Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar88 - tento článok z neznámeho zdroja vylučuje všetky lekárske znalosti, výskumy v oblasti genetiky, genetických predispozícií, vrodených chýb a porúch, a tak ďalej.
Je to len debilné masírovanie mozgov, kde sa snažia ľudí vymasírovať k tomu, že vlastne cigáni sú v pohode a treba ich začleniť do spoločnosti...a budú z nich poctiví, pracujúci ľudia.
Mohol by som pokračovať, ale nemá to zmysel.
Jediné, v čom s tebou súhlasím, že ľudský život má byť /hoci všetci dobre vieme že nie je/ rovnocenný.
Teda život A. Kisku má mať hodnotu života deža z luníka IX. Všetci ale dobre vieme, že život NIKDY NEMAL a NIKDY NEBUDE MAŤ rovnakú hodnotu. Ale podľa zákona AKOŽE má....
1 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
taiko
misoft ,chapem, co sa snazis naznaciit, ale obavam sa ze si mylis pojmy, "arab" a "moslim". Za druhe arabska narodnost neexistuje. A za tretie, niektori arabi su napr. krestania, dokonca niektori arabi su zidia.
Možno - lenže definícia národnosť: príslušnosť k národu, národnostnej alebo etnickej menšine
To že niektorí arabi sú židia - nesprávne. Nemôže byť arab a zároveň žid. Veď to sú národnosti! Áno - Arab môže vyznávať judaizmus, ale to neznamená, že je žid. Môže vyznávať kresťanstvo, ale to neznamená, že je automaticky Slovan, Sas a pod..

Ty si zase mýliš národnosť a vierovyznanie. Takže......? Mám dojem, že si tak trochu i ty capa strelil.
Spoločným znakom Arabov je ich jazyk a nie náboženstvo, či dokonca rasa.
Tu na slovensku žije veľmi veľa ľudí, Slovákov, ktorý majú predkov, možno z desiateho kolena z nejakej arabskej krajiny a ani o tom nevedia.
------------------------------
Pritom každému by už mohlo byť jasné, že časom bude čistá rasa zriedkavou výnimkou. Všetci budú miešanci a len málo kto si spomenie, že kedysi tu žili belosi, černosi a podobne.
1 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar88 - tento článok z neznámeho zdroja vylučuje všetky lekárske znalosti, výskumy v oblasti genetiky, genetických predispozícií, vrodených chýb a porúch, a tak ďalej.
Je to len debilné masírovanie mozgov, kde sa snažia ľudí vymasírovať k tomu, že vlastne cigáni sú v pohode a treba ich začleniť do spoločnosti...a budú z nich poctiví, pracujúci ľudia.
Mohol by som pokračovať, ale nemá to zmysel.
Jediné, v čom s tebou súhlasím, že ľudský život má byť /hoci všetci dobre vieme že nie je/ rovnocenný.
Teda život A. Kisku má mať hodnotu života deža z luníka IX. Všetci ale dobre vieme, že život NIKDY NEMAL a NIKDY NEBUDE MAŤ rovnakú hodnotu. Ale podľa zákona AKOŽE má....
Aj tak nemienim pokračovať, život ťa poučí.
Zdroj je
https://cs.wikipedia.org/wiki/Lidsk%C3%A1_rasa
Je to taká laická encyklopedia, ale obsahuje všetky základné vedomosti. Vrelo doporučujem - možno to zmení tvoje myslenie a zmýšľanie.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

.... jar88...
doteraz ma život presviedča iba o tom, čo píšem vyššie, ale možno že žijem na inej planéte, nie na zemi...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

... podľa tvojho zmýšľania môže byť dieťa čímkoľvek na svete, ak ho rodičia k tomu správne vedú....
... a práve v tomto sa vôbec nezhodneme. ty berieš dieťa ako tvor s nulovou vybavenosťou, kde sa na neho môže všetko nalepiť, ja to beriem tak, že ten tvor má už v sebe určité veci pevne zakódované, má určité predpoklady a má aj pevnú inteligenčnú výbavu /ktorá nezávisí vôbec od veku ani vedomostí a IQ sa nedá ani zvýšiť, jedine v plyvom degeneratívnych ochorení mozgu znížiť/.
Ten tvor /dieťa/ sa dá síce v priebehu vývoja ohýbať, ale nedá sa nanovo pretvoriť...
Ešte raz, ak človek raz na niečo nemá, tak to nedosiahne, ani keby sa posral.
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
lacotinka
buchač
korela
Ja ti dám za pravdu v tom, že morálka sa musí vybudovať zdola, od detí.
Ale morálka u detí sa nedá budovať demokratickou cestou

Budem ale tvrdiť, že východnejšie kultúry (vrátane cigánov) vidia vo svojich deťoch to zlato. Lenže vieme, že čo tie "zlatká" vedia urobiť a aj robia...no trest neprichádza, aj keby mal.
1,
Deti sa apriori nerodia zlé !!!
2,
Vari ti je jasné, že deti odjakživa IBA :
- kopírujú rodičov
- skúšajú, čo si môžu dovoliť
ergo rodicia za svoje chyby mnohokrat trestaju deti , lebo nemaju silu priznat, ze chybovali
Presne tak. Jediná správna výchova je vo vzájomnej komunikácii. Jediná nevýhoda je v časovej náročnosti (myslím tým denná potreba času), ale na druhej strane sa dosť skráti celková doba výchovy.
----------------------------------
Výchova typu "cukor - bič" je omnoho efektívnejšia a menej náročná na čas rodiča. Veľmi účinná je v kombinácii s zaucho, citové vydieranie a následný výprask, ako výstraha. Tento typ výchovy sa väčšine ľudí javí, ako jediný účinný, lebo má okamžité čiastkové výsledky, ale konečný úspešný výsledok sa nedostaví ani po 20 rokoch.
0 2
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
... podľa tvojho zmýšľania môže byť dieťa čímkoľvek na svete, ak ho rodičia k tomu správne vedú....
... a práve v tomto sa vôbec nezhodneme. ty berieš dieťa ako tvor s nulovou vybavenosťou, kde sa na neho môže všetko nalepiť, ja to beriem tak, že ten tvor má už v sebe určité veci pevne zakódované, má určité predpoklady a má aj pevnú inteligenčnú výbavu /ktorá nezávisí vôbec od veku ani vedomostí a IQ sa nedá ani zvýšiť, jedine v plyvom degeneratívnych ochorení mozgu znížiť/.
Ten tvor /dieťa/ sa dá síce v priebehu vývoja ohýbať, ale nedá sa nanovo pretvoriť...
Ešte raz, ak človek raz na niečo nemá, tak to nedosiahne, ani keby sa posral.
to keby si kazdy vravel, tak sme v jaskyniach doteraz Neslobodno takto zovseobecnovat.
aha tu o tom zvysovani IQ
http://www.livescience.com/36143-iq-change-time.html
Naposledy upravil taiko : 18.09.15 at 09:50
0 2
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

kde vidíš nejaké zovšeobecňovanie?
Ľudia sú rôznorodí, ale myslieť si, že za všetkým je iba drill bez VRODENÝCH PREDPOKLADOV je dobrá blbosť....
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

http://www.stalo-se.cz/?p=74423
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
... podľa tvojho zmýšľania môže byť dieťa čímkoľvek na svete, ak ho rodičia k tomu správne vedú....
... a práve v tomto sa vôbec nezhodneme. ty berieš dieťa ako tvor s nulovou vybavenosťou, kde sa na neho môže všetko nalepiť, ja to beriem tak, že ten tvor má už v sebe určité veci pevne zakódované, má určité predpoklady a má aj pevnú inteligenčnú výbavu /ktorá nezávisí vôbec od veku ani vedomostí a IQ sa nedá ani zvýšiť, jedine v plyvom degeneratívnych ochorení mozgu znížiť/.
Ten tvor /dieťa/ sa dá síce v priebehu vývoja ohýbať, ale nedá sa nanovo pretvoriť...
Ešte raz, ak človek raz na niečo nemá, tak to nedosiahne, ani keby sa posral.
Omyl Nandrolon.
Ja som nikdy netvrdil, že každé dieťa môže byť čímkoľvek k čomu ho vedú rodičia. Vždy som tvrdil, že výchova je v pomáhaní dieťaťu v objavovaní a spoznávaní sveta. Nie v riadení.
------------------------------
Všetko čo dieťaťu ukážeš , alebo povieš si zapamätá a v budúcnosti nejako zužitkuje. Čím širší obzor mu umožníš, tým bude mať väčší priestor ďalšieho výberu. Je to o záujme, záujmoch - ale nie o tvojich, o jeho záujmoch.

Ono si vyberie či bude muzikant, alebo prezident, či darmožráč. Ono si vyberie svoje hodnoty a vôbec sa nemusia zhodovať s mojimi.
2 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

to je už iná debata.
V tom súhlasím.
Mám vo svojom okolí tiež prípad, kedy už o 5 ročnom dieťati hovoria rodičia ako o budúcej lekárke. Môžem sa len smiať....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
.... jar88...
doteraz ma život presviedča iba o tom, čo píšem vyššie, ale možno že žijem na inej planéte, nie na zemi...
A meral si si niekedy svoje IQ Myslím poctivo
To len na margo toho, že si ho spomínal.
0 2
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
to je už iná debata.
V tom súhlasím.
Mám vo svojom okolí tiež prípad, kedy už o 5 ročnom dieťati hovoria rodičia ako o budúcej lekárke. Môžem sa len smiať....
Veď práve o to ide.
Rodičia chcú lekára a nakoniec sú sklamaní, že je ich dieťa "iba" strojárom, či ekonómom. No a ak sa uchytí v nejakej "bezvýznamnej" firme, tragédia je na svete.
------------------
Ale to je tragédia tých rodičov, nie ich potomka. On môže byť šťastný, lebo ho to baví a .....ďalej sa mi už nechce, aj tak je to mimo tému.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar88 - merali mi lekári v Ružomberskej nemocnici, keď sme mali byť odvelení do Jelšavy ako velitelia družstiev...
A čo ty? iba pri PC, však?
Rád by som vedel na čo narážaš, že 6 ročné dieťa nemôže mať IQ vyššie ako 40 ročný lekár, aj keď to 6-ročné nevyrieši ani 1 príklad z testov toho 40 ročného???
Samozrejme že je to možné a tak sa to aj testuje. IQ je totiž prioritne naviazané na vek testovanej osoby.
Keď už sme pri tom, tak pre danú osobu je dôležité aby ona bola šťastná. Lebo potom sa môže stať, že JEJ život budú žiť JEJ rodičia a nie ona sama.
Ale treba podotknúť aj druhú stranu mince, dieťa treba usmerniť čo sa týka výberom štúdia po základnej škole, lebo ťažko sa samostatne a SPRÁVNE rozhodne 15 ročné dieťa, predsa len nie je to dospelý človek a teda nemá plnohodnotné a samostatné rozhodovacie právomoci ani pred zákonom.....
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Najväčšou zábavou predškolského dievčatka bolo prestrihávanie látok na bruškách bábik a ich následné zošívanie. Keď zlyhala snaha rodičov vysvetliť dieťaťu, aby nepoškodzovalo bábiky, nechali ju tak, išlo o výnimočných rodičov.
Stala sa z nej chirurgička, aj vykonávala chirurgiu, v 68 smer Kanada, začínala ako umývačka laboratórneho skla v nemocnici, škola odznova, ale už nie chirurgia, pretože v danom čase tam ešte nepripustili ženu vykonávať túto špecializáciu. Tak sa dala na anestéziológiu, ale na sále i tak zostala.

Mojou najväčšou záľubou bola v predškolskom veku činnosť, v ktorej som vynikla a uplatnila sa v minulých životoch. Viem, že to nebola jediná činnosť, ale aj.
Psychológovia tvrdia, že dieťa vie už v predškolskom veku, čím bude. To som čítala iba nedávno a myslím, že som to tu niekde aj uviedla. Verím tomu. Duša si pamätá. Ak ju niečo pribrzdí, dostane sa k tomu neskôr i tak, aj keby to malo byť pred dôchodkom. Alebo to bude aspoň jeho hoby.

Dnešné deti majú málo priestoru pre seba, stále sú pod podhľadom, doslova nemajú svoje súkromie, nemajú priestor na prejavenie svojej duše a kontakt s ňou. Aj preto sa domnievam (to na margo témy nedávnej výchovy detí), že deti sú dnes podráždené, ich nervový systém vybičovaný do krajnosti, nemajú čas pre seba, stále je s nimi niekto v kontakte, nemajú kedy počas dňa snívať, ešte sa aj organizovane chodí robiť potreba v jasliach a škôlkach, potláča sa individualita. Dnes to bez hlasovej kulisy v domácnostiach pomaly už ani nejde, vplyv v TV, reklamy a iné nezmysly.
V tomto zmysle som mala šťastné detstvo, a v školskom veku sa ma rodičia nepýtali, kde sa bicyklujem, korčuľujem, s kým sa hrám, kde chodím plávať v desiatich (keby vedeli, že zátoka na Veľ. Dunaji tak neviem..), verili mi. Život krásne prirodzene plynul.
Bola však bezpečnejšia doba.
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88
Omyl Nandrolon.
Ja som nikdy netvrdil, že každé dieťa môže byť čímkoľvek k čomu ho vedú rodičia. Vždy som tvrdil, že výchova je v pomáhaní dieťaťu v objavovaní a spoznávaní sveta. Nie v riadení.
------------------------------
Všetko čo dieťaťu ukážeš , alebo povieš si zapamätá a v budúcnosti nejako zužitkuje. Čím širší obzor mu umožníš, tým bude mať väčší priestor ďalšieho výberu. Je to o záujme, záujmoch - ale nie o tvojich, o jeho záujmoch.

Ono si vyberie či bude muzikant, alebo prezident, či darmožráč. Ono si vyberie svoje hodnoty a vôbec sa nemusia zhodovať s mojimi.
Súhlasím. Takto som viedla svoje deti. Ich výber škôl som rešpektovala.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
jar88
Omyl Nandrolon.
Ja som nikdy netvrdil, že každé dieťa môže byť čímkoľvek k čomu ho vedú rodičia. Vždy som tvrdil, že výchova je v pomáhaní dieťaťu v objavovaní a spoznávaní sveta. Nie v riadení.
------------------------------
Všetko čo dieťaťu ukážeš , alebo povieš si zapamätá a v budúcnosti nejako zužitkuje. Čím širší obzor mu umožníš, tým bude mať väčší priestor ďalšieho výberu. Je to o záujme, záujmoch - ale nie o tvojich, o jeho záujmoch.

Ono si vyberie či bude muzikant, alebo prezident, či darmožráč. Ono si vyberie svoje hodnoty a vôbec sa nemusia zhodovať s mojimi.
Súhlasím. Takto som viedla svoje deti. Ich výber škôl som rešpektovala.
Predpokladám, že vysokých škôl.
Teda, že neskončili na vojenskom učilišti.
1 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar88 - merali mi lekári v Ružomberskej nemocnici, keď sme mali byť odvelení do Jelšavy ako velitelia družstiev...
A čo ty? iba pri PC, však?
Rád by som vedel na čo narážaš, že 6 ročné dieťa nemôže mať IQ vyššie ako 40 ročný lekár, aj keď to 6-ročné nevyrieši ani 1 príklad z testov toho 40 ročného???
Samozrejme že je to možné a tak sa to aj testuje. IQ je totiž prioritne naviazané na vek testovanej osoby.
Keď už sme pri tom, tak pre danú osobu je dôležité aby ona bola šťastná. Lebo potom sa môže stať, že JEJ život budú žiť JEJ rodičia a nie ona sama.
Ale treba podotknúť aj druhú stranu mince, dieťa treba usmerniť čo sa týka výberom štúdia po základnej škole, lebo ťažko sa samostatne a SPRÁVNE rozhodne 15 ročné dieťa, predsa len nie je to dospelý človek a teda nemá plnohodnotné a samostatné rozhodovacie právomoci ani pred zákonom.....
Pri PC som to skúsil až dnes.
3x za sebou a nič.
Aj v minulosti a skoro vždy spolu s psycho, teda najskôr IQ a po pár hodinách aj psychotesty. Vždy som dosahoval ďaleko nad priemer, ale stále si myslím, že nikdy to nebolo regulárne testovanie mojej inteligencie.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Predpokladám, že vysokých škôl.
Teda, že neskončili na vojenskom učilišti.
Božíčku môj...ale si teda trápny.
Asi si ešte furt ovplyvnený tými stupídnymi filmami ako sú Černi baroni, Major Terazky a podobne.
Ale šak si ži v tom svojom omyle aj naďalej...

Ozaj...mimochodom...už si si opravil tie hrúbky (a teda statočné sú) v príspevku, na ktorý som upozornil ?
http://www.porada.sk/t255344-p90-u-s...ml#post2769223

Lebo " Pámboh pomáhaj " je teda do riti bijúca chyba a nie iba do očí.
ALE HLAVNE, že sa tu už hodnú chvíľu oháňaš IQ testami a slovenčinu neovládaš.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Mojou najväčšou záľubou bola v predškolskom veku činnosť, v ktorej som vynikla a uplatnila sa v minulých životoch. Viem, že to nebola jediná činnosť, ale aj.
Nože daj, v čom si vynikla v minulých životoch...
2 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať