Zavrieť

Porady

Môžem dať do nákladov zimné pneumatiky keď ešte nemám auto?

Mám objednané auto na leasing zaplatila som už zálohu ale bude až v januári dopredu som kúpila zimné gumy ( v decembri tohto roka) Môžem ich dať do nákladov v tomto roku alebo až budúci rok aj s autom? Vediem jednoduché účtovníctvo. ďakujem
Naposledy upravil Kaš : 12.12.14 at 09:37
8 komentárov     zbaliť
marjankaj Tebe v januári dodajú auto s letnými gumami???
Alebo dokonca bez gúm?
Tweety možno bez pneu
fortunka no my sme tiez takto kupovali 3 škodovky... v decembri a prisli s letnymi kupovali sme zimne hned...
ekopo auto spravidla vždy dodávajú s letnými gumami.....v zimnom období sú pribalené zimné ako bonus.. stačí si ich vypýtať......v 90% prípadoch sa to dá...
misoft ...a možno i bez kolies......
marjankaj No ak ti to v tej leasingovke hneď aj prezujú, tak žiadny problém. Ale ak bude snehová kalamita a ty pôjdeš na letných gumách do servisu na prezutie, tak sa ti môže prihodiť poistná udalosť, prípadne ťa skontrolujú naši policajti. Veď musia pomáhať a chrániť. Takže sa ti to môže predražiť.
Inak v BA je kalamita aj keď napadá pol centimetra snehu. To vie celé Slovensko, najmä východniari.
marjankaj Ešte taká malá doplňujúca otázka.
Koľko stáli tie zimné pneumatiky?
Predpokladám, že to bude pre teba likvidačná suma.
marjankaj Milanko a ty do pneuservisu voziš auto na fúriku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    keď vedieš jednoduché účtovníctvo, tak neúčtuješ o nákladoch, ale o výdajoch. A výdaj si mala v 2014, tak teoreticky áno.
    Kaš myslela som daňové výdavky,ďakujem za odpoveď

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Áno môžeš, predpokladnám že aj zálohu a všetko máš riadne zaúčtovanú... myslím, že každému bude jasné na čo to je kúpené... hádami
    karakul ... a môže to aj zadávateľka otázky ?
    marjankaj No ešte že si to spomenul.
    Aj zadávateľovi otázky to povoľujem.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Myslím, že nič nepokazíš, ak to dáš do obstarávacej ceny a budeš to odpisovať. Teda 4 roky.
    Kaš Tiež som nakoniec k tomuto názoru dospela po študovaní tejto problematiky lebo názory sa rozchádzajú. Ale DPH si uplatniť môžem už za december?
    marjankaj No je to trochu nezvyklé kupovať zimné pneumatiky dopredu. Prvé zimné by mali byť TZ(teda ak presiahnu 1700 € povinne, inak je to dobrovoľné) Ale keďže to auto ešte nemáš, tak by som to dal "dobrovoľne" do obstarávacej ceny. Ďalšie pneumatiky by už boli ako oprava, teda do nákladov.
    DPH si uplatníš podľa dokladu, teda v decembri. Ak máš faktúru, tak neskôr už nemôžeš.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kaš (Dnes 10:09) Tiež som nakoniec k tomuto názoru dospela po študovaní tejto problematiky lebo názory sa rozchádzajú. Ale DPH si uplatniť môžem už za december?
    Nárok na odpočet dph si uplatníš z dokladu o obstaraní pneu.
    Kaš ďakujem
    Tweety rado sa stalo

    Môžem dať do nákladov zimné pneumatiky keď ešte nemám auto?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.