Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

JankaO
výraz: člen valného zhromaždenia a aj výraz člne valného zhromaždenia spoločníkov je nezmysel....
Ajajaj..... vraj nezmysel..... a vieš ty vôbec, čo je to to valné zhromaždenie. Kto v ňom je?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
Nandrolon
Ja z toho čo píšeš, nepočúvam a nečítam vôbec nič. Ale známy počúva Slobodný vysielač. Viem, že keď som to pred mnohými rokmi napísal, ty si sa prvý do toho obul a začal nadávať, že je to konšpiračný web a že Teba zaujímajú iba fakty a nie konšpiračné teórie.
Teraz to prezentuješ ako skvelú vec, ktorú počúvaš...
Každú chvíľu /s odstupom niekoľkých rokov/ tvrdíš niečo iné a štve ťa, že niekto si dokáže narozdiel od Teba zapamätať príspevky od vzniku porady. Len toľko. Presne takí ľudia s dobrou pamäťou sú pre podvodníkov ako ty, veľký problém.
Ten priložený link zo Slobodného vysielača...no ja neviem ko iní, ale ja teda rozhodne nemienim počúvať vyše dvoch hodín nejaké onačiny.
Nevraviac už ani o tom, že v danom rozhovore je nejaký JUDr. Puškár Adam. Dal som si do Gúgľa meno a vyhodilo nejakého mlaďasa z Blavy...

Dnešná doba je taká, že sa solídne prekrucujú fakty...buď na priamo alebo zaobalene.
Minule som zdúpnel, keď som čítal jeden článok, ktorý bol napísaný práve takým zaobaľovacím štýlom.
Jednalo sa o výročie oslobodenia Čiech...a v článku to bolo podané tak, že Prahu oslobodili USA.....nejaký mladý (a je ich teda fest dosť), čo vie trt o histórii, takémuto podaniu veľmi rýchlo uverí.
Prekrúcanie faktov pravdepodobne prebieha počas celej histórie ľudstva v závislosti od dobových možností.
Od starých Pražanov viem, že barikády iba zastavili Nemcov v ústupe a išlo o úplne zbytočný krok a následné straty na životoch. Doslova ich tam zdržiavali. Či to bolo kvôli stratégii umožniť Červenej armáde oslobodiť mesto, ktovie?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pra%C5...t%C3%A1n%C3%AD
Wiki tiež neverím každé slovo. Ale o tom ich povstaní sa nikdy v tomto svetle nepísalo, iba sa podávalo ústnym podaním.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

misoft
sito

Logická pripomienka: A kto Ti to káže čítať?
Pravda, pravda - len prst bolí z toho točenia kolieskom hlodavca....
Dušan, to je dobré, že sa Ti točí, horšie by bolo keby Ti preskakovalo.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

misoft
JankaO
výraz: člen valného zhromaždenia a aj výraz člne valného zhromaždenia spoločníkov je nezmysel....
Ajajaj..... vraj nezmysel..... a vieš ty vôbec, čo je to to valné zhromaždenie. Kto v ňom je?
Isteže viem. A viem aj aký je rozdiel medzi štatutárnym orgánom a členom štatutárneho orgánu. A takisto viem, že spoločníci vo VZ nie sú členmi štatutárneho orgánu....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Duški, netreba sa rozčuľovať,(minule si sa zlostil, že žena nedostane nič) až také terno to zvyšovanie nebude. Naozaj to vymysleli šalamúnsky.https://grohling.blog.sme.sk/c/50832...9.html?ref=tit
1 0
misoft misoft

Veď aj moja takto k tomu pristupuje a drží sa tohto: Ak ti málo platia, nemôžeš veľa robiť (už direktorku párkrát poslala do teplých krajín - preto sa táto na moju sťažuje u zriaďovateľa, odtiaľ sa to moja dozvie a úrad to zahrá do autu).
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Niektorí ľudia sú ako oblaky. Keď nevidím v debate ich nick, hneď je krajší deň. ...viac
Tweety
Duški, netreba sa rozčuľovať,(minule si sa zlostil, že žena nedostane nič) až také terno to zvyšovanie nebude. Naozaj to vymysleli šalamúnsky.https://grohling.blog.sme.sk/c/50832...9.html?ref=tit
Videl som LEN meno autora a stačilo mi úplne.
To ako keby som čítal Bukiho...až na to, že Buki svojmu fachu rozumie...nie ako ten pán zo strany Strany a Strašnejší.
0 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
JankaO
misoft
JankaO
Isteže viem. A viem aj aký je rozdiel medzi štatutárnym orgánom a členom štatutárneho orgánu. A takisto viem, že spoločníci vo VZ nie sú členmi štatutárneho orgánu....
A kde som tvrdil, že spoločník je členom štatutárneho organu? V ustave SR sa o štatutárnom orgáne nepíše.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
Nandrolon
Ja z toho čo píšeš, nepočúvam a nečítam vôbec nič. Ale známy počúva Slobodný vysielač. Viem, že keď som to pred mnohými rokmi napísal, ty si sa prvý do toho obul a začal nadávať, že je to konšpiračný web a že Teba zaujímajú iba fakty a nie konšpiračné teórie.
Každú chvíľu /s odstupom niekoľkých rokov/ tvrdíš niečo iné a štve ťa, že niekto si dokáže narozdiel od Teba zapamätať príspevky od vzniku porady. Len toľko. Presne takí ľudia s dobrou pamäťou sú pre podvodníkov ako ty, veľký problém.
Ten priložený link zo Slobodného vysielača...no ja neviem ko iní, ale ja teda rozhodne nemienim počúvať vyše dvoch hodín nejaké onačiny.
Nevraviac už ani o tom, že v danom rozhovore je nejaký JUDr. Puškár Adam. Dal som si do Gúgľa meno a vyhodilo nejakého mlaďasa z Blavy...

Dnešná doba je taká, že sa solídne prekrucujú fakty...buď na priamo alebo zaobalene.
Minule som zdúpnel, keď som čítal jeden článok, ktorý bol napísaný práve takým zaobaľovacím štýlom.
Jednalo sa o výročie oslobodenia Čiech...a v článku to bolo podané tak, že Prahu oslobodili USA.....nejaký mladý (a je ich teda fest dosť), čo vie trt o histórii, takémuto podaniu veľmi rýchlo uverí.
Skôr by som povedal, že dnešná doba je taká, že prekrútené fakty sa vracajú k pravde.
Postupne by ste mali pochopiť, že vás sústavne len ohlupovali a zámerne klamali. Doslova vo všetkom. Imperialistami počnúc a osloboditeľmi končiac.
----------------------------
Ak nevieš, tak USA už v dvadsiatich rokoch industrializovali celý ZSSR. Vybudovali im tam najmenej 400 výrobných podnikov. Ak by to neurobili, väčšina bolševíkov by pomrela.
Bolševík namiesto zaplatenia im to z vďačnosti znárodnil.
Tebe asi Cash and carry, Land - lease nič nehovorí, ale aj Putin vie, že bez tejto pomoci z USA by pravdepodobne vojna prebiehala úplne inak.
Dokonca už majú v Moskve aj muzeum.
https://en.wikipedia.org/wiki/Lend-Lease
https://www.valka.cz/14438-Sovetsko-...1933#p14438_68
1 1
jar88 jar88

Buchač, dnes už každý, kto chce a má záujem, sa naozaj ľahko môže dopátrať pravdu o imperialistických chúťkach sovietov a dobromyseľnosti politiky a činov všetkých vlád v USA.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A..._pron%C3%A1jmu
1 1
korela korela

No, vidíš. A ja to vidím úplne inak. Stále pôjdeš iba po oficiálnom povrchu.
0 0
korela korela

Druhýkrát dávam do pozornosti autora Shlomo Sand alebo u nás vydaného ako Šlomo Sand. Alebo Paula Johnsona. A iných. Koľko nezrovnateľností v dejinách. Komu čo vyhovovalo.

Alebo inšpirácia z tvojho linku, tak napr. Žukov.

"Žukov sa na dôchodku začal venovať písaniu svojich pamätí, ktoré dokončil v roku 1968. Sovietske politické orgány a štátom kontrolované vydavateľstvá mu však pôsobili viacero obštrukcií pri ich vydávaní. Nezanedbateľným faktorom pri ich presadení do tlače bol aj záujem v zahraničí. Jeho pamäte pod názvom Spomienky a úvahy vyšli v nakladateľstve Novosti v roku 1969. Ich celkový náklad presiahol 60 miliónov výtlačkov. Pôvodný Žukovov rukopis bol však pri vydávaní podrobený cenzúre a bol tak skrátený asi o pätinu. Politickí pracovníci pritom tento text doplnili o niekoľko pasáží, ktoré Žukov nenapísal. Neskôr bolo toto 1. vydanie Žukovom mierne doplnené a zrevidované, tak vzniklo 2. vydanie. Po rozpade ZSSR bol pôvodný necenzurovaný rukopis (nie je však isté či naozaj celý) doplnený A. V. Anochinom a M. G. Žukovovou o informácie z revidovaného 2. vydania čím vzniklo ruské 12. vydanie[7]."
https://sk.wikipedia.org/wiki/Georgi...%8D_%C5%BDukov
Nuž, vyber si, o ktoré vydanie sa oprieš.
Naposledy upravil korela : 07.05.19 at 15:13 Dôvod: link
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
buchač
Nandrolon

Skôr by som povedal, že dnešná doba je taká, že prekrútené fakty sa vracajú k pravde.
Postupne by ste mali pochopiť, že vás sústavne len ohlupovali a zámerne klamali. Doslova vo všetkom. Imperialistami počnúc a osloboditeľmi končiac.
----------------------------
Ak nevieš, tak USA už v dvadsiatich rokoch industrializovali celý ZSSR. Vybudovali im tam najmenej 400 výrobných podnikov. Ak by to neurobili, väčšina bolševíkov by pomrela.
Bolševík namiesto zaplatenia im to z vďačnosti znárodnil.
Tebe asi Cash and carry, Land - lease nič nehovorí, ale aj Putin vie, že bez tejto pomoci z USA by pravdepodobne vojna prebiehala úplne inak.
Dokonca už majú v Moskve aj muzeum.
https://en.wikipedia.org/wiki/Lend-Lease
https://www.valka.cz/14438-Sovetsko-...1933#p14438_68
a platbu chceli len obilím, platba zlatom ich nezaujímala
0 1
jar88 jar88

Platbu obilím požadovalo Nemecko, ale to platílo pred vojnou. Anglicko v tom čase zriadilo na ruské obilie dovozné clo a naviac aj kvoty.
Naopak, USA počas vojny platbu nepožadovalo, naviac pšenicu Rusom dovážalo.
ZSSR bolo donútené platiť cash, alebo zlatom až po druhom znárodnení a to hlavne americkým firmám.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No dejiny treba poznať,ale každý má svoju optiku.Moj rodinný mix vyzeral asi takto-západoslovenská babka vždy vravela,že najvačšia hroza boli Rusi,ktorí znásilnovali doradu a že koniec vojny bola pre nu nočná mora.Zato stredoslovenský starý otec,ktorý patril medzi komunistov asi od narodenia,a teda aj k partizánom od začiatku patril k raneným a posledný rok vojny prežil v zemiakovej jame bez nejakej veľkej pomoci si oslobodenie Rusmi nevedel vynachválit a nedal by Rusov za nič.Tak si vyber.Zrejme niekde v strede bude zase pravda.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami
No dejiny treba poznať,ale každý má svoju optiku.Moj rodinný mix vyzeral asi takto-západoslovenská babka vždy vravela,že najvačšia hroza boli Rusi,ktorí znásilnovali doradu a že koniec vojny bola pre nu nočná mora.Zato stredoslovenský starý otec,ktorý patril medzi komunistov asi od narodenia,a teda aj k partizánom od začiatku patril k raneným a posledný rok vojny prežil v zemiakovej jame bez nejakej veľkej pomoci si oslobodenie Rusmi nevedel vynachválit a nedal by Rusov za nič.Tak si vyber.Zrejme niekde v strede bude zase pravda.
Moja mama mala 14 a sestry staršie, v ich dedine si spravili poľné letisko doma mali ubytovaných 4 ľotčikov (ako volali pilotov) a v jednej izbe vračku všetko teda na úrovni a potom v slovenskej oblasti a potom tam bol mix národov, niektorí boli na úrovni dnešných migrantov a kriminálnikov, takže do pechoty boli nasadzovaní väčšinou takýto a tým to bolo jedno.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

pre priateľov konšpiračných teorií, ktorých je tu už 90 %...snáď vás nešlahne..

https://domov.sme.sk/c/22115559/zuza...stou-roka.html
0 0
misoft misoft

Ajajaj... to zase bude poznámok, že je Sorošovou agentkou, že ju platí NSA, CIA, FBI, medzigalaktické združenie......
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

aj cenu od žida dostala...
0 0
misoft misoft

No vidíš.... ešte aj toto
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať