Zavrieť

Porady

Elektronicka komunikacia s DU- vyhody a nevyhody ZEP a dohody s DU

Zdravim,

viete mi niekto poradit ci su nejake vyhody resp.nevyhody medzi tymito dvomi moznostami? Ci je nieco lepsie v porovnani s druhym a pod. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Papierniková je offline (nepripojený) Papierniková

    Papierniková
    Základným rozdielom je to, že ZEP sa platí, dohoda je zdarma, na niektoré dokumenty je však povinný ZEP ... napr. na vyžiadanie DPH zo zahraničia ... inštalovanie ZEPu je podľa môjho názoru náročnejšie ako cez dohudu s ID kódom

    JWC s.r.o. je offline (nepripojený) JWC s.r.o.

    Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac JWC s.r.o.
    Pokiaľ ZEP, tak odporúčam nový občiansky preukaz a teda eID. tam je kvalifikovaný certifikát platný 5 rokov zdarma, zmena občianskeho stojí 4,50 Eur. Vzhľadom na blížiace sa zmeny a poivnné využívanie elektronických schránok asi tak od augusta 2015 - pričom sa prihlasovať bude len pomocou eID, tak je to asi najvhodnejšia alternatíva, resp. monožsť.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik môžeš upresniť "poivnné využívanie elektronických schránok asi tak od augusta 2015" odkazom na príslušný zákon a §?
    marjankaj Zákon 305/2013

    http://www.itnews.sk/2014-06-24/c163...atove-schranky
    avalik dik, ach jaj ... ako mi chcu urobit autentifikaciu, ked este nemam vydany autentifikator - novy OP/eID
    marjankaj No za poplatok vybavíš všetko aj nový OP. Už to nie sú úplatky. Aj zvláštnu ŠPZku si teraz vybavíš za poplatok. Predtým si musela niekoho podplatiť.
    avalik ja viem, ze sa da urobit novy op za 4,50 ... ale kolko statutarov sa o tomto dorucovani nedozvie a nebude ho mat v auguste - ako chcu vykazat splnenie zakona, ked ho dotycny nebude mat ... ved oni na druhej strane musia mat ten udaj aby ho vedeli overit
    JWC s.r.o. avalik neviem ci uplne rozumiem. schranka na tu ktoru spolocnost uz existuje, aktivujes si ju prvym prihlasenim - prihlasuje sa pomocou eID...ja si myslim, ze este okolo toho bude nejaky humbuk, dlho som sa tejto teme nevenovala, ale ked budem mat plnohodnotne info, urcite sa o ne podelim
    Mimiska Od augusta 2015 je to povinne len pre obchodne spolocnosti ci aj szco?
      zbaliť

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Sú spoločnosti, ktoré keď ti vystavia ZEP, vysvetlia všetko, zaučia, nainštalujú a nemáš žiadny problém. Ba prídu aj za tebou :-) Ja som so ZEP veľmi spokojná. ZEP si môžeš dať vystaviť na novú ID kartu. Najlacnejší spôsob. Už len niekoho zohnať, kto nainštaluje a vysvetlí.

    Elektronicka komunikacia s DU- vyhody a nevyhody ZEP a dohody s DU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.