
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Bez plienok nie, bez dudla áno, lebo ho za pána nechcela a ani sme ju do toho nenútili...
Rafinovaný cukor? to by všetky staré ročníky, kedy sa nič iné ani nepoužívalo už dávno vykapali.
Si pamätám ten výborný sirup v tej hrubej fľaši, sám cukor.
To bola malinovka a nie teraz tie umelé rakovinotvorné náhrady cukru.
Môj názor je, že cukor ako taký neškodí, ak sa správne používa.
Tie umelé sladidlá ale škodia všetky do jedného, jedno menej, jedno viac.
edit: medu mám domáceho koľko sa mi zachce.... osobne ho až tak neobľubujem a pre deti je to otázka či hej, alebo nie...
nandrolon, rafikovany cukor, ako aj sam nazov napoveda je tiez umele sladidlo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať