Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
korela
Dôležité pripomenutie pravicovému voličovi: Matovič odpálil Radičovú rovnako ako Sulík!

https://glob.zoznam.sk/dolezite-prip...ako-ako-sulik/
Tak ako?
A prečo si to má pripomínať pravicový volič? Veď on to má na pamäti neustále.
----------------------
Aj samotná Radičová si priznala chybu, že spojila hlasovanie o takzvanom "eurovale" s dôverou vlády.
Bolo to vlastne jej vydieranie. Keď neodhlasujete euroval, padne pravicová vláda a nastúpi k moci Fico so svojou ľavicou. Tak urobte ľavicový krok (podporte socanských darmožráčov v Grécku) a budete mať pravicovú vládu.
Dúfam že ju nikto nepovažuje za pravičiarku. Ona je totiž skôr naľavo, ako napravo. Treba si pripomenúť aj to, že v Grécku mali dôchodky aj tri krát väčšie, ako boli v tej dobe platy u nás. Ľudia tam pracovali v štátnom sektore a popri tom aj súkromnom. Cicali si štát ako len sa dalo. Veď nám to euro-socani, hlupáčikovia aj tak musia zaplatiť. A aj zaplatili.
-----------------------
Naši ľudia majú na krku 3 000 000 exekúcií a nikoho zo socanov nezaujíma, kde si na to zarobia.
-------------------------------------
Tak ako korela? čo si tým chcela povedať?
najmä by malo našich zaujímať kto má z tých dôsledkov exekúcií benefit, že by majitelia pôžičkoviek? okrem štátnej správy, veľkosť zárobku určuje podnikateľská pravica, nie socani
Ale neblázni, ako môže podnikateľ určovať veľkosť zamestnaneckého zárobku?
---------------------------------
Skús si aspoň predstaviť, že by si si chce vytvoriť nejaký nový podnikateľský zámer. Čo by si v ňom asi tak zvažoval?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
nebláznim....
Dobre, tak zostaň v tom.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

pavol54
Zaujímalo by ma aký je to ten "externý zamestnanec"
Asi niečo ako externý harddisk pripojený k PC :-))))))))))))))))))
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
korela
Vychádzam z konkr. prípadu, keď išlo o celkovo malú mzdu, a z toho ešte časť v hotovosti. ....
ale sumu si už nepamätám presne, neišlo o rodinu.
Ako vždy, len z počutia.
Lenže ja, na rozdiel od teba (iných), vravím z vlastnej rodinnej skúsenosti...preto tak nadávam na podnikateľov (česť výnimkám), lebo manželka takýmto spôsobom berie výplatu.
Minimálka na páske, zvyšok keš...a pár rokov pred dôchodkom to značí = žiadna sláva.
No len ci ona nie je jedna z mnohych zamestnancov, co si to takto zela- nakolko aj taki su, ze sami to takto chcu,dostanu viac akoby dostali vsetko na paske.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
Zaujímalo by ma aký je to ten "externý zamestnanec"
No predsa externý.
ty mudrc, napíš článok zákonníka práce
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
jar88
korela
Dôležité pripomenutie pravicovému voličovi: Matovič odpálil Radičovú rovnako ako Sulík!

https://glob.zoznam.sk/dolezite-prip...ako-ako-sulik/
Tak ako?
A prečo si to má pripomínať pravicový volič? Veď on to má na pamäti neustále.
----------------------
Aj samotná Radičová si priznala chybu, že spojila hlasovanie o takzvanom "eurovale" s dôverou vlády.
Bolo to vlastne jej vydieranie. Keď neodhlasujete euroval, padne pravicová vláda a nastúpi k moci Fico so svojou ľavicou. Tak urobte ľavicový krok (podporte socanských darmožráčov v Grécku) a budete mať pravicovú vládu.
Dúfam že ju nikto nepovažuje za pravičiarku. Ona je totiž skôr naľavo, ako napravo. Treba si pripomenúť aj to, že v Grécku mali dôchodky aj tri krát väčšie, ako boli v tej dobe platy u nás. Ľudia tam pracovali v štátnom sektore a popri tom aj súkromnom. Cicali si štát ako len sa dalo. Veď nám to euro-socani, hlupáčikovia aj tak musia zaplatiť. A aj zaplatili.
-----------------------
Naši ľudia majú na krku 3 000 000 exekúcií a nikoho zo socanov nezaujíma, kde si na to zarobia.
-------------------------------------
Tak ako korela? čo si tým chcela povedať?
najmä by malo našich zaujímať kto má z tých dôsledkov exekúcií benefit, že by majitelia pôžičkoviek? okrem štátnej správy, veľkosť zárobku určuje podnikateľská pravica, nie socani
Ale neblázni, ako môže podnikateľ určovať veľkosť zamestnaneckého zárobku?
---------------------------------
Skús si aspoň predstaviť, že by si si chce vytvoriť nejaký nový podnikateľský zámer. Čo by si v ňom asi tak zvažoval?
že by výšku mzdy určoval zamestnanec? Prvých 5 sekúnd, pri prekračovaní vstupu do firmy
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
pavol54
Zaujímalo by ma aký je to ten "externý zamestnanec"
Asi niečo ako externý harddisk pripojený k PC :-))))))))))))))))))
Ale čítal som, že Rezník vyhodil "externých zamestnancov". Tí novinári sú tak vygumovaní že nepoznajú ani zákonník práce. Ku mne chodia na výpomoc externisti pracovníci(z iných firiem) a keď im nedám žiadnu prácu, nedostanú žiadny plat), tak musia byť ticho, hoci aj pol roka.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
buchač
korela
Vychádzam z konkr. prípadu, keď išlo o celkovo malú mzdu, a z toho ešte časť v hotovosti. ....
ale sumu si už nepamätám presne, neišlo o rodinu.
Ako vždy, len z počutia.
Lenže ja, na rozdiel od teba (iných), vravím z vlastnej rodinnej skúsenosti...preto tak nadávam na podnikateľov (česť výnimkám), lebo manželka takýmto spôsobom berie výplatu.
Minimálka na páske, zvyšok keš...a pár rokov pred dôchodkom to značí = žiadna sláva.
No len ci ona nie je jedna z mnohych zamestnancov, co si to takto zela- nakolko aj taki su, ze sami to takto chcu,dostanu viac akoby dostali vsetko na paske.
alaya zle uvažuješ.
Ty si zvýraznila jednu časť vety, no dôležitá je ta druhá.
Predsa by si nepodpílila sama pod sebou výšku dôchodku ...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

viem o viacerych , co to taktochcu mat.A nie su mladi...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

alaya1
viem o viacerych , co to taktochcu mat.A nie su mladi...
Sice nie som moderator :-)))))))))) ale ritierske zapasy az po 22:00 :-))))
edit: pravopis je v poriadku :-)
Naposledy upravil Nandrolon : 07.05.18 at 17:58
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
viem o viacerych , co to taktochcu mat.A nie su mladi...
Nešpecifikuješ tých viacerých....čiže by som sa vybral formou dedukcie a otázok.

Tí viacerí sú v akom veku ?
Koľko rokov majú do dôchodku ?
V akom sektore pracujú ?
Aké zamestnanie, povolanie ?
Koľko zamestnaní majú ?
AKÝ plat majú ???

Zopakujem inak odpoveď z predchádzajúceho príspevku.
" Predsa by si 1/2ka nepodpílila sama pod sebou výšku dôchodku ... "
Preklad do hovorovej reči.
" Ešte jej až tak nedrbe."
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88
korela
Dôležité pripomenutie pravicovému voličovi: Matovič odpálil Radičovú rovnako ako Sulík!

https://glob.zoznam.sk/dolezite-prip...ako-ako-sulik/
Tak ako?
A prečo si to má pripomínať pravicový volič? Veď on to má na pamäti neustále.
----------------------
Aj samotná Radičová si priznala chybu, že spojila hlasovanie o takzvanom "eurovale" s dôverou vlády.
Bolo to vlastne jej vydieranie. Keď neodhlasujete euroval, padne pravicová vláda a nastúpi k moci Fico so svojou ľavicou. Tak urobte ľavicový krok (podporte socanských darmožráčov v Grécku) a budete mať pravicovú vládu.
Dúfam že ju nikto nepovažuje za pravičiarku. Ona je totiž skôr naľavo, ako napravo. Treba si pripomenúť aj to, že v Grécku mali dôchodky aj tri krát väčšie, ako boli v tej dobe platy u nás. Ľudia tam pracovali v štátnom sektore a popri tom aj súkromnom. Cicali si štát ako len sa dalo. Veď nám to euro-socani, hlupáčikovia aj tak musia zaplatiť. A aj zaplatili.
-----------------------
Naši ľudia majú na krku 3 000 000 exekúcií a nikoho zo socanov nezaujíma, kde si na to zarobia.
-------------------------------------
Tak ako korela? čo si tým chcela povedať?
Ťažko povedať kde je, hlavne že tam je, resp. bola. Ako väčšina v parlamente. To sa týka aj prístupu k exekúciám, koho to z nich trápi? Rovnako ako aj ich vznik.
http://krija.blog.pravda.sk/2010/07/...-6-marec-2006/
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
Nandrolon
pavol54
Zaujímalo by ma aký je to ten "externý zamestnanec"
Asi niečo ako externý harddisk pripojený k PC :-))))))))))))))))))
Ale čítal som, že Rezník vyhodil "externých zamestnancov". Tí novinári sú tak vygumovaní že nepoznajú ani zákonník práce. Ku mne chodia na výpomoc externisti pracovníci(z iných firiem) a keď im nedám žiadnu prácu, nedostanú žiadny plat), tak musia byť ticho, hoci aj pol roka.
Väčšina časopisov beží dnes na exnernistoch, to je dnes normálne. Na dobu neurčitú trčia v stresujúcej práci ľudia za pár drobných, a šéfovia penťáci.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
pavol54
Nandrolon
pavol54
Zaujímalo by ma aký je to ten "externý zamestnanec"
Asi niečo ako externý harddisk pripojený k PC :-))))))))))))))))))
Ale čítal som, že Rezník vyhodil "externých zamestnancov". Tí novinári sú tak vygumovaní že nepoznajú ani zákonník práce. Ku mne chodia na výpomoc externisti pracovníci(z iných firiem) a keď im nedám žiadnu prácu, nedostanú žiadny plat), tak musia byť ticho, hoci aj pol roka.
Väčšina časopisov beží dnes na exnernistoch, to je dnes normálne. Na dobu neurčitú trčia v stresujúcej práci ľudia za pár drobných, a šéfovia penťáci.
Externista je buď živnostník alebo nejaký na voľnej nohe - donesie prácu, buď ju média zoberú, alebo nie. Ale ako môže byť niekto externý zamestnanec nerozumiem, a naviac môže dostať od zamestnávateľa výpoveď
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
alaya1
viem o viacerych , co to taktochcu mat.A nie su mladi...
Nešpecifikuješ tých viacerých....čiže by som sa vybral formou dedukcie a otázok.

Tí viacerí sú v akom veku ?
Koľko rokov majú do dôchodku ?
V akom sektore pracujú ?
Aké zamestnanie, povolanie ?
Koľko zamestnaní majú ?
AKÝ plat majú ???

Zopakujem inak odpoveď z predchádzajúceho príspevku.
" Predsa by si 1/2ka nepodpílila sama pod sebou výšku dôchodku ... "
Preklad do hovorovej reči.
" Ešte jej až tak nedrbe."
Ak nemá niekto také dôchodkové hodnotenie aby dostal minimálny dôchodok, tak mu ho štát na jeho žiadosť doplní na minimálny dôchodok sociálnou dávkou. Takže im sa oplatí oficiálne brať minimálnu mzdu (najmä povinne exekvovaným po nákupe v požičkárňach) a niečo kešovku (na ňu nemá exe dosah) a z kešovky odvody neplatí. Iná otázka je ak podnikateľ nemá čierne fondy tak z čoho platí kešovku (asi zo zisku firmy ktorý bol zdanený 21% , čo je menej ako 35,2% na odvodoch)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
Ak nemá niekto také dôchodkové hodnotenie aby dostal minimálny dôchodok, tak mu ho štát na jeho žiadosť doplní na minimálny dôchodok sociálnou dávkou. Takže im sa oplatí oficiálne brať minimálnu mzdu (najmä povinne exekvovaným po nákupe v požičkárňach) a niečo kešovku (na ňu nemá exe dosah) a z kešovky odvody neplatí. Iná otázka je ak podnikateľ nemá čierne fondy tak z čoho platí kešovku (asi zo zisku firmy ktorý bol zdanený 21% , čo je menej ako 35,2% na odvodoch)
Manželka nebude mať v žiadnom prípade minimálny dôchodok, takže nebude nijaké doplnenie sociálnou dávkou.
Pôžičkárne môžeme dlabať a nie sa im ešte upísať, čiže exekútor nehrozí.

Podnikateľ robí, ako robí...to ja neviem, ako obchádza zákon, to vie len on a asi účtovník.
No všetkých zamestnancov takýmto uvedeným spôsobom platí.
Ale vozový park má vcelku pekný...víkendové nákupy tiež realizuje...dovolenky zo 4x do roka.
Proste ojebabráva na každom kroku...aj štát, aj zamestnancov.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
korela
pavol54
Nandrolon
pavol54
Zaujímalo by ma aký je to ten "externý zamestnanec"
Asi niečo ako externý harddisk pripojený k PC :-))))))))))))))))))
Ale čítal som, že Rezník vyhodil "externých zamestnancov". Tí novinári sú tak vygumovaní že nepoznajú ani zákonník práce. Ku mne chodia na výpomoc externisti pracovníci(z iných firiem) a keď im nedám žiadnu prácu, nedostanú žiadny plat), tak musia byť ticho, hoci aj pol roka.
Väčšina časopisov beží dnes na exnernistoch, to je dnes normálne. Na dobu neurčitú trčia v stresujúcej práci ľudia za pár drobných, a šéfovia penťáci.
Externista je buď živnostník alebo nejaký na voľnej nohe - donesie prácu, buď ju média zoberú, alebo nie. Ale ako môže byť niekto externý zamestnanec nerozumiem, a naviac môže dostať od zamestnávateľa výpoveď
Napr. pri periodiku - mesačníku, týždenníku, ale aj pre inú redakciu, TV reláciu, tak pripravuje svoju oblasť čísla. Môže ísť o viac článkov aj viacstranových, ktoré sú trvalou súčasťou časopisu a čitateľ je na ne zvyknutý. Prečo by ju autorovi nevzal, ak sú na spolupráci dlhodobo dohodnutí a najmä ak mu vyhovuje jeho štýl? Roky.
Kedysi sa pracovalo výlučne v redakciách, dnes tvoria printy práve väčšinou "externisti". Takto si privyrábajú popri svojej práci, materskej a pod. Humoristi takto pracujú na rôznych frontoch naraz pod inými pseudonynmi Ale aj iní. Aj dlaňovky existujú. Niekomu postačujú.
Externý príde o prácu väčšinou pri výmene vedenia, zmene šéfredaktora, majiteľa. Pre niečo sa proste stane nevyhovujúcim. Alebo si dotiahne svoj tím.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
korela
Dôležité pripomenutie pravicovému voličovi: Matovič odpálil Radičovú rovnako ako Sulík!

https://glob.zoznam.sk/dolezite-prip...ako-ako-sulik/
Tak ako?

pánabeka.....

k tomu zajacovi, čo si ho sem vtiahla nič ??
Si nejaký nedočkavý...
Zajac sa mi mihol niekde v textoch. Takže tá možnosť sa celkom nevylučuje. Okrem toho, zajac sa vždy k svojej mrkvičke dostane. Nemusí byť hneď ministrom, netreba žiť v presvedčení, že vládnu iba ministri. Koľko existencií je za nimi.
Všetko sa nedá napísať verejne. Verejné bolo, ako uplatil poslancov, aby mu prešiel zákon v parlamente.
Osobne mu neverím, že by mu išlo o bežných pacientov.
Už ten jeho nezabudnuteľný výrok o starších ľuďoch ...

Zdravotníctvo? Však ho reformoval, predávali sa budovy nemocníc, privatizovalo sa. Zaviedol poplatky, Čechom sa platili zuby ešte mnoho rokov po nás. Toľko bezzubých ľudí som ešte nevidela ako dnes. Každý lekár vie, v akom stave máš chrup, také máš zdravie. Vedel, čo robí. Aj Kaník vedel, čo robí. To boli reformy? Ja by som to nazvala pravým menom, ale to by papier ani Porada neuniesli.
Francúzi majú jednu štátnu zdrav. poisťovňu a nikto sa nebúri.

Čo sa týka môjho vyšetrenia, absolvovala som ho pred rokom, nebola som spokojná. Tak som sa znovu ozvala na to pôvodné, o ktoré som mala záujem. Prijatá, ale na priamu platbu, aj keď moja poisťovňa má s nimi zmluvu. Pýtam sa, ako je to možné? Ako to dopadlo? Mala som sa v polovici zobrať a odísť bez zaplatenia. Vyhodené peniaze.

Ty mi opíš Zajacove pozitíva, to by som bola fakt zvedavá, aké jeho reforma priniesla, čo sa podnes osvedčilo ako v zdravotníctve, tak u pacientov.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
pavol54
korela
pavol54
Nandrolon
pavol54
Zaujímalo by ma aký je to ten "externý zamestnanec"
Asi niečo ako externý harddisk pripojený k PC :-))))))))))))))))))
Ale čítal som, že Rezník vyhodil "externých zamestnancov". Tí novinári sú tak vygumovaní že nepoznajú ani zákonník práce. Ku mne chodia na výpomoc externisti pracovníci(z iných firiem) a keď im nedám žiadnu prácu, nedostanú žiadny plat), tak musia byť ticho, hoci aj pol roka.
Väčšina časopisov beží dnes na exnernistoch, to je dnes normálne. Na dobu neurčitú trčia v stresujúcej práci ľudia za pár drobných, a šéfovia penťáci.
Externista je buď živnostník alebo nejaký na voľnej nohe - donesie prácu, buď ju média zoberú, alebo nie. Ale ako môže byť niekto externý zamestnanec nerozumiem, a naviac môže dostať od zamestnávateľa výpoveď
Napr. pri periodiku - mesačníku, týždenníku, ale aj pre inú redakciu, TV reláciu, tak pripravuje svoju oblasť čísla. Môže ísť o viac článkov aj viacstranových, ktoré sú trvalou súčasťou časopisu a čitateľ je na ne zvyknutý. Prečo by ju autorovi nevzal, ak sú na spolupráci dlhodobo dohodnutí a najmä ak mu vyhovuje jeho štýl? Roky.
Kedysi sa pracovalo výlučne v redakciách, dnes tvoria printy práve väčšinou "externisti". Takto si privyrábajú popri svojej práci, materskej a pod. Humoristi takto pracujú na rôznych frontoch naraz pod inými pseudonynmi Ale aj iní. Aj dlaňovky existujú. Niekomu postačujú.
Externý príde o prácu väčšinou pri výmene vedenia, zmene šéfredaktora, majiteľa. Pre niečo sa proste stane nevyhovujúcim. Alebo si dotiahne svoj tím.
To myslíš ako keď podnikateľ "zamestná" pracovníka na živnosť. Zamestnanec dostáva prácu podľa zákonníka práce , externista maximálne tak uzavreté zmluvy podľa obchodného zákonníka - teda nemôže dostať výpoveď, len sa s ním nemusí uzavrieť ďalšia zmluva
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Francúzi majú jednu štátnu zdrav. poisťovňu a nikto sa nebúri.
Vytiahneš nejakú info a spoliehaš sa na to, že si to nik neoverí ?

Koľko je na Slovensku tých štátnych zdravotných poisťovní ???
Žeby len jedna ?
Si bola nedávno vo Francúzsku, videla huby plné zdravých zubov ?
Ale aj to búrenie pravdepodobne príde..francúzi sú iná mentalita, tí sa raz dva vzbúria proti tomu, aby platili tie vymoženosti pre prisťahovalcov.
-----------------------------------------
Francúzsko - Financovanie zdravotníctva
http://www.i-health.sk/121_francuzsko

Takáto podobná štruktúra by asi nemala veľmi šancu prejsť. Ak hej, polovička národa skončilo s lekármi.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať