Zavrieť

Porady

ZŤP 70% nepriznanie kompenzácií pričom je osoba opatrovaná a má priznaný aj parkovací preukaz

Dobrý deň, poprosil by som poradiť, mama 57r. je ZŤP priznaných 70% od januára ju opatrujem (priznané 24hod. opatrovanie), požiadal som aj o parkovací preukaz, ktorý tiež priznali. Ale podľa rozhodnutia nemá nárok na príspevok na hygienu, ošatenie ani príspevok na kompenzáciu zvýšených výdavkov súvisiacich so zabezpečením prevádzky osobného motorového vozidla.

Pričom jej diagnózy sú: praktická slepota, cukrovka na inzulíne 5x denne, pľúcna embólia, cirhóza pečene, silná inkontinencia, mesačne ju vozím na interné, kde ju musia odvodňovať, pretože za týždeň sa jej v tele nazbiera asi 10kg vody ... vozím ju 2x týždenne priebežne až k 17-tim lekárom špecialistom.

Nechcem tisíce na kúpu auta, ani na prestavbu domu ... ale zdá sa mi, že ťažko postihnutý teraz doplácajú na korupciu na úradoch a podvodníkov, ktorý tieto kompenzácie zneužívajú. V odôvodnení má napísané, že na hygienu nedostala preto, že nie je určená miera inkontinencie, na ošatenie sa im stratila v posudku jedna barla pričom má od lekára špecialistu napísané dve barle a na všetko vlastne majú úradníci odpoveď.

Mama je asi troma primármi z oddelení, kde ležala aj mimo okresu označená v prepúšťacích správach ako polomorbídna až morbídna pacientka. Jej mesačný príjem je 280€, ja poberám opatrovné 117€. Na lieky a inzulín mesačne potrebuje 170€. Chodí o dvoch barlách, ale kvôli pľúcam prejde max. 10m a strašne sa zadýcha. U pneumologičky nadýcha 10% a limit na kyslíkový prístroj je 7%, takže ani naň nemáme nárok.

Tak neviem, že či má nárok na kompenzácie, alebo je to len márny boj s veternými mlynmi? Úradníci majú na všetko odpoveď, a nám by pomohlo každé euro. Poradiť nám ale nik nechce.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

  ZŤP 70% nepriznanie kompenzácií pričom je osoba opatrovaná a má priznaný aj parkovací preukaz

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.