Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Takže ano, my sme to vedeli už v roku 1974
http://bit.ly/2sxXmZX
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
Nandrolon
jar88
Toto všetko potvrdzuje, že ľudská hlúposť a na druhej strane, ľudská vynaliezavosť, nemá žiadnu hranicu.
Dôležité je len to, na ktorej strane hranice stojíte.
-----------------------------------
Dúfam však, že už viete, že Bitcoin je vlastne len čosi ako žetón, ale chránený pred falšovaním.
... chránený pred falšovaním...
- práve si nechtiac prezradil, na ktorej strane stojíš, ak považuješ falšovanie peňazí za nejaký problém.
Prešlo mi viacero falošných bankoviek pod rukami, ale teda vždy to bolo výrazne rozoznať.
Je pravda, že raz nám banka zadržala bankovku z tržby, že sa jedná o falzifikát a posielajú ho do NBS, odtiaľ prišlo vyjadrenie že je to originál. Asi v banke mali slabú chvíľku.
Ja dobre viem, kto na ktorej strane stojí. Nikdy som sa s tým netajil a ani som sa s tým nikdy nechcel schovávať.
Zato ty sa neustále usiluješ, ale všetci tu vedia, že z mojej pozície, si jasne na tej druhej strane hranice.
----------------------------------
Zjavne si nepochopil prirovnanie k žetónu. Napríklad žetónu, ktorý platí v nejakom kasíne. Kasíno si dá vyrobiť určité množstvo žetónov a tie mení za hotovosť. Pri vstupe si ich nakúpiš a pri odchode ich predáš (vymeníš za hotovosť). Mimo kasína nemá žiadnu hodnotu.
Predstav si, že by ich niekto ponúkal na burze a dokonca by sa našiel niekto, kto ich aj skutočne kúpi. Za dvoj, troj, či sto násobok. Veď je to absurdné a napriek tomu sa to reálne deje.
Lebo ľudská blbosť a vynaliezavosť nemá dno a ani strop.
s tým žetónom to nie je dobré prirovnanie, pretože ten má po celom kasíne rovnakú hodnotu.
Tebe treba všetko po lopate? Ty si naozaj nedokážeš vybaviť (vyvodiť) súvislosti?
Token, žetón.
Kasínam sa často stávalo, že ich okrádali prostredníctvom falošných žetónov. Žetónov, ktorých výroba mimo kasína stála pár centov, ale v kasíne mali takú cenu, aká bola na nich uvedená. Čo myslíš, prečo asi kasína investovali do rôznych bezpečnostných systémov?
Žetón a token má nejakú výrobnú cenu. Pri žetóne napríklad 10 centov a kasíno mu určí a garantuje cenu 1, 5, 20, alebo aj 5000.
Token (napríklad Bitcoin) má cenu, (tú "výrobnú") napríklad 0,0005 centov, ale žiadna centrálna "autorita" mu už nemôže určiť cenu, ako napríklad to kasíno, alebo v prípade fiat meny centrálna banka. Jeho cenu totiž určuje už iba jeho držiteľ - držitelia.
Už chápeš svoj omyl?
1 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

... a tí súčasní držitelia potrebujú silou mocou propagovať bitcoin, aby bol oň väčší a väčší záujem, nakoľko z toho majú osobný profit /rastie im cena vlastných portfólií/. Potrebujú "nainfikovať" stále viac a viac potencionálnych kupcov /rozumej hlupákov/. Keď sa to vyšrobuje na nejaké pomyselné maximum, tak to padne ako domček z karát a tie bitcoiny si môžu strčiť do r...i :-)))))))))))) Koniec koncom, však určitý pád sme videli aj 2-3 mesiace späť.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves
Takže ano, my sme to vedeli už v roku 1974
http://bit.ly/2sxXmZX
Tak že áno?
Tak ako ste nevedeli v roku 1974, tak isto ste nevedeli ani v roku 2016 a neviete ani v roku 2017.
Písal si čosi o konci Bitcoinu a o následnom páde všetkého, čo má niečo spoločné s kryptomenou.
Asi si myslel niečo spoločné s blockchainom.
Tak že ak sa jedná naozaj o blockchain, tak ver, že Bitcoin je iba začiatok a nie koniec. Ale zároveň, asi aj začiatkom konca fiatmien a súčasne aj koncom kontroly vlád nad ekonomikou a tvorivými ľuďmi.
To čo sa tu rozbieha, to už nikto nikdy nezastaví. Viď projekty Elona Muska. Mne je už celkom jasné, že nieje posledný a že bude mať stále viac a viac následníkov.
0 2
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
... a tí súčasní držitelia potrebujú silou mocou propagovať bitcoin, aby bol oň väčší a väčší záujem, nakoľko z toho majú osobný profit /rastie im cena vlastných portfólií/. Potrebujú "nainfikovať" stále viac a viac potencionálnych kupcov /rozumej hlupákov/. Keď sa to vyšrobuje na nejaké pomyselné maximum, tak to padne ako domček z karát a tie bitcoiny si môžu strčiť do r...i :-)))))))))))) Koniec koncom, však určitý pád sme videli aj 2-3 mesiace späť.
Vôbec nechápeš situáciu a súvislosti.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Projekty Elona Muska sú v prvom rade na pravidelné získavanie dotácií.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

jar88
Nandrolon
... a tí súčasní držitelia potrebujú silou mocou propagovať bitcoin, aby bol oň väčší a väčší záujem, nakoľko z toho majú osobný profit /rastie im cena vlastných portfólií/. Potrebujú "nainfikovať" stále viac a viac potencionálnych kupcov /rozumej hlupákov/. Keď sa to vyšrobuje na nejaké pomyselné maximum, tak to padne ako domček z karát a tie bitcoiny si môžu strčiť do r...i :-)))))))))))) Koniec koncom, však určitý pád sme videli aj 2-3 mesiace späť.
Vôbec nechápeš situáciu a súvislosti.
Už vidím tých špekulantov, ktorí nakúpili pár týždňov späť ke+d bol na historickom vrchole, kedy sa im tie peniaze vrátia. :-)))))))))))
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Projekty Elona Muska sú v prvom rade na pravidelné získavanie dotácií.
Dotácií?
A od koho že?
Od Austrálskej vlády?
Od NASA?
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

jar88
Nandrolon
Projekty Elona Muska sú v prvom rade na pravidelné získavanie dotácií.
Dotácií?
A od koho že?
Od Austrálskej vlády?
Od NASA?
Trošku o firme SpaceX - vytiahnem z WIKI, kde sú aj informácie o čerpaní.
Informace o firmě

Firma sídlí ve městě Hawthorne v americké Kalifornii. Na počátku roku 2011 zaměstnávala přes 1250 osob.[6] V říjnu 2013 to bylo již 3800 zaměstnanců.
Montáž rakety Falcon 1

18. srpna 2006 společnost v rámci iniciativy COTS vyhrála kontrakt vyhlášený americkou kosmickou agenturou NASA. V rámci tohoto kontraktu byla společnosti poskytnuta dotace ve výši až 278 mil. dolarů na vývoj a demonstrační lety kosmického dopravního systému složeného z rakety Falcon 9 a lodi Dragon. Tento systém od roku 2011, kdy byl definitivně ukončen provoz amerických raketoplánů, zajišťuje alternativní dopravu nákladů na stanici ISS.

23. prosince 2008 společnost oznámila, že vyhrála kontrakt CRS (Commercial Resupply Services) v hodnotě 1,6 mld. USD pro financování 12 dopravních letů ke stanici ISS po roce 2010.

V roce 2012 byla společnost reprezentována v médiích také Gwynne Shotwellovou. Téhož roku šéf firmy Elon Musk představil projekt, jehož cílem je vybudovat kolonii na Marsu pro 80 000 lidí.[7] A na jaře 2014 představil veřejnosti loď Dragon V2. I ta bude dopravována do vesmíru raketou Falcon 9 v1.2.[8]

14. ledna 2016 vyhrála společnost kontrakt CRS2, po boku soukromých společností Sierra Nevada a Orbital ATK. Všechny tři firmy tím získaly zajištění na dalších šest letů k ISS v časovém horizontu od 2019 - 2024. Konečná hodnota kontraktu nicméně nebyla zveřejněna.
V srpnu 2008 společnost SpaceX přijala investici od Founders Fund ve výši 20 milionů dolarů.[38] Začátkem roku 2012 byly přibližně dvě třetiny společnosti vlastněny jeho zakladatelem a cena jeho 70 milionů akcií byla odhadnuta na 875 milionů.[39][40] Celková hodnota SpaceX tak byla 1,3 miliardy dolarů.[41] Po letu COTS 2+ v květnu 2012 se cena společnosti téměř zdvojnásobila na 2,4 miliardy dolarů.[42][43] V lednu 2015 společnost SpaceX získala finanční injekci od společností Google a Fidelity ve výši jedné miliardy dolarů výměnou za 8,333% podíl a hodnota společnosti byla stanovena přibližně na 12 miliard dolarů. Společnosti Google a Fidelity se připojily k tehdejší investiční skupině Draper Fisher Jurvetson, Founders Fund, Valor Equity Partners a Capricorn.[44]

V prvních deseti letech provozu společnost hospodařila s jednou miliardou dolarů. Z toho soukromý kapitál tvořil asi 200 milionů dolarů, přičemž Musk vložil zhruba 100 milionů a jiní investoři také zhruba stejnou částku (fond zakladatelů - Draper Fisher Jurvetson, ...).[45] Zbytek pocházel z průběžných plateb za dlouhodobé smlouvy o startech a vývoji. Do dubna 2012 NASA z této částky poskytla přibližně 400 až 500 milionů dolarů, přičemž většina z toho byla poskytnuta za smlouvy týkající se vynášení nákladu.[46] Do května 2012 SpaceX uzavřela smlouvy na 40 startů a z každé této smlouvy získala zálohu, protože potřebný nosič je postaven ještě před startem.[47]
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

jar88
Nandrolon
Projekty Elona Muska sú v prvom rade na pravidelné získavanie dotácií.
Dotácií?
A od koho že?
Od Austrálskej vlády?
Od NASA?
Toto budem s dovolením citovať, nakoľko si zase ukázal "čo si zač".
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
jar88
Nandrolon
... a tí súčasní držitelia potrebujú silou mocou propagovať bitcoin, aby bol oň väčší a väčší záujem, nakoľko z toho majú osobný profit /rastie im cena vlastných portfólií/. Potrebujú "nainfikovať" stále viac a viac potencionálnych kupcov /rozumej hlupákov/. Keď sa to vyšrobuje na nejaké pomyselné maximum, tak to padne ako domček z karát a tie bitcoiny si môžu strčiť do r...i :-)))))))))))) Koniec koncom, však určitý pád sme videli aj 2-3 mesiace späť.
Vôbec nechápeš situáciu a súvislosti.
Už vidím tých špekulantov, ktorí nakúpili pár týždňov späť ke+d bol na historickom vrchole, kedy sa im tie peniaze vrátia. :-)))))))))))
A ty si ako prišiel k myšlienke, že to bol historický vrchol?
Veď história asi nebude končiť v roku 2017. Prídu aj ďalšie roky.
V minulých rokoch posilnil Bitcoin z 0,0008 centov na 100 centov. To je 12 500 násobok. Bublina? Následne posilnil na 300 dolárov a zas "bublina"?
Prešlo pár rokov a šup 3000 dolárov.
----------------------------------------
Ale je mi celkom jasné, že väčšina ľudí uvažuje tak ako ty v dolároch, eurách a podobne. Jednoducho s potrebou žiť pod nejakou autoritou.
Ale svet sa mení.
Už nikdy nebude iba západ a východ, ani socializmus a kapitalizmus. Nevyhnutne príde svet plný slobodných spoločenstiev ľudí a tie budú fungovať lokálne, celosvetovo, odvetvovo, alebo špecializovane. Jasné, že tu zostane fungovať aj svet tých otrokov autorít, ale ten bude podstatne hlúpejší a zároveň aj chudobnejší.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

jar88
Nandrolon
jar88
Nandrolon
... a tí súčasní držitelia potrebujú silou mocou propagovať bitcoin, aby bol oň väčší a väčší záujem, nakoľko z toho majú osobný profit /rastie im cena vlastných portfólií/. Potrebujú "nainfikovať" stále viac a viac potencionálnych kupcov /rozumej hlupákov/. Keď sa to vyšrobuje na nejaké pomyselné maximum, tak to padne ako domček z karát a tie bitcoiny si môžu strčiť do r...i :-)))))))))))) Koniec koncom, však určitý pád sme videli aj 2-3 mesiace späť.
Vôbec nechápeš situáciu a súvislosti.
Už vidím tých špekulantov, ktorí nakúpili pár týždňov späť ke+d bol na historickom vrchole, kedy sa im tie peniaze vrátia. :-)))))))))))
A ty si ako prišiel k myšlienke, že to bol historický vrchol?
Veď história asi nebude končiť v roku 2017. Prídu aj ďalšie roky.
V minulých rokoch posilnil Bitcoin z 0,0008 centov na 100 centov. To je 12 500 násobok. Bublina? Následne posilnil na 300 dolárov a zas "bublina"?
Prešlo pár rokov a šup 3000 dolárov.
----------------------------------------
Ale je mi celkom jasné, že väčšina ľudí uvažuje tak ako ty v dolároch, eurách a podobne. Jednoducho s potrebou žiť pod nejakou autoritou.
Ale svet sa mení.
Už nikdy nebude iba západ a východ, ani socializmus a kapitalizmus. Nevyhnutne príde svet plný slobodných spoločenstiev ľudí a tie budú fungovať lokálne, celosvetovo, odvetvovo, alebo špecializovane. Jasné, že tu zostane fungovať aj svet tých otrokov autorít, ale ten bude podstatne hlúpejší a zároveň aj chudobnejší.
Každopádne vrchol to bol doteraz, samozrejme že takých vrcholov ešte príde viacero.
Lenže, aby ten vrchol prišiel, musí byť po ňom dopyt, ak bude dopyt, to znamená, že pôjde cena hore. Ak bude cena hore, znamená, že to niekto nakúpi. Výsledok? Namastí vrecká tým, ktorí sú na vrchole pyramídy, ale on ako osoba, príde s najväčšou pravdepodobnosťou buď k "nezaujímavej investícii" v lepšom prípade, v horšom rovno k strate.
Ak sa bitcoin dostal na ten vrchol, znamená to, že ho za tie prachy niekto kupoval. Na svete je dosť bláznov, na ktorých sa zarába najlepšie.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
jar88
Nandrolon
Projekty Elona Muska sú v prvom rade na pravidelné získavanie dotácií.
Dotácií?
A od koho že?
Od Austrálskej vlády?
Od NASA?
Toto budem s dovolením citovať, nakoľko si zase ukázal "čo si zač".
A kde si tam našiel nejakú dotáciu?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

jar88
Nandrolon
jar88
Nandrolon
Projekty Elona Muska sú v prvom rade na pravidelné získavanie dotácií.
Dotácií?
A od koho že?
Od Austrálskej vlády?
Od NASA?
Toto budem s dovolením citovať, nakoľko si zase ukázal "čo si zač".
A kde si tam našiel nejakú dotáciu?
Zabudol som, že tu máme aj menej chápavých a mohol som tam doplniť aj nezmyselné vládne kontrakty, čo sú vlastne takisto dotácie, nakoľko aj u nás sú dotácie niečím PODMIENENé, takže je jedno, či im vyrobím za to raketku, alebo udržím zamestnateľnosť ďalšie obdobie.
Dôležité je to, že ja si beriem do vrecka státisíce až milíony eur, niečo robím a platí mi to najlepšie nejaká štátna organizácia, prípadne vláda osobne.
Ale aby som bol konkrétny, tak napríklad 8. riadok môjho príspevku.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
jar88
Nandrolon
jar88
Nandrolon
... a tí súčasní držitelia potrebujú silou mocou propagovať bitcoin, aby bol oň väčší a väčší záujem, nakoľko z toho majú osobný profit /rastie im cena vlastných portfólií/. Potrebujú "nainfikovať" stále viac a viac potencionálnych kupcov /rozumej hlupákov/. Keď sa to vyšrobuje na nejaké pomyselné maximum, tak to padne ako domček z karát a tie bitcoiny si môžu strčiť do r...i :-)))))))))))) Koniec koncom, však určitý pád sme videli aj 2-3 mesiace späť.
Vôbec nechápeš situáciu a súvislosti.
Už vidím tých špekulantov, ktorí nakúpili pár týždňov späť ke+d bol na historickom vrchole, kedy sa im tie peniaze vrátia. :-)))))))))))
A ty si ako prišiel k myšlienke, že to bol historický vrchol?
Veď história asi nebude končiť v roku 2017. Prídu aj ďalšie roky.
V minulých rokoch posilnil Bitcoin z 0,0008 centov na 100 centov. To je 12 500 násobok. Bublina? Následne posilnil na 300 dolárov a zas "bublina"?
Prešlo pár rokov a šup 3000 dolárov.
----------------------------------------
Ale je mi celkom jasné, že väčšina ľudí uvažuje tak ako ty v dolároch, eurách a podobne. Jednoducho s potrebou žiť pod nejakou autoritou.
Ale svet sa mení.
Už nikdy nebude iba západ a východ, ani socializmus a kapitalizmus. Nevyhnutne príde svet plný slobodných spoločenstiev ľudí a tie budú fungovať lokálne, celosvetovo, odvetvovo, alebo špecializovane. Jasné, že tu zostane fungovať aj svet tých otrokov autorít, ale ten bude podstatne hlúpejší a zároveň aj chudobnejší.
Každopádne vrchol to bol doteraz, samozrejme že takých vrcholov ešte príde viacero.
Lenže, aby ten vrchol prišiel, musí byť po ňom dopyt, ak bude dopyt, to znamená, že pôjde cena hore. Ak bude cena hore, znamená, že to niekto nakúpi. Výsledok? Namastí vrecká tým, ktorí sú na vrchole pyramídy, ale on ako osoba, príde s najväčšou pravdepodobnosťou buď k "nezaujímavej investícii" v lepšom prípade, v horšom rovno k strate.
Ak sa bitcoin dostal na ten vrchol, znamená to, že ho za tie prachy niekto kupoval. Na svete je dosť bláznov, na ktorých sa zarába najlepšie.
A kde si zas prišiel na tú pyramídu?
Vieš vôbec, čo je to pyramída - letadlo ?
---------------------------------------
Nájdi mi jediný prísľub (nejakého zakladateľa tej pyramídy), že daj cent a ja ti ho zhodnotím na dolár a ešte k tomu, že zožeň dvoch za tebou, čo sem dajú každý dva centy.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Vidím, že máš nakúpené :-)))))))))))) Tak užívaj a hlavne šír aký je bitcoin fantastický, ja radšej ostanem pri uznávaných a hlavne POUŽITEĽNÝCH menách :-)
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Veľmi zaujímavé, ak ťa niekto argumentačne dá dole, tak okamžite odbočíš od témy a chytáš za ďalšie slovíčka.
No čo povieš k tým dotáciám ??? Žeby bol Elon Musk dobrodruh a svoje ťažko zarobené peniaze by investoval s obrovským rizikom? Podľa mňa nie je tak hlúpy a všetko má X krát kryté. Hlavne to, čo robí, vyvíja má pekne finančne zaistené tretími stranami. Takže čo sa týka jeho vlastného kapitálu, tak neriskuje vôbec nič a kapitál mu iba rastie.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
jar88
Nandrolon
jar88
Nandrolon
Projekty Elona Muska sú v prvom rade na pravidelné získavanie dotácií.
Dotácií?
A od koho že?
Od Austrálskej vlády?
Od NASA?
Toto budem s dovolením citovať, nakoľko si zase ukázal "čo si zač".
A kde si tam našiel nejakú dotáciu?
Zabudol som, že tu máme aj menej chápavých a mohol som tam doplniť aj nezmyselné vládne kontrakty, čo sú vlastne takisto dotácie, nakoľko aj u nás sú dotácie niečím PODMIENENé, takže je jedno, či im vyrobím za to raketku, alebo udržím zamestnateľnosť ďalšie obdobie.
Dôležité je to, že ja si beriem do vrecka státisíce až milíony eur, niečo robím a platí mi to najlepšie nejaká štátna organizácia, prípadne vláda osobne.
Ale aby som bol konkrétny, tak napríklad 8. riadok môjho príspevku.
Vieš "ty menej chápavý" s riadkom osem, koľko stojí vynesenie satelitu na obežnú dráhu?
A to sa nebavíme o vojenských satelitoch. Keby NASA vedela dostať satelit na obežnú dráhu za 278 mil. dolárov, tak ich vozí podnes a na nejakého Muska sa mohli vytentovať.
18. srpna 2006 společnost v rámci iniciativy COTS vyhrála kontrakt vyhlášený americkou kosmickou agenturou NASA. V rámci tohoto kontraktu byla společnosti poskytnuta dotace ve výši až 278 mil. dolarů na vývoj a demonstrační lety kosmického dopravního systému složeného z rakety Falcon 9 a lodi Dragon. Tento systém od roku 2011, kdy byl definitivně ukončen provoz amerických raketoplánů, zajišťuje alternativní dopravu nákladů na stanici ISS.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Aha, zabudol som, že si sa už rekvalifikoval na prvo úrovňového programátora, tak som mal započítať aj prázdne riadky :-)
Vidím, že farebne písať vieš, modrú si už objavil :-))
Dôležité je to, že tvoj prvý príspevok bol totálne mimo a to stačí.
Ty určite vieš, koľko stojí vyslanie satelitu na obežnú dráhu, však to denne robíš a financuješ :-)
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Veľmi zaujímavé, ak ťa niekto argumentačne dá dole, tak okamžite odbočíš od témy a chytáš za ďalšie slovíčka.
No čo povieš k tým dotáciám ??? Žeby bol Elon Musk dobrodruh a svoje ťažko zarobené peniaze by investoval s obrovským rizikom? Podľa mňa nie je tak hlúpy a všetko má X krát kryté. Hlavne to, čo robí, vyvíja má pekne finančne zaistené tretími stranami. Takže čo sa týka jeho vlastného kapitálu, tak neriskuje vôbec nič a kapitál mu iba rastie.
Ty si ma dal argumentačne dole? Neblázni.
A naviac, čo má spoločné s témou (či je Bitcoin bublina, letadlo, alebo iba blockchain (produkt šifrovacieho programu)) či ja osobne mám, alebo nemám nakúpené.
To nieje odbočovanie od témy?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať