Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

buchač
pavol54
Inak jarko je poriadny agesor a útočník, minule sa chválil ako dal nejakému bitkárovi čo ho napadol na budku.Teda sa len nebránil, ale útočil na iného (podľa jeho nazerania na problém)
Keby len to...šak pamätáme časy, keď tvrdil, že s kámošom :
- prepadol strážnicu
- spútal všetkých strážnych
- pobral zbrane a muníciu
- sa chcel prestrieľať na druhú stranu
- etc

Hotoví Mašínovci... len sa potom zobudil a noha v šerbli...
bude zapísaný na slovenskom múre nárekov ak hrdina
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

jar88
buchač
pavol54
Inak jarko je poriadny agesor a útočník, minule sa chválil ako dal nejakému bitkárovi čo ho napadol na budku.Teda sa len nebránil, ale útočil na iného (podľa jeho nazerania na problém)
Keby len to...šak pamätáme časy, keď tvrdil, že s kámošom :
- prepadol strážnicu
- spútal všetkých strážnych
- pobral zbrane a muníciu
- sa chcel prestrieľať na druhú stranu
- etc

Hotoví Mašínovci... len sa potom zobudil a noha v šerbli...
Akosi vám z debaty vypadla červená armáda - naša osloboditeľka od nacizmu a fašizmu, na čele s báťuškom Stalinom. A vraj sa so mnou nedá debatovať, lebo ja neviem debatovať.
-------------------------
Naviac práve ty (buchač) si ma niekedy v minulosti naviedol na stránku "válka.cz", kde si sa snažil podporiť svoje tvrdenie ich odbornosťou. Išlo o nejaké "dôležité" vedomosti o RPG. Nuž som si tam prečítal aj niečo viac. Niečo na čo ty, asi nie si až tak zvedavý.
-----------------------------------
Myslím, že tam popisujú aj agresívne koloniálne, či imperiálne výboje USA.
Jedným je agresia proti Španielsku na Kube a druhá agresia na Filipínach.
No a viac o tých amerických imperiálnych výbojoch ani čiarka. Tak neviem.

PS asi si si uvedomil, že čím viac do toho budeš vŕtať, tým viac sa to otočí v prospech USA a neprospech ZSSR.
Moja mama sa učila maďarský dejepis a keď sme chodili do školy tak bol úplne iný. Ktorý bol pravdivý z hľadiska dejín slovenského národa? To máš to isté aj dejinami o vojnách vždy ich píšu viťazi a kedže sme tretiu svetovú prehrali, tak tie predošlé prepisujú víťazi poslednej. A vždy sa nájde pre každú dobu dosť nektritických YNTELIGENTOV čo to žerú aj s navíjákom
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Môžeš si prečítať aj knihu Zrod velmocí. Je to o čosi obsiahlejšie, ale aj presnejšie.
Naviac píšu to ľudia, ktorí tiež kukali na svet spoza železnej opony, ako ty a ja a tak to tak aj vidia.
Oni to všetko vidia, ako ty. Ty ktorý si vedel čo a kto je za oponou. Viete o čo im vtedy išlo a tak samozrejme viete o čo im ide aj dnes.
Neboj, aj mne o tom odmlada rozprávali, ale mne to akosi nepripadalo logické a normálne. Vždy som o tom pochyboval a akosi som pochopil, že len klamú. No a klamú stále.
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
buchač
pavol54
Inak jarko je poriadny agesor a útočník, minule sa chválil ako dal nejakému bitkárovi čo ho napadol na budku.Teda sa len nebránil, ale útočil na iného (podľa jeho nazerania na problém)
Keby len to...šak pamätáme časy, keď tvrdil, že s kámošom :
- prepadol strážnicu
- spútal všetkých strážnych
- pobral zbrane a muníciu
- sa chcel prestrieľať na druhú stranu
- etc

Hotoví Mašínovci... len sa potom zobudil a noha v šerbli...
Akosi vám z debaty vypadla červená armáda - naša osloboditeľka od nacizmu a fašizmu, na čele s báťuškom Stalinom. A vraj sa so mnou nedá debatovať, lebo ja neviem debatovať.
-------------------------
Naviac práve ty (buchač) si ma niekedy v minulosti naviedol na stránku "válka.cz", kde si sa snažil podporiť svoje tvrdenie ich odbornosťou. Išlo o nejaké "dôležité" vedomosti o RPG. Nuž som si tam prečítal aj niečo viac. Niečo na čo ty, asi nie si až tak zvedavý.
-----------------------------------
Myslím, že tam popisujú aj agresívne koloniálne, či imperiálne výboje USA.
Jedným je agresia proti Španielsku na Kube a druhá agresia na Filipínach.
No a viac o tých amerických imperiálnych výbojoch ani čiarka. Tak neviem.

PS asi si si uvedomil, že čím viac do toho budeš vŕtať, tým viac sa to otočí v prospech USA a neprospech ZSSR.
Moja mama sa učila maďarský dejepis a keď sme chodili do školy tak bol úplne iný. Ktorý bol pravdivý z hľadiska dejín slovenského národa? To máš to isté aj dejinami o vojnách vždy ich píšu viťazi a kedže sme tretiu svetovú prehrali, tak tie predošlé prepisujú víťazi poslednej. A vždy sa nájde pre každú dobu dosť nektritických YNTELIGENTOV čo to žerú aj s navíjákom
Ale niektoré veci sa jednoducho prepísať nedajú. Sú totiž fyzické a stoja tu po dnešný deň.
Tiež sa nedajú prepísať knihy, ktoré majú ľudia vo vlastných knižniciach. A naviac sa nedajú ani spáliť knihy vo všetkých knižniciach naraz.
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

jar88
Môžeš si prečítať aj knihu Zrod velmocí. Je to o čosi obsiahlejšie, ale aj presnejšie.
Naviac píšu to ľudia, ktorí tiež kukali na svet spoza železnej opony, ako ty a ja a tak to tak aj vidia.
Oni to všetko vidia, ako ty. Ty ktorý si vedel čo a kto je za oponou. Viete o čo im vtedy išlo a tak samozrejme viete o čo im ide aj dnes.
Neboj, aj mne o tom odmlada rozprávali, ale mne to akosi nepripadalo logické a normálne. Vždy som o tom pochyboval a akosi som pochopil, že len klamú. No a klamú stále.
Ty si mi aký jasnovidec ty vieš ako to vidím ja, čo máš guľu alebo viac ?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Buchač, ja som o tom spútaní nikde nečítal /nie som tu 24h/.
To ostatné som čítal. To spútanie neprichádza u neho do úvahy, lebo to by museli byť nejakí slniečkári, ktorým by to ešte robilo dobre. Normálny chlap /ktorých je na ZVS väčšina/ by sa spútať nedali a Jar88 by skončil na ošetrovni minimálne so zafačovaným nosom.
Ale čo si pamätám, tak otecko ho z toho vysekal bez záznamu. Asi otecko - štb pozitív /už som to tu x krát písal/.
Ináč on to prezentoval akože dozorný spal a ku všetkému mal voľný, nenásilný prístup, lebo však v armáde bol on najmúdrejší, všetko iba debili , ešte k tomu ožratí... také bolo jeho vysvetlenie...
Až potom si ho doj*****l s plombami, kľúčami a inými čiastkovými skutočnosťami, na ktoré už nemohol z princípu reagovať, keďže sa to tak nestalo.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
Ty si mi aký jasnovidec ty vieš ako to vidím ja, čo máš guľu alebo viac ?
Má dve.... .... ale maličké.....
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
Buchač, ja som o tom spútaní nikde nečítal /nie som tu 24h/.
To ostatné som čítal. To spútanie neprichádza u neho do úvahy, lebo to by museli byť nejakí slniečkári, ktorým by to ešte robilo dobre. Normálny chlap /ktorých je na ZVS väčšina/ by sa spútať nedali a Jar88 by skončil na ošetrovni minimálne so zafačovaným nosom.
Ale čo si pamätám, tak otecko ho z toho vysekal bez záznamu. Asi otecko - štb pozitív /už som to tu x krát písal/.
Ináč on to prezentoval akože dozorný spal a ku všetkému mal voľný, nenásilný prístup, lebo však v armáde bol on najmúdrejší, všetko iba debili , ešte k tomu ožratí... také bolo jeho vysvetlenie...
Až potom si ho doj*****l s plombami, kľúčami a inými čiastkovými skutočnosťami, na ktoré už nemohol z princípu reagovať, keďže sa to tak nestalo.
Akože sa to volal ten expert? Akosi mi to vyšumelo z hlavy - to boli romány z oblasti scifi....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

misoft
Nandrolon
Buchač, ja som o tom spútaní nikde nečítal /nie som tu 24h/.
To ostatné som čítal. To spútanie neprichádza u neho do úvahy, lebo to by museli byť nejakí slniečkári, ktorým by to ešte robilo dobre. Normálny chlap /ktorých je na ZVS väčšina/ by sa spútať nedali a Jar88 by skončil na ošetrovni minimálne so zafačovaným nosom.
Ale čo si pamätám, tak otecko ho z toho vysekal bez záznamu. Asi otecko - štb pozitív /už som to tu x krát písal/.
Ináč on to prezentoval akože dozorný spal a ku všetkému mal voľný, nenásilný prístup, lebo však v armáde bol on najmúdrejší, všetko iba debili , ešte k tomu ožratí... také bolo jeho vysvetlenie...
Až potom si ho doj*****l s plombami, kľúčami a inými čiastkovými skutočnosťami, na ktoré už nemohol z princípu reagovať, keďže sa to tak nestalo.
Akože sa to volal ten expert? Akosi mi to vyšumelo z hlavy - to boli romány z oblasti scifi....
vyšumelo ako jarný vánok
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

misoft
Nandrolon
Buchač, ja som o tom spútaní nikde nečítal /nie som tu 24h/.
To ostatné som čítal. To spútanie neprichádza u neho do úvahy, lebo to by museli byť nejakí slniečkári, ktorým by to ešte robilo dobre. Normálny chlap /ktorých je na ZVS väčšina/ by sa spútať nedali a Jar88 by skončil na ošetrovni minimálne so zafačovaným nosom.
Ale čo si pamätám, tak otecko ho z toho vysekal bez záznamu. Asi otecko - štb pozitív /už som to tu x krát písal/.
Ináč on to prezentoval akože dozorný spal a ku všetkému mal voľný, nenásilný prístup, lebo však v armáde bol on najmúdrejší, všetko iba debili , ešte k tomu ožratí... také bolo jeho vysvetlenie...
Až potom si ho doj*****l s plombami, kľúčami a inými čiastkovými skutočnosťami, na ktoré už nemohol z princípu reagovať, keďže sa to tak nestalo.
Akože sa to volal ten expert? Akosi mi to vyšumelo z hlavy - to boli romány z oblasti scifi....
Aký expert, myslíš expert Jar88?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Až potom si ho doj*****l s plombami, kľúčami a inými čiastkovými skutočnosťami, na ktoré už nemohol z princípu reagovať, keďže sa to tak nestalo.
Včul si mi pripomenul tými plombami, nakoľko tvrdil skutočnosť, že na tú krádež sa prišlo dokonca po 2 (DVOCH) dňoch...
No neskutočná debilita prvého rangu...
Veď to sa ani nedalo, nakoľko zbrane sa preberali pri každom nástupe novej smeny. A žiaden z dozorného si toto nedovolil opomenúť - neprebrať zbrane minimálne podľa počtu (keď už nie podľa výrobných čísel)...a potom celú službu odfláknuť. Veď by išiel sám proti sebe, riskoval by predsa Sabinov...

...a ku pištoliam a nábojom mal prístup len a len dozorný útvaru (prípadne výkonný). Tie boli uložené úplne inde, pod inými zámkami.
To aj toho zmákli "Mašínovci"...?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
misoft
Nandrolon
Buchač, ja som o tom spútaní nikde nečítal /nie som tu 24h/.
To ostatné som čítal. To spútanie neprichádza u neho do úvahy, lebo to by museli byť nejakí slniečkári, ktorým by to ešte robilo dobre. Normálny chlap /ktorých je na ZVS väčšina/ by sa spútať nedali a Jar88 by skončil na ošetrovni minimálne so zafačovaným nosom.
Ale čo si pamätám, tak otecko ho z toho vysekal bez záznamu. Asi otecko - štb pozitív /už som to tu x krát písal/.
Ináč on to prezentoval akože dozorný spal a ku všetkému mal voľný, nenásilný prístup, lebo však v armáde bol on najmúdrejší, všetko iba debili , ešte k tomu ožratí... také bolo jeho vysvetlenie...
Až potom si ho doj*****l s plombami, kľúčami a inými čiastkovými skutočnosťami, na ktoré už nemohol z princípu reagovať, keďže sa to tak nestalo.
Akože sa to volal ten expert? Akosi mi to vyšumelo z hlavy - to boli romány z oblasti scifi....
Aký expert, myslíš expert Jar88?
Ja ho nečítam... pre mňa je to ukecaný fantasta....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
Nandrolon
Až potom si ho doj*****l s plombami, kľúčami a inými čiastkovými skutočnosťami, na ktoré už nemohol z princípu reagovať, keďže sa to tak nestalo.
Včul si mi pripomenul tými plombami, nakoľko tvrdil skutočnosť, že na tú krádež sa prišlo dokonca po 2 (DVOCH) dňoch...
No neskutočná debilita prvého rangu...
Veď to sa ani nedalo, nakoľko zbrane sa preberali pri každom nástupe novej smeny. A žiaden z dozorného si toto nedovolil opomenúť - neprebrať zbrane minimálne podľa počtu (keď už nie podľa výrobných čísel)...a potom celú službu odfláknuť. Veď by išiel sám proti sebe, riskoval by predsa Sabinov...

...a ku pištoliam a nábojom mal prístup len a len dozorný útvaru (prípadne výkonný). Tie boli uložené úplne inde, pod inými zámkami.
To aj toho zmákli "Mašínovci"...?
Mne to nemusíš vysvetľovať. Ako veliteľ družstva som samozrejme býval aj dozorný, v Brezne, takže pán Stupka :-))) ten zavrel vlastného syna... To bol pojem, ktorého poznali aj v Jelšave, keď som tam bol...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
Mne to nemusíš vysvetľovať. Ako veliteľ družstva som samozrejme býval aj dozorný, v Brezne, takže pán Stupka :-))) ten zavrel vlastného syna... To bol pojem, ktorého poznali aj v Jelšave, keď som tam bol...
Michal Stupka = môj veliteľ oddielu. Ja som bol o jeden stupeň (vo funkcii) nižšie....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Viem, že si ho poznal, písal si, ale to bol tvoj veliteľ oddielu? Lebo aj môj...
V rokoch 1997-98 už asi nie, či? alebo kľudne SZ, lebo to by sme sa museli poznať...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
Viem, že si ho poznal, písal si, ale to bol tvoj veliteľ oddielu? Lebo aj môj...
V rokoch 1997-98 už asi nie, či? alebo kľudne SZ, lebo to by sme sa museli poznať...
1979-86 = VČ, 1986 = VRLČ, 1986=1995 1.VB, po mne tam prišiel Zimányi (ale toho potom vraj vyrazili, moji bývalí podriadení ma prosili, aby som sa vrátil, lebo pod tým d*e*b*i*l*o*m sa nedá žiť . Výkoňák - malý Navrátil.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

buchač
Nandrolon
Až potom si ho doj*****l s plombami, kľúčami a inými čiastkovými skutočnosťami, na ktoré už nemohol z princípu reagovať, keďže sa to tak nestalo.
Včul si mi pripomenul tými plombami, nakoľko tvrdil skutočnosť, že na tú krádež sa prišlo dokonca po 2 (DVOCH) dňoch...
No neskutočná debilita prvého rangu...
Veď to sa ani nedalo, nakoľko zbrane sa preberali pri každom nástupe novej smeny. A žiaden z dozorného si toto nedovolil opomenúť - neprebrať zbrane minimálne podľa počtu (keď už nie podľa výrobných čísel)...a potom celú službu odfláknuť. Veď by išiel sám proti sebe, riskoval by predsa Sabinov...

...a ku pištoliam a nábojom mal prístup len a len dozorný útvaru (prípadne výkonný). Tie boli uložené úplne inde, pod inými zámkami.
To aj toho zmákli "Mašínovci"...?
s tými číslami si to prehnal,
preberajúci napísal perom počty zbraní a za účasti výkonného prapočíka počta pištolí, ktoré boli zapečetené vo zvláštnej kovovej bedni(skrini), klúče od bední zapečetil výkonný praporčík do krabičky a uložil u dozorného roty pri odchode zo skladu zbraní zapínali signalizáciu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
s tými číslami si to prehnal,
Máš jedno...preto som dal aj do zátvorky.
Ono to bolo od útvaru k útvaru rôzne. Záležalo od okolností.
Ak bol dotyčný príliš iniciatívny, tak mu nič predsa nebránilo pri tej realizácii.
Keď som bol na vojenčine, my sme mali sapíky uložené na chodbe v stojanoch (nie v skriniach), kde boli tie cez lučík prevlečené retiazkou so zámkom. Kľúče mal dozorný pri sebe. Pri poplachu - výjazde to bolo oveľa jednoduchšie a rýchlejšie...od písknutia sme boli do 9 minút vonku z kasárni.

Ale podstata a pointa predchádzajúceho príspevku bola v tom, že niekto proste tou krádežou zavádzal...ergo klamal.
Osobne nejak nechápem, čo tým tvrdením chce nám dokázať.
Žeby nejaké hrdinstvo ? To asi ťažko, to by bola skôr nerozvážnosť a hlúposť...a na tú doplatil nie jeden. Takýto skončili v tom lepšom prípade v base, v tom horšom ich poslali domov v truhle.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

bjuty smis
kukučka
bjuty smis
pre priateľov konšpiračných teorií, ktorých je tu už 90 %...snáď vás nešlahne..

https://domov.sme.sk/c/22115559/zuza...stou-roka.html
Už sa chlape upokoj, radšej nám napíš po lopate čo také urobila, že ju už pozná "celý svet"?
Prečo nedostala ocenenie "Najväčší Slovák"?

misoft
Ajajaj... to zase bude poznámok, že je Sorošovou agentkou, že ju platí NSA, CIA, FBI, medzigalaktické združenie......
Koľko dostala tentokrát?
ja som pokojný ženská, vy ste tu z nej všetci mimo )

to preci nemusíš vedieť, nerozmýšlaj......na aeronete to najdeš....alebo harabín ti to povie v slobodnom vysielači....
našla som, čítaj a rozmýšľaj
http://www.novarepublika.cz/2019/05/...v-pezinku.html
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

misoft
Nandrolon
Viem, že si ho poznal, písal si, ale to bol tvoj veliteľ oddielu? Lebo aj môj...
V rokoch 1997-98 už asi nie, či? alebo kľudne SZ, lebo to by sme sa museli poznať...
1979-86 = VČ, 1986 = VRLČ, 1986=1995 1.VB, po mne tam prišiel Zimányi (ale toho potom vraj vyrazili, moji bývalí podriadení ma prosili, aby som sa vrátil, lebo pod tým d*e*b*i*l*o*m sa nedá žiť . Výkoňák - malý Navrátil.
Navratila poznam, aj Skacela, Busniaka, Mraza, Kantarika, Durceka oziareneho, a este taky jeden kapitan, neviem ako sa volal, taky silnejsi, aj Sturlajtera.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať