Zavrieť

Porady

Informácie týkajúce sa kúpy externého pevného disku

Dobrý deň. Chcela by som sa informovať ohľadom kúpy vhodného externého pevného disku, pre našu novú TV a ktorý by bol využívaný pre službu "nahrávanie". Kedže sme so službou veľmi spokojní a kedže nám poskytuje aj možnosť "nahrávania a pozastavenia živého vysielania", uvažujeme o kúpe USB pevného disku a najlepšie o takom, ktorý by bol kompatibilný s HD set-top boxom zn. Kaon. Mohli by ste nám preto, prosím, poradiť, aký typ pevného disku, príp. jeho veľkosť by sme si mohli zakúpiť? Máme totiž vedomosť aj o tom, že v prípade zakúpenia akéhokoľvek typu úložného zariadenia sa môže stať, že jednoducho odmietne s digi boxom spolupracovať... My momentálne uvažujeme o kúpe nasledovného pevného disku: Western Digital Elements 1TB, 2,5" USB 3.0. Myslíte, že tento tip USB disku by bol vhodný pre nahrávanie? V prípade že nie, sme ochotní zakúpiť si ten, ktorý nám odporučíte. P.S. Získavali sme informácie aj v pobočkách Digi v ZH a v BA. V žiarskej nám povedali, aby sme vyskúšali akýkoľvek pevný disk, hlavne aby bol rýchly, že až vtedy bude fungovať so set-top boxom správne. Lenže z druhej pobočky, z Bratislavy, nám prišla odpoveď, že cez USB kábel nebude možné spustiť externý disk, musí mať externý zdroj napájania, že USB napájanie zo set-top boxu nestačí na spustenie externého disku, je vsak dostatocne pre USB kluc a odporucili nám taký s 3,5" s externym napajanim.Ďakujem za Vašu skorú odpoveď.
Naposledy upravil Chobot : 11.12.14 at 15:08
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  misoft je offline (nepripojený) misoft

  misoft
  2,5" ext.HDD sú konštruované tak, že sú napájané práve cez ten USB (stačí im 5V/1A max.), ktorý USB dodáva. Tiež je potrebné vedieť, či ten digibox má USB, ktoré okrem signálu aj dodáva napájacie napätie.. Avšak treba si dať pozor na to, ako je naformátovaný. Neviem, ako to DIGI berie, ale niektoré zariadenia nespolupracujú s formátom NTFS, ale len s FAT32.
  Väčšie ext. disky (nie kapacitou) 3,5" už majú svoj napájací adaptér (a samozrejme i konektor pre napájanie).

  jslancik je teraz online jslancik

  bez servítky jslancik
  keď ti tak povedali, tak kúp nejaký disk s vlastným napájaním. Alebo nekúp, a riskni to bez napájania, a potom dokúp s napájaním, keď to nepôjde.
  Mimochodom, ten disk, čo si napísala, je bez napájania (ak som niečo neprehliadol).
  Ak chceš tip na disk s napájaním, tak prosím: http://www.alza.sk/western-digital-e...9830.htm#popis
  Naposledy upravil jslancik : 11.12.14 at 14:56
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Chobot Nebuď na ňu tak prísny, nemyslím, že by robila úmyselne reklamu. Veď je nováčik...
  jslancik tak takto treba nenápadne robiť reklamu nebudem prísny, ale vymazať tie "nepodstatné reklamné informácie" môžeš
  Jana Štefanková Ďakujem za ten tip... No je to pevný disk o niečo väčší, ale kvalitný, má až 2 TB a je to už ten s 3,5" napájaním, ktorý nám odporučili aj tí pracovníci z pobočky z BA. Čítala som si o ňom aj recenzie a som s ním spokojná a snáď si ho aj kúpime na nahrávanie programov z telky. P.S. Nebudeme radšej riskovať a kúpime si disk s vlastným napájaním, predsa nie je to lacná záležitosť.
    zbaliť
  jslancik 11.12.14 13:18 priradil do Porady
  jslancik 11.12.14 13:18 odstránil(a) z Porady

  Informácie týkajúce sa kúpy externého pevného disku

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.