Zavrieť

Porady

Excel - podmienené farebne zvýraznenie bunky

Zdravím. Potreboval by som v Exceli (openoffice) :
1) farebne zvýrazniť bunku v ktorej nie je slovo OK
2) ale zároveň nechcem aby mi farebne zvýrazňovalo bunky, ktoré sú v riadku ktorý nemá ešte žiaden záznam
Skúšal som to cez podmienené formátovanie, ale neviem zadať druhú podmienku.
Podstata je v tom že pri pracovnej evidencii potrebujem zvýrazniť bunku (ešte lepšie celý riadok), ktorý nemám ešte pracovne doriešený, no zároveň nechcem aby mi farebne vyznačovalo bunky v ešte nevyplnených (prázdnych) riadkoch.
Ďakujem..:-)



Tu je vzor tabuľky ktorú potrebujem upraviť....:Ď..:-)
Naposledy upravil jojoooo : 15.12.14 at 06:20 Dôvod: Doplnil som tabuľku ktorú potrebujem upraviť
3 komentárov     zbaliť
taiko daj sem priklad toho suboru
jojoooo Hodil som to tam...ak budeš mať čas a chuť tak...vopred ďakujem..:-)
marjankaj Veď nevyplnené sú skoro všetky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IIla je offline (nepripojený) IIla

    IIla
    Jedno z riešení (vyskúšané v Exceli 2013):
    1.) Najprv naformátujem bunky v zadanom rozsahu tak, ako chcem mať zvýraznené bunky bez slova OK.
    2.) Potom dám podmienené formátovanie pre zadaný roszah buniek (napr. riadky) a pracujem s podmieneným formátovaním.
    Jedna podmienka bude: ak sa v bunke nachádza slovo OK, nech je obyčajným čiernym písmom bez podfarbenia.
    Druhá podmienka bude podobná, ale pre bunky, v ktorých sa nič nenachádza (t.j. pri zadávaní hodnoty určím, že sa majú podľa pravidla naformátovať tie bunky, ktorých hodnota sa rovná niektorej z*prázdnych buniek – teda časť tabuľky už je vyplnená, a ak je prázdna bunka napr. B6, tak môžem zadať túto bunku).

    Dodatok: pridala som prílohu. Pri ukladaní som bola upozornená, že staršie verzie Excelu nemusia akceptovať moje úpravy pri podmienenom formátovaní. (Ale ak sa nemýlim, aj v staršom Exceli by sa mali dať urobiť tri podmienky naraz, tak ak by sa Vám to nezobrazilo správne, môžete si vo Vašom súbore skúsiť vytvoriť ďalšie podmienky. Mali by ste to zvládnuť. Držím palce! :-) )
    Naposledy upravil IIla : 16.12.14 at 11:51
    jojoooo Ďakujem za radu.....ale asi nie som v exceli dostatočne zdatný. priložil som tu ten súbor , tak ak by si mal čas tak budem rád za pomoc. Vopred ďakujem..:-)
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    IIla V stĺpci Q chýba ešte 1 podmienka.
    marjankaj No ak to napíše po slovensky, tak dorobím.
    jojoooo super..:-)...To mi stačí....Ďakujem veľmi pekne..
    jojoooo aaaa ešte niečo....ak si v stĺpci D (automaticky zobrazuje deň v týždni) "potiahnem" vzorec dole na ďalšie bunky tak mi ukazuje všade "sobota". Nedá sa to podmieniť že ak v bunke stĺpca E toho istého riadku nie je žiadna hodnota tak je bunka v stĺpci D prázdna ?
    marjankaj IF(E6="";"";Vzorec)
      zbaliť

    Excel - podmienené farebne zvýraznenie bunky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.