Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 22:32
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

pavol54
korela
pavol54
Nandrolon
pavol54
Zaujímalo by ma aký je to ten "externý zamestnanec"
Asi niečo ako externý harddisk pripojený k PC :-))))))))))))))))))
Ale čítal som, že Rezník vyhodil "externých zamestnancov". Tí novinári sú tak vygumovaní že nepoznajú ani zákonník práce. Ku mne chodia na výpomoc externisti pracovníci(z iných firiem) a keď im nedám žiadnu prácu, nedostanú žiadny plat), tak musia byť ticho, hoci aj pol roka.
Väčšina časopisov beží dnes na exnernistoch, to je dnes normálne. Na dobu neurčitú trčia v stresujúcej práci ľudia za pár drobných, a šéfovia penťáci.
Externista je buď živnostník alebo nejaký na voľnej nohe - donesie prácu, buď ju média zoberú, alebo nie. Ale ako môže byť niekto externý zamestnanec nerozumiem, a naviac môže dostať od zamestnávateľa výpoveď
Keď už by som sa mal držať pojmu externý zamestnanec, tak takto sa dajú nazvať agentúrni zamestnanci v automobilkách, ale novinári sú všetko min. živnostníci, teda šéfujú si sami sebe. Že sa musia pchať do všetkých otvorov svojim chlebodárcom /noviny, televízia/ je vec druhá.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

pavol54
buchač
alaya1
viem o viacerych , co to taktochcu mat.A nie su mladi...
Nešpecifikuješ tých viacerých....čiže by som sa vybral formou dedukcie a otázok.

Tí viacerí sú v akom veku ?
Koľko rokov majú do dôchodku ?
V akom sektore pracujú ?
Aké zamestnanie, povolanie ?
Koľko zamestnaní majú ?
AKÝ plat majú ???

Zopakujem inak odpoveď z predchádzajúceho príspevku.
" Predsa by si 1/2ka nepodpílila sama pod sebou výšku dôchodku ... "
Preklad do hovorovej reči.
" Ešte jej až tak nedrbe."
Ak nemá niekto také dôchodkové hodnotenie aby dostal minimálny dôchodok, tak mu ho štát na jeho žiadosť doplní na minimálny dôchodok sociálnou dávkou. Takže im sa oplatí oficiálne brať minimálnu mzdu (najmä povinne exekvovaným po nákupe v požičkárňach) a niečo kešovku (na ňu nemá exe dosah) a z kešovky odvody neplatí. Iná otázka je ak podnikateľ nemá čierne fondy tak z čoho platí kešovku (asi zo zisku firmy ktorý bol zdanený 21% , čo je menej ako 35,2% na odvodoch)
Platiť to bude zo svojich súkromných, černôt. Ináč ako píšeš ak by to platil z vlastných a legálnych, tak tie už boli zdanené a aj zodvodované. Akurát by ušetril na celkovom množstve, nakoľko keš ho vyjde fyzicky menej ako legál.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
pavol54
korela
pavol54
Nandrolon
pavol54
Zaujímalo by ma aký je to ten "externý zamestnanec"
Asi niečo ako externý harddisk pripojený k PC :-))))))))))))))))))
Ale čítal som, že Rezník vyhodil "externých zamestnancov". Tí novinári sú tak vygumovaní že nepoznajú ani zákonník práce. Ku mne chodia na výpomoc externisti pracovníci(z iných firiem) a keď im nedám žiadnu prácu, nedostanú žiadny plat), tak musia byť ticho, hoci aj pol roka.
Väčšina časopisov beží dnes na exnernistoch, to je dnes normálne. Na dobu neurčitú trčia v stresujúcej práci ľudia za pár drobných, a šéfovia penťáci.
Externista je buď živnostník alebo nejaký na voľnej nohe - donesie prácu, buď ju média zoberú, alebo nie. Ale ako môže byť niekto externý zamestnanec nerozumiem, a naviac môže dostať od zamestnávateľa výpoveď
Keď už by som sa mal držať pojmu externý zamestnanec, tak takto sa dajú nazvať agentúrni zamestnanci v automobilkách, ale novinári sú všetko min. živnostníci, teda šéfujú si sami sebe. Že sa musia pchať do všetkých otvorov svojim chlebodárcom /noviny, televízia/ je vec druhá.
Autorský zákon.
Nie sú všetci živnostníci.
Aj odborné veci sa dajú publikovať, nemusí sa nikto nikomu nikam pchať, trochu skreslené názory na ľudí od pera.
Každý sa živí čím vie.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

korela
Nandrolon
pavol54
korela
pavol54
Nandrolon
pavol54
Zaujímalo by ma aký je to ten "externý zamestnanec"
Asi niečo ako externý harddisk pripojený k PC :-))))))))))))))))))
Ale čítal som, že Rezník vyhodil "externých zamestnancov". Tí novinári sú tak vygumovaní že nepoznajú ani zákonník práce. Ku mne chodia na výpomoc externisti pracovníci(z iných firiem) a keď im nedám žiadnu prácu, nedostanú žiadny plat), tak musia byť ticho, hoci aj pol roka.
Väčšina časopisov beží dnes na exnernistoch, to je dnes normálne. Na dobu neurčitú trčia v stresujúcej práci ľudia za pár drobných, a šéfovia penťáci.
Externista je buď živnostník alebo nejaký na voľnej nohe - donesie prácu, buď ju média zoberú, alebo nie. Ale ako môže byť niekto externý zamestnanec nerozumiem, a naviac môže dostať od zamestnávateľa výpoveď
Keď už by som sa mal držať pojmu externý zamestnanec, tak takto sa dajú nazvať agentúrni zamestnanci v automobilkách, ale novinári sú všetko min. živnostníci, teda šéfujú si sami sebe. Že sa musia pchať do všetkých otvorov svojim chlebodárcom /noviny, televízia/ je vec druhá.
Autorský zákon.
Nie sú všetci živnostníci.
Aj odborné veci sa dajú publikovať, nemusí sa nikto nikomu nikam pchať, trochu skreslené názory na ľudí od pera.
Každý sa živí čím vie.
Začalo to RTVS, pokračovalo novinami. Tam asi nejaké vedecké práce publikovať nebudú... Všetko viac menej bulvár a k tomu som sa aj vyjadroval.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
pavol54
Zaujímalo by ma aký je to ten "externý zamestnanec"
No predsa externý.
ty mudrc, napíš článok zákonníka práce
Skús použiť logiku.
Rozdeľ si to slovné spojenie na jednotlivé slová, pričleň im ich skutočný význam a si doma.
Asi nejako takto.
Externý, exteriér = niečo vonkajšie
Zamestnanec = jedinec s uzatvorenou pracovnou zmluvou s firmou.
-----------------------------
To znamená, že je zamestnancom určitej firmy a prácu vykonáva v jej prospech. Je jej zamestnancom a nieje žiadny dôvod mu pridávať žiadny upresňujúci prívlastok, ako kmeňový, externý, vnútorný a podobne.
------------------------------
Preto slovné spojenie "externý zamestnanec" je úplná hlúposť. Nič také z princípu veci nemôže existovať.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
pavol54
jar88
korela
Dôležité pripomenutie pravicovému voličovi: Matovič odpálil Radičovú rovnako ako Sulík!

https://glob.zoznam.sk/dolezite-prip...ako-ako-sulik/
Tak ako?
A prečo si to má pripomínať pravicový volič? Veď on to má na pamäti neustále.
----------------------
Aj samotná Radičová si priznala chybu, že spojila hlasovanie o takzvanom "eurovale" s dôverou vlády.
Bolo to vlastne jej vydieranie. Keď neodhlasujete euroval, padne pravicová vláda a nastúpi k moci Fico so svojou ľavicou. Tak urobte ľavicový krok (podporte socanských darmožráčov v Grécku) a budete mať pravicovú vládu.
Dúfam že ju nikto nepovažuje za pravičiarku. Ona je totiž skôr naľavo, ako napravo. Treba si pripomenúť aj to, že v Grécku mali dôchodky aj tri krát väčšie, ako boli v tej dobe platy u nás. Ľudia tam pracovali v štátnom sektore a popri tom aj súkromnom. Cicali si štát ako len sa dalo. Veď nám to euro-socani, hlupáčikovia aj tak musia zaplatiť. A aj zaplatili.
-----------------------
Naši ľudia majú na krku 3 000 000 exekúcií a nikoho zo socanov nezaujíma, kde si na to zarobia.
-------------------------------------
Tak ako korela? čo si tým chcela povedať?
najmä by malo našich zaujímať kto má z tých dôsledkov exekúcií benefit, že by majitelia pôžičkoviek? okrem štátnej správy, veľkosť zárobku určuje podnikateľská pravica, nie socani
Ale neblázni, ako môže podnikateľ určovať veľkosť zamestnaneckého zárobku?
---------------------------------
Skús si aspoň predstaviť, že by si si chce vytvoriť nejaký nový podnikateľský zámer. Čo by si v ňom asi tak zvažoval?
že by výšku mzdy určoval zamestnanec? Prvých 5 sekúnd, pri prekračovaní vstupu do firmy
A čo tak pripustiť aj inú možnosť? Že by aj tú výšku mzdy, predsa len nakoniec určoval trh?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
Nandrolon
pavol54
Zaujímalo by ma aký je to ten "externý zamestnanec"
Asi niečo ako externý harddisk pripojený k PC :-))))))))))))))))))
Ale čítal som, že Rezník vyhodil "externých zamestnancov". Tí novinári sú tak vygumovaní že nepoznajú ani zákonník práce. Ku mne chodia na výpomoc externisti pracovníci(z iných firiem) a keď im nedám žiadnu prácu, nedostanú žiadny plat), tak musia byť ticho, hoci aj pol roka.
Píšeš, že tí novinári sú tak vygumovaní, že nepoznajú ani zákonník práce, ale sám píšeš tak, že nieje jasné, čo si vlastne napísal.
Mal si napísať, že k vám do firmy chodia pracovať (na výpomoc) externisti, zamestnanci iných firiem a keď im nedám žiadnu prácu, nedostanú žiadny plat.
------------------------------
Ty platíš tých "externých pracovníkov"? Zrejme nie. Tých by mala platiť firma, ktorá s nimi uzatvárala pracovnú zmluvu.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54,
Dva krát som sa ťa tu pýtal, či si majiteľom, alebo len vedúcim pracovníkom vo firme, ktorú tu spomínaš.
Tak ešte raz.
Si gazda, alebo gazdov paholok?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hmmmm.... niekto si tu dopisuje sám so sebou.....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
Hmmmm.... niekto si tu dopisuje sám so sebou.....
Ale nevrav.
Ja mám pocit, že máš niečo v ignore. Teda ak vezmem do úvahy, že si neklamal.
---------------------------
Už si zabudol, či ako?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
Nandrolon
pavol54
jar88
korela
Dôležité pripomenutie pravicovému voličovi: Matovič odpálil Radičovú rovnako ako Sulík!

https://glob.zoznam.sk/dolezite-prip...ako-ako-sulik/
Tak ako?
A prečo si to má pripomínať pravicový volič? Veď on to má na pamäti neustále.
----------------------
Aj samotná Radičová si priznala chybu, že spojila hlasovanie o takzvanom "eurovale" s dôverou vlády.
Bolo to vlastne jej vydieranie. Keď neodhlasujete euroval, padne pravicová vláda a nastúpi k moci Fico so svojou ľavicou. Tak urobte ľavicový krok (podporte socanských darmožráčov v Grécku) a budete mať pravicovú vládu.
Dúfam že ju nikto nepovažuje za pravičiarku. Ona je totiž skôr naľavo, ako napravo. Treba si pripomenúť aj to, že v Grécku mali dôchodky aj tri krát väčšie, ako boli v tej dobe platy u nás. Ľudia tam pracovali v štátnom sektore a popri tom aj súkromnom. Cicali si štát ako len sa dalo. Veď nám to euro-socani, hlupáčikovia aj tak musia zaplatiť. A aj zaplatili.
-----------------------
Naši ľudia majú na krku 3 000 000 exekúcií a nikoho zo socanov nezaujíma, kde si na to zarobia.
-------------------------------------
Tak ako korela? čo si tým chcela povedať?
najmä by malo našich zaujímať kto má z tých dôsledkov exekúcií benefit, že by majitelia pôžičkoviek? okrem štátnej správy, veľkosť zárobku určuje podnikateľská pravica, nie socani
áno, a netreba zabúdať aj na to, že veľkosť dôchodku určujú zamestnávatelia. Lebo dosť sa stretávam s tým, ako niektorí podnikatelia sa bijú do hrude, aké sú v SR nízke dôchodky. Ale na fakt. že ich vlastne určujú oni svojimi poskytovanými mzdami, už akosi pozabudli.
Najhoršie, ak z-ca dotlačia časť na ruku, časť na páske.
Ak nemajú ľudia na výber, berú aj také miesta, myslím, že dnes je už situácia lepšia, hlavne mladí si to neuvedomovali, že raz príde aj dôchodok.
Vraj dnes je už situácia lepšia.

Dnes to už podporuje aj štátna diaľničná akciovka.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Ministerstvo vnútra za éry Roberta Kaliňáka neskartovalo iba doklady k známemu tendru, ktorého vyšetrovanie dozoroval prokurátor Vasiľ Špirko. V ten istý deň sa rozhodlo o zlikvidovaní dokladov aj z tendra pre firmu spoločníka Ladislava Bašternáka a ďalších 276 tendrov ministerstva.

Pod vedením Roberta Kaliňáka sa skartovali doklady k veľkému množstvu tendrov. Doposiaľ bolo známe, že v skartovačke skončili podklady k verejnej súťaži na dodávku sieťových prvkov a IT služieb za 15 miliónov eur.

Práve na tento tender upozornil prokurátor Vasiľ Špirko, keď zverejnil pôvodne svedectvo daňového podvodníka Ľuboša Vargu. Podľa neho mali bývalí ministri vnútra a dopravy Robert Kaliňák a Ján Počiatek (obaja Smer) z tejto zákazky brať provízie v státisícoch eur, čo obaja odmietajú. Varga neskôr dal na prokurátora trestné oznámenie, v ktorom tvrdil, že Špirko ho podviedol.

Ako Aktuality.sk už pred časom informovali, podklady skartovali niekoľko dní po tom, ako boli prokurátorovi Špirkovi odobrané spisy v prípadoch súvisiacich s Kaliňákom.

https://www.aktuality.sk/clanok/5885...7-obstaravani/
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
Doposiaľ bolo známe, že v skartovačke skončili podklady ....
Furt vravím a názor nemienim zmeniť, že informácie z NČ, Tupiek, Klebety nie sú relevantným zdrojom...
Nemyslíš si náhodou, že poniektoré spisy existujú aj na záložných zdrojoch ?

Kaliňák a či Špirko ? Jeden za 18 a druhý 20-2.


#ALL FOR JA...
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
bjuty smis
Doposiaľ bolo známe, že v skartovačke skončili podklady ....
Furt vravím a názor nemienim zmeniť, že informácie z NČ, Tupiek, Klebety nie sú relevantným zdrojom...
Nemyslíš si náhodou, že poniektoré spisy existujú aj na záložných zdrojoch ?

Kaliňák a či Špirko ? Jeden za 18 a druhý 20-2.


#ALL FOR JA...
aká ťupky zas ??

prečítaj si vyjadrenie ministerstva vnútra ...aké klebety ? myslíš, že sáková len klebetí ????

myslím si, že poniektoré spisy existujú aj na záložných zdrojoch . čo to na tom mení ?

ak je u teba kaliňák a špirko na rovnakej úrovni, nemá význam sa s tebou o tom už baviť.....
1 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
bjuty smis
Ministerstvo vnútra za éry Roberta Kaliňáka neskartovalo iba doklady k známemu tendru, ktorého vyšetrovanie dozoroval prokurátor Vasiľ Špirko. V ten istý deň sa rozhodlo o zlikvidovaní dokladov aj z tendra pre firmu spoločníka Ladislava Bašternáka a ďalších 276 tendrov ministerstva.

Pod vedením Roberta Kaliňáka sa skartovali doklady k veľkému množstvu tendrov. Doposiaľ bolo známe, že v skartovačke skončili podklady k verejnej súťaži na dodávku sieťových prvkov a IT služieb za 15 miliónov eur.

Práve na tento tender upozornil prokurátor Vasiľ Špirko, keď zverejnil pôvodne svedectvo daňového podvodníka Ľuboša Vargu. Podľa neho mali bývalí ministri vnútra a dopravy Robert Kaliňák a Ján Počiatek (obaja Smer) z tejto zákazky brať provízie v státisícoch eur, čo obaja odmietajú. Varga neskôr dal na prokurátora trestné oznámenie, v ktorom tvrdil, že Špirko ho podviedol.

Ako Aktuality.sk už pred časom informovali, podklady skartovali niekoľko dní po tom, ako boli prokurátorovi Špirkovi odobrané spisy v prípadoch súvisiacich s Kaliňákom.

https://www.aktuality.sk/clanok/5885...7-obstaravani/
Pôvodca registratúry má povinnosť uchovávať záznamy 10 rokov pre potrebu daňovej kontroly.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Ing. Ľubomír Janoška
bjuty smis
Ministerstvo vnútra za éry Roberta Kaliňáka neskartovalo iba doklady k známemu tendru, ktorého vyšetrovanie dozoroval prokurátor Vasiľ Špirko. V ten istý deň sa rozhodlo o zlikvidovaní dokladov aj z tendra pre firmu spoločníka Ladislava Bašternáka a ďalších 276 tendrov ministerstva.

......

https://www.aktuality.sk/clanok/5885...7-obstaravani/
Pôvodca registratúry má povinnosť uchovávať záznamy 10 rokov pre potrebu daňovej kontroly.

ministerstvo vnútra tvrdí iné:

Ku skartácii dokumentov došlo podľa rezortu v zmysle nariadenia o registratúrnom poriadku účinného od 1. marca 2010.

„Dnes už máme nové interné nariadenie 96/2016 účinné od 1. októbra 2016, ktoré pri skartácii dokumentácie z verejného obstarávania taktiež vychádza z päťročnej lehoty ustanovenej v zákone o verejnom obstarávaní," uviedlo pre TASR ministerstvo vnútra. Ako potvrdilo, skartovalo sa naraz 277 dokumentácií za roky 2007 až 2010.
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
To je v poriadku, veď rozkaz je viac než zákon.
1 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Jedine žeby popri zákone o verejnom obstarávaní platil aj daňový poriadok a zákon o dani z príjmov.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
ak je u teba kaliňák a špirko na rovnakej úrovni, nemá význam sa s tebou o tom už baviť.....
Vydrž nejaký čas, vydrž...vykľuje sa kurátenko so škrupinky.

Ku tým Aktualitám ?
Zaujímavé je, že predvádzajú nie raz totálnu žumpu...o túto sa opiera opozícia.

P.S.:
Kedy ideš na nejaký Maťkov protest...?
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Skôr by som riešil, či sú na rovnakej úrovni čoby klamári.
Lebo ak je pravda čo len 10% z toho, čo hovoril Špirko, tak je to prúser nemalý. Nezávisle na tom, či je Špirko poctivec alebo chrapúň.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať