Zavrieť

Porady

Založenie bankového účtu v Rakúsku

Zdravím, je možné si "na počkanie" založiť bankový účet v Rakúske (konkrétne Viedeň) keď prídem osobne na pobočku banky ? Trvalý pobyt mám na Slovensku. Ak je to možné, vedeli by ste odporučiť nejaké banky ? ide mi hlavne o internet banking, kartu mi netreba.

Ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
    Nie,nie je to mozne. Ja som napr.pri otvarani uctu / Erste Bank/ musela dolozit Meldezettel- zdokladovanie pobytu v AT a rakusky zivnostensky list /prip.pracovnu zmluvu na trvaly PP/.
    Ak tu nebyvas,ci nepracujes,tak ti ucet neotvoria.

jelalim je offline (nepripojený) jelalim

jelalim
    Mozne to je. potrebujes ale zdvodnit to, preco ten ucet v Rakusku potrebujes. Ak to mas aj ako zdokladovat, tvoja vyhra.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    exploid dakto tu píše že to ide ,dakto že nie. Radšej mi poraď prosimťa v ktorej banke to pôjde, nemám problém sa osobne zastaviť na pobočku, teda potrebujem vedieť ktoré banky akceptujú aj klientov s trvalým pobytom mimo ich krajinu..
    marjankaj Keď nemáš problém sa tam zastaviť, tak prečo to neurobíš?
    denis_m6 osobne si myslim ze ak nevies zdokladovat pobyt, pracu, najom, a nemas uveritelny dovod naco to konto potrebujes, ze budes mat velky problem si ho zalozit, jedno v ktorej banke.
    marjankaj A ja si osobne myslím, že ak by to bolo ako hovoríš, tak by sa o švajčiarskych kontách našich politikov asi nehovorilo.
    denis_m6 no pockaj, nikto nespominal ze dotycny na konto mesacne vlozi dost velku sumu, ci?
      zbaliť
    Pre tých, ktorý sa budú zaujímať do budúcnosti o založenie účtu v AT odporúčam pozrieť sa na https://quantajobs.com/zalozenie-ban...ctu-v-rakusku/. Vysvetlenie a výhody založenia v krajine, kde pracujete som priblížil v článku https://quantajobs.com/zalozenie-ban...u-v-zahranici/. Verím, že niekomu pomôže sa lepšie zorientovať v tejto téme.

Založenie bankového účtu v Rakúsku

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.