Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
No možno presne o to išlo.
To by som ti najskôr musel vidieť do hlavy, ale ja ti do nej akosi nevidím.
Tak že, máš certifikát, alebo akcie?
Akcia je cenný papier, ktorý vzdáva priamo firma a má predpísané náležitosti. Nemá žiadny certifikát, lebo ho nemusí mať. Je totiž písaná na meno, alebo na držiteľa. Držiteľ je ten, kto ju drží v ruke (ako vlastník) a vie ju predložiť, pritom nieje na nej uvedené jeho meno. Každá firma vie, komu, kedy, koľko a na aký účet má posielať dividendu.
Stáva sa, že ani obchodník s CP akcie nedrží a má tiež iba nejaké osvedčenie na určitý počet daných akcií a pritom ich predá a kúpi o xy kusov viac, či menej. Samozrejme že k tomu vydá aj osvedčenie (patričný) certifikát.
------------------------------
Takže ešte raz.
Ľudia hovoria, alebo sa vyjadrujú, že obchodujú na burze a dokonca online. Pritom obchodujú len s obchodníkom, ale nijako si to neuvedomujú. Dokonca to ani nechcú vedieť. Je to niečo podobné, ako obchodovať so zlatom. Tam si ľudia tiež neuvedomujú, alebo neberú na vedomie, že sú dva druhy zlata. Ale peniaze, ktoré tam prevádzajú, tie od nich vždy odchádzajú fyzicky.
Tu mas, studuj a ked budes mat nastudovane tak sa ozvi
https://www.investopedia.com/ask/ans...ertificate.asp
https://www.investopedia.com/articles/02/101802.asp
https://en.wikipedia.org/wiki/Stock_certificate
https://budgeting.thenest.com/kind-p...ate-25473.html

jar88
Ja som naopak písal, že bežný občan na žiadnej burze peniaze nestráca. Nemá ich ako na tej burze stratiť, lebo on vlastne na burze ani neobchoduje. On obchoduje s obchodníkom. S obchodníkom, ktorý ho len zavádza a balamutí, že obchoduje na burze a dokonca onlain.
Takze posledny krat:
Ako a kde si teda svoje akcie kupoval Ty ? Viem ze neodpovies, ale opytat sa musim, aby som Ti potom zas niekedy mohol obuchavat o hlavu, ze nikdy neodpovies na priamu otazku
Dovi, dopo a potom niekedy o tom zlate
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Taiko nechaj tak, nahodil som tému o bitcoinoch s tým že sa dozviem viac rozumných názorov a zvrhlo sa na porovnávanie aký som malý pípík aký je veľký bolo tu zopár dobrých názorov lenže ich prehlušil ynteligentnejší, to ako v krčmovej debate nepresvedčíš, tak mávneš rukou a odídeš
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
paradny graf, mam nutkanie to este raz citovat a Vivat graf!
No! Nie je nádherný?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
Taiko nechaj tak, nahodil som tému o bitcoinoch s tým že sa dozviem viac rozumných názorov a zvrhlo sa na porovnávanie aký som malý pípík aký je veľký bolo tu zopár dobrých názorov lenže ich prehlušil ynteligentnejší, to ako v krčmovej debate nepresvedčíš, tak mávneš rukou a odídeš
ved som uz nechal. Mea culpa
Inac k tym bitcoinom. Vcera som zaujimavu debatu cital. Chlapik nadhodil domnienku, ze prave zapocatie obchodovania s derivatmi bitcoinu moze bitcoin poskodit.
Ked spekulanti zacnu tie derivaty bitcoinu predavat nakratko a prekroci to nejake madze moze to zapricinit obavy tych co chcu do bitcoinu investovat a tym pokles ceny bitcoinu. Bolo to predostrete ako sposob ako bitcoin ovladnut. Ovladnes sentiment ovladnes bitcoin. Kedze bitcoin nema realne zaklady svojej ceny, tak by to mohla byt celkom rozumna domnienka.
Naposledy upravil taiko : 14.12.17 at 19:26
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

taiko
pavol54
Taiko nechaj tak, nahodil som tému o bitcoinoch s tým že sa dozviem viac rozumných názorov a zvrhlo sa na porovnávanie aký som malý pípík aký je veľký bolo tu zopár dobrých názorov lenže ich prehlušil ynteligentnejší, to ako v krčmovej debate nepresvedčíš, tak mávneš rukou a odídeš
ved som uz nechal. Mea culpa
Inac k tym bitcoinom. Vcera som zaujimavu debatu cital. Chlapik nadhodil domnienku, ze prave zapocatie obchodovania s derivatmi bitcoinu moze bitcoin poskodit.
Ked spekulanti zacnu tie derivaty bitcoinu predavat nakratko a prekroci to nejake madze moze to zapricinit obavy tych co chcu do bitcoinu investovat a tym pokles ceny bitcoinu. Bolo to predostrete ako sposob ako bitcoin ovladnut. Ovladnes sentiment ovladnes bitcoin. Kedze bitcoin nema realne zaklady svojej ceny, tak by to mohla byt celkom rozumna domnienka.
Domnievať sa, myslieť si, myslieť, je h...o vedieť, realit je podstatná! Videl si už kráľa používať internet? Isto nevidel, ale kráľ ho môže. Lev ho nemôže, nie preto nie je kráľ?
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Keď už nietko vytvoril olympijské hry,paraolympijské hry, tak by dobré vytvoriť astmaolympijské hry. V týchto by mohli športovať všetci vrcholoví športovci postihnutí astmou alebo užívajúci užívajúci antiastmatiká
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...hm......a ten jeden rýchlochodec ako dopadne ?
Síce vopred ďakuje (cestou platenej reklamy) celému Slovensku, ale ešte stále nie je rozhodnuté....a ťahá sa to už teda fest dlho.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
...hm......a ten jeden rýchlochodec ako dopadne ?
Síce vopred ďakuje (cestou platenej reklamy) celému Slovensku, ale ešte stále nie je rozhodnuté....a ťahá sa to už teda fest dlho.
keby nahodil tričko iného štátu na západ od šumavy- nou problém
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

pavol54
buchač
...hm......a ten jeden rýchlochodec ako dopadne ?
Síce vopred ďakuje (cestou platenej reklamy) celému Slovensku, ale ešte stále nie je rozhodnuté....a ťahá sa to už teda fest dlho.
keby nahodil tričko iného štátu na západ od šumavy- nou problém
dnes vyhráva ten, kto má lepšieho endokrinológa :-)))))).
Tí, čo sú na špici akéhokoľvek športu sú všetci skoro rovnako výnimoční.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
sito
taiko
pavol54
Taiko nechaj tak, nahodil som tému o bitcoinoch s tým že sa dozviem viac rozumných názorov a zvrhlo sa na porovnávanie aký som malý pípík aký je veľký bolo tu zopár dobrých názorov lenže ich prehlušil ynteligentnejší, to ako v krčmovej debate nepresvedčíš, tak mávneš rukou a odídeš
ved som uz nechal. Mea culpa
Inac k tym bitcoinom. Vcera som zaujimavu debatu cital. Chlapik nadhodil domnienku, ze prave zapocatie obchodovania s derivatmi bitcoinu moze bitcoin poskodit.
Ked spekulanti zacnu tie derivaty bitcoinu predavat nakratko a prekroci to nejake madze moze to zapricinit obavy tych co chcu do bitcoinu investovat a tym pokles ceny bitcoinu. Bolo to predostrete ako sposob ako bitcoin ovladnut. Ovladnes sentiment ovladnes bitcoin. Kedze bitcoin nema realne zaklady svojej ceny, tak by to mohla byt celkom rozumna domnienka.
Domnievať sa, myslieť si, myslieť, je h...o vedieť, realit je podstatná! Videl si už kráľa používať internet? Isto nevidel, ale kráľ ho môže. Lev ho nemôže, nie preto nie je kráľ?
ano marcelko, dobre pises
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
.............tak by dobré vytvoriť astmaolympijské hry. V týchto by mohli športovať všetci vrcholoví športovci postihnutí astmou alebo užívajúci užívajúci antiastmatiká
Hmmmm.... nie zlý nápad , ale ako by sa značili? Tých liekov je habadej, ktoré by sa dali na astmaolympijskú vlajku?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
jar88
No možno presne o to išlo.
To by som ti najskôr musel vidieť do hlavy, ale ja ti do nej akosi nevidím.
Tak že, máš certifikát, alebo akcie?
Akcia je cenný papier, ktorý vzdáva priamo firma a má predpísané náležitosti. Nemá žiadny certifikát, lebo ho nemusí mať. Je totiž písaná na meno, alebo na držiteľa. Držiteľ je ten, kto ju drží v ruke (ako vlastník) a vie ju predložiť, pritom nieje na nej uvedené jeho meno. Každá firma vie, komu, kedy, koľko a na aký účet má posielať dividendu.
Stáva sa, že ani obchodník s CP akcie nedrží a má tiež iba nejaké osvedčenie na určitý počet daných akcií a pritom ich predá a kúpi o xy kusov viac, či menej. Samozrejme že k tomu vydá aj osvedčenie (patričný) certifikát.
------------------------------
Takže ešte raz.
Ľudia hovoria, alebo sa vyjadrujú, že obchodujú na burze a dokonca online. Pritom obchodujú len s obchodníkom, ale nijako si to neuvedomujú. Dokonca to ani nechcú vedieť. Je to niečo podobné, ako obchodovať so zlatom. Tam si ľudia tiež neuvedomujú, alebo neberú na vedomie, že sú dva druhy zlata. Ale peniaze, ktoré tam prevádzajú, tie od nich vždy odchádzajú fyzicky.
Tu mas, studuj a ked budes mat nastudovane tak sa ozvi
https://www.investopedia.com/ask/ans...ertificate.asp
https://www.investopedia.com/articles/02/101802.asp
https://en.wikipedia.org/wiki/Stock_certificate
https://budgeting.thenest.com/kind-p...ate-25473.html

jar88
Ja som naopak písal, že bežný občan na žiadnej burze peniaze nestráca. Nemá ich ako na tej burze stratiť, lebo on vlastne na burze ani neobchoduje. On obchoduje s obchodníkom. S obchodníkom, ktorý ho len zavádza a balamutí, že obchoduje na burze a dokonca onlain.
Takze posledny krat:
Ako a kde si teda svoje akcie kupoval Ty ? Viem ze neodpovies, ale opytat sa musim, aby som Ti potom zas niekedy mohol obuchavat o hlavu, ze nikdy neodpovies na priamu otazku
Dovi, dopo a potom niekedy o tom zlate
Taiko, historku o mojom nákupe akcií ti tu vypisovať nemienim. Zožal by som kopec sprostých reakcií.
Ty ma tu osočuješ, že neodpoviem na nepodstatnú otázku a pritom sám neodpovedáš. Lenže ty neodpovedáš preto, lebo odpoveďou by si uznal, že ani ty si si až do tejto debaty neuvedomoval podstatu.
Odpoviem teda za teba. Si vlastníkom certifikátu, vlastne ani nie certifikátu, skôr e-mailu o jeho existencii.
Z tých tvojich štyroch linkov som otvoril len prvý a aj tam ti píšu práve to, čo som sa ti tu snažil objasniť. Len ti tam akosi nespomenuli, že obchodovanie s tebou prebieha len akože. Že v skutočnosti akcie zostanú tam kde sú a ak budeš chcieť, môžu ťa tam aj zapísať ako vlastníka.
Dúfam, že už chápeš, prečo tie vaše nákupy a predaje prebiehajú iba hypoteticky. Ono to vlastne prebieha iba v programe u tvojho obchodníka a na skutočnej burze žiadny obchod v súvislosti s tebou nikdy ani neprebehne. V skutočnosti prebehne iba tvoja finančná transakcia s obchodníkom. No a na elektronickej burze sa iba zverejní objem a jednotková cena predaných/nakúpených akcií.
V skutočnosti na tom nieje nič zlé, lebo technicky (fyzicky) to ani inak nieje možné. Porovnal by som to s predajom domu, napríklad 5 krát za mesiac, a súčasne to aj 5 krát zapísať do katastra nehnuteľností. Nemysliteľné, však? Zmlúv o predaji domu môžem napísať a zrealizovať aj s platbou aj dvadsať za mesiac a stále budem na katastri vlastníkom iba ja. Ostatní budú mať len mnou vystavené osvedčenie, že sú vlastníkmi a že im patrí prípadné nájomné. No a to "nájomné" si od nich vyberiem vopred vo forme poplatku za transakciu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
pavol54
buchač
...hm......a ten jeden rýchlochodec ako dopadne ?
Síce vopred ďakuje (cestou platenej reklamy) celému Slovensku, ale ešte stále nie je rozhodnuté....a ťahá sa to už teda fest dlho.
keby nahodil tričko iného štátu na západ od šumavy- nou problém
dnes vyhráva ten, kto má lepšieho endokrinológa :-)))))).
Tí, čo sú na špici akéhokoľvek športu sú všetci skoro rovnako výnimoční.
Raz darmo...v športe sa točia neskutočné love. Druhou stránkou je politika. Spolu dokopy je to všetko o hovne a nie o športe.

Najvyššie špičky športových funkcionárov berú miliónové úplatky.
Politici zasa osočujú iné štáty (hlavne Rusko) z nekalých praktík...což o to, dopuje sa v matičke Rusi solídne. Ale nedopuje sa snáď aj v tej Emerike ?

Uja do športu...roky nepozerám futbal, hokej alebo iné viac sledované športy...maximálne nejaké zostrihy.
Poslednou dobou si pozriem snooker, tam snáď nik nemá silnú astmu...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Taiko, neber to osobne, ale nedá mi nenapísať ešte jednu hypotézu.
Písal si, že vlastníš akcie TESLA.
Teoreticky si ich investorom. Ale skutočnosť je úplne iná.
Technicky to pravdepodobne prebehlo asi takto. Firma TESLA potrebuje investovať a potrebuje na to lacné a naviac nezáväzné peniaze. Tie zo žiadnej banky nikdy nedostane. Je tak? Myslím že je. Každý úver totiž treba splatiť.
Tak že, nakoľko je to firma, ktorá si získala "určitú dôveru" nejakého, alebo nejakých investorov, rozhodne sa vystaviť (emitovať) napríklad 1000 akcií s nominálnou cenou 50 za kus. Tie ponúkne investorom za cenu, ktorú ponúknu investori. Jasné, že ich predá tomu, ktorý ponúkne viac. Napríklad 60 za kus a kúpi všetky. Ten ich ponúkne na burze cenných papierov, ale za cenu napríklad 100 za kus. Ak sa mu ich podarí rozpredať obchodníkom s cennými papiermi, zinkasuje 100000, ale investoval iba 60000 dolárov a z kola je vonku a s čistým ziskom.
No a následne prídu na rad tí elektronickí investori. Tým ich obchodník s CP ponúkne za 120 a ak uspeje, veselo predáva. Jasné že je ich schopný aj nakupovať, ale len za 115, plus nejaký drobný poplatok. Samozrejme, že ak sa mu podarí naspäť vykúpiť napríklad 100 ks, môže ich zas ponúknuť elektronickým investorom, napríklad po 130 za kus. No a ak dôvera a sentiment pokračuje, pokojne to môže prerásť do takzvanej bubliny. Ak tá bublina praskne, nič sa vlastne nestane, lebo firma Tesla je tu a naďalej platí dividendu na ktorú dokázala vyprodukovať. Pritom je jedno, či to bude dolár na akciu, alebo iba cent na akciu. Dokonca nieje dôležité ani to, či sa nakoniec elektronickí investori rozhodnú akcie predať pod cenu. Napríklad za 5 dolárov akciu, ktorú pôvodne kúpili za 130 dolárov.
Nuž a záver, ten už nechám na tebe.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dvaja chlapíci sa pozerali v noci do cudzieho auta ktoré si pomýlili zo svojim tak sa vzdialili, keď odchádzali prekvapili dve policajné hliadky bránili im v odchode keď si chceli uplatniť demokratické práva tejto krajiny o voľnom pohybe , dokonca im policajti nabúrali auto pri kľudnom odchode cez plot jedného zastrelili a druhého postrelili Takýto bude asi právny názor právnikov postihnutých a niektorých politikov
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pavol, to si opísal tento článok http://www.topky.sk/cl/100370/167709...omatovej-mafie :-))))))))))))))
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
Takýto bude asi právny názor právnikov postihnutých a niektorých politikov
Silne pochybujem...
Hentí "postihnutí" si to plne a právom zaslúžili...obaja mali fest dlhý RT. Ten nebožtík bol dokonca šéfom bankomatovej mafie.

Ono by sa na Slovensku hodilo prijať precedentské právo.
Kuwa....že jak by sa hneď tie "právne názory" pomenili...ešte aj "ctihodný" sudca by držal (musel by) hubu.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Mali streliť aj toho druhého naporiadok a mali by menej problémov.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
Takýto bude asi právny názor právnikov postihnutých a niektorých politikov
Silne pochybujem...
Hentí "postihnutí" si to plne a právom zaslúžili...obaja mali fest dlhý RT. Ten nebožtík bol dokonca šéfom bankomatovej mafie.

Ono by sa na Slovensku hodilo prijať precedentské právo.
Kuwa....že jak by sa hneď tie "právne názory" pomenili...ešte aj "ctihodný" sudca by držal (musel by) hubu.
len sa pozri na ich predošlé skutky a oslobodenia, pochybenia sudcu nikdy nie sú náhodilé čo sa mu za to môže stať? nič(relatívne)
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Mali streliť aj toho druhého naporiadok a mali by menej problémov.
na vojne sme hovorili strážam aby strieľali do nôh a výkonný praporčík to vždy okomentoval trikrát strieľaj a potom raz zakrič stoj lebo strelím, ak si dobrý nebude ťa žalovať (nemohol mu povedať aby to bolo najprv do hlavy potom do nohy a raz do vzduchu ) Predošlá pani ombudsmanová by im to vysvetlila
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať