Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nie je úžerník ???
Nie je vyžratý???
- áno, čisté fakty, akurát teda môžem toho úžerníka dať do minulého stavu, lebo vtedy zákon o úžere ešte neexistoval...
Hádam ak budem vyžratý a niekto mi to aj povie tak sa na to nenaštvem, keďže to bude pravda....
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Nie je úžerník ???
Nie je vyžratý???
- áno, čisté fakty, akurát teda môžem toho úžerníka dať do minulého stavu, lebo vtedy zákon o úžere ešte neexistoval...
takto to teda vyzera to vazenie si jeden druheho po ktorom volas?
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Taiko, vidím že máš poriadny prehľad o "debilizme v TV".
Zatiaľ som chválabohu z tvojho repertoáru nevidel ani jednu.
V TV pozerám správy a súdnu sieň, to mi stačí.
Debilizmus sa dá rozvíjať iba u debila, nezabúdaj. Ak raz niekto nemá debilizmus v génoch, nemáš čo rozvinúť.
SME, sk, to myslíš ten židovský portál na vymývanie mozgov, ktorý vlastní pár ľudí?

Aj tak som nepochopil, ako môže človeka ovplyvniť, ak si prečíta 2-3 články denne na topkách.

Edit: ja si dokážem vážiť iba slušných ľudí, tak som bol aj vychovaný a tak aj vychovávam svoje deti.
0 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Taiko, vidím že máš poriadny prehľad o "debilizme v TV".
Zatiaľ som chválabohu z tvojho repertoáru nevidel ani jednu.
V TV pozerám správy a súdnu sieň, to mi stačí.
Debilizmus sa dá rozvíjať iba u debila, nezabúdaj. Ak raz niekto nemá debilizmus v génoch, nemáš čo rozvinúť.
SME, sk, to myslíš ten židovský portál na vymývanie mozgov, ktorý vlastní pár ľudí?

Aj tak som nepochopil, ako môže človeka ovplyvniť, ak si prečíta 2-3 články denne na topkách.

Edit: ja si dokážem vážiť iba slušných ľudí, tak som bol aj vychovaný a tak aj vychovávam svoje deti.
vyborne, takze mozme tuto temu uzavriet. ak suhlasis
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Nandrolon
Nie je úžerník ???
Nie je vyžratý???
- áno, čisté fakty, akurát teda môžem toho úžerníka dať do minulého stavu, lebo vtedy zákon o úžere ešte neexistoval...
Hádam ak budem vyžratý a niekto mi to aj povie tak sa na to nenaštvem, keďže to bude pravda....

nie, nie je úžerník...máš nejaké rozhodnutie súdu ? máš nejaké dôkazy ?
ak nemáš, tak to nie je fakt, iba tvoj názor..

- ....obháj svoje tvrdenie, že sa iba vyváža a nepracuje....a zisti si, čo je fakt a čo iba tvoj názor, značne pokrivený špinavou ficovou kampaňou pred volbami prezidenta.....

p.s. zabudol si na FAKT, že je scientolog....
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bjuty smis
Nandrolon
Nie je úžerník ???
Nie je vyžratý???
- áno, čisté fakty, akurát teda môžem toho úžerníka dať do minulého stavu, lebo vtedy zákon o úžere ešte neexistoval...
Hádam ak budem vyžratý a niekto mi to aj povie tak sa na to nenaštvem, keďže to bude pravda....

nie, nie je úžerník...máš nejaké rozhodnutie súdu ? máš nejaké dôkazy ?
ak nemáš, tak to nie je fakt, iba tvoj názor..

- ....obháj svoje tvrdenie, že sa iba vyváža a nepracuje....a zisti si, čo je fakt a čo iba tvoj názor, značne pokrivený špinavou ficovou kampaňou pred volbami prezidenta.....

p.s. zabudol si na FAKT, že je scientolog....
su to fakty a hotovo a uz ani slovo o tom
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Bjuty, nevkladaj mi tvoje fakty do mojich úst!!
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Nandrolon
Bjuty, nevkladaj mi tvoje fakty do mojich úst!!

máš pravdu, však nevieš obhájiť ani svoje...

a pre vysvetlenie, to som ti nevkladal fakty do úst, to bola iba ironia ...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nedalo mi, tak som vyhladal nieco o tom "ako môže človeka ovplyvniť, ak si prečíta 2-3 články denne na topkách." https://www.psychologytoday.com/blog...more-good-news
https://www.psychologytoday.com/blog...ffects-tv-news
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty, napíšem ti svoj názor, to, že máš medzi nohami vtáka, ja považujem za fakt, ale môže prísť nejaký bjuty smis 2 a začať oponovať, že kde máš potvrdenie od lekára, kde máš fotku, videl si ho na živo, kde máš svedkov........ čo ak tam má pi...
Sú veci, na ktoré nepotrebuješ dôkazy.
To, že vraha neodsúdi právoplatný súd a je na slobode automaticky ešte neznamená že nie je vrah, ale že mu to nedokázali.... a je teda naďalej bezúhonný do doby, kým mu to dokážu...
Taiko, bez komentu. Takých sračiek nájdem na nete habadej, ale neplatí to na každého... čo je aj dokázané...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Taiko, bez komentu. Takých sračiek nájdem na nete habadej, ale neplatí to na každého... čo je aj dokázané...
tak ak je clanok na psychologytoday.com nedoveryhodny tak mozno toto?
http://www.cas.sk/clanok/191867/varo...eherezady.html

alebo navstiv nejakeho dobreho psychologa a ten Ti to vysvetli. Neuraz sa prosim, to nemyslim, tak ze psychologa potrebujes, ale tak , ze ak neveris clanku na internete, tak odbornik, Ti moze potvrdit, co som napisal o tych vplyvoch.
Naposledy upravil taiko : 12.08.15 at 08:39
1 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

taiko, ten článok na čase bohužiaľ nemám čas čítať a nevidel som ani ten film či čo to bolo, takže nič...
Ja nie som fanúšikom telenoviel ako ty si hore písal zrejme všetko čo sleduješ....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Sú veci, na ktoré nepotrebuješ dôkazy...

napr. špinavé klamstvé precedu....?
Naposledy upravil bjuty smis : 12.08.15 at 12:49
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ale čo tu furt píšeš o predsedovi, veď ja som ho nikdy v živote nevolil, narozdiel od teba a Jara88, ktorý sa priznal že ho voliť bude. Ja mu verím a verím, že to nebolo prvýkrát....
To, že vládne Fico je mi ukradnuté, lebo nespadol som z marsu aby som nezažil ostatných našich "vládcov".
Rovnako pracujem teraz za Fica ako za Dzurindu, plat mi neubudol ba naopak.
V tomto smere nič nepotrebujem riešiť. Fico mi nič nedal zadarmo, presne tak, ako ostatní pred ním.
Keď si ho ľudia zvolia, nech ho majú. Ja k tomu určite svojim hlasom zase neprispejem...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
taiko, ten článok na čase bohužiaľ nemám čas čítať a nevidel som ani ten film či čo to bolo, takže nič...
Ja nie som fanúšikom telenoviel ako ty si hore písal zrejme všetko čo sleduješ....
Zase si nevystihol podstatu. Islo o to, ze tam psychologicka pise o efektoch TV na psychiku cloveka. Ale no dobre, tak Ta uz nebudem do kuta tlacit, aby si sa necitil nekomfortne.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

tak prečo berieš ako fakt, že kiska je úžerník ?

ja som to od nikoho okrem fica a jeho posluhovačov nepočul teda, ked nepočítam bolševickú úderku v diskusiach na pravde ...
prečo nechceš dať nijaké dôkazy, fakty ?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Bol majiteľ splátkovej spoločnosti, bol.
Čo bolo hlavným predmetom podnikania? Ako prišiel k svojmu majetku, bol riaditeľ minimálne VSŽ alebo obdobnej firmy, kde by bol majetok pochopiteľný?
Aké mali úroky?
Zabezpečovali si svoje úroky nehnuteľnosťami?
... čistá úžera.
Samozrejme nikde v šlabikári nenájdeš presný postup toto ešte nie je úžera, toto už je úžera, i keď už by to malo niekde byť zadefinované.
Lenže ak má niekto úroky 50 x také ako v banke, každý nech si to nazve ako chce.
Ja to nazvem úžerou.
Ale ak to niekto nazve filantropiou, prípadne pomáhaním ľuďom, nech sa páči. Rešpektujem, ale nezdieľam.
Predsa každý má nárok na svoj názor, len ovce nie...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ale nájdeš tú definíciu, je to normálne paragraf:
§ 235 trestného zákona (300/2005 Z.z.) uvádza o úžere toto:

(1) Kto zneužívajúc niečiu tieseň, neskúsenosť alebo rozumovú slabosť alebo niečie rozrušenie, dá sebe alebo inému poskytnúť alebo sľúbiť plnenie, ktorého hodnota je k hodnote vzájomného plnenia v hrubom nepomere, alebo kto takú pohľadávku uplatní alebo v úmysle uplatniť ju, na seba prevedie [1], potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok až päť rokov.

ja som tiež po svadba bez penez, kúpil na splátky pračku cez triangel...
v banke mi vedy dával okolo 15 %, triangel 10 alebo 12%...( úplne presne si nepamätám, ale že bol nižší, to si pamätám presne, inak by som ju kúpil na bankový úver )

v jeho katalogu bola tá práčka ešte lacnejšia, ako v obchode...

o čom sa tu bavíme...ak toto je úžera, tak neviem...ani si nejako nespomínam na tie tisíce ludí , čo im exekútori vzali strechu nad hlavou kvôli kúpe televízora na splátky...( upozornenie-opäť ironia)
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

korela
Austrália ani nedopustila, aby sa dostala do problémov s imigrantami.
Kritizuje ju niekto?
im je ľahko
oceán je široký
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nie nebavíme sa vôbec o tom, tiež som si po vojne kúpil vežu na splátky, dôvod? peniaze som mal v peňaženke, ale v hotovosti bola drahšia ako na splátky. Bolo tam totiž 0% úročenie + 0% rpmn.
Takže ak človek započíta infláciu, ktorá bola v 90-tich rochoch veľmi slušná, tak nakoniec tá veža bola podstatne lacnejšia ako v hotovosti....

Ale aby sme neboli odveci....
Nenarážam priamo na quatro a splátkový predaj, ale bola tam nejaká divízia, ktorá sa zaoberala čisto peniazmi na úrovni "pôžičkárne" a to bola RYŽA....
Quatro by som považoval za regulérny podnikateľský nápad...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať