Zavrieť

Porady

ahoj poradite mi?

Dobry chcem sa spytat ked si moja mama omylom zobrala mensiu velkost ciziem a zistila to az doma,a mala ich len vnutri obute zarucny blok aj krabicu ma.Mozem ich vymenit za inu velkost?Dakujem
8 komentárov     zbaliť
Mendy0 záleží od predajcu ak má blok mali by jej cih vymeniť podľa zákona a do 7 dní by jej mali vratiť aj penize ak s nimi nie je spokojná ale ak ich kúpila niekde u činanca tak neviem ci pochodí, nech skúsi
jslancik zdá sa, že to kupovala v obchode, nie cez internet. tak akých 7 dní?
Mendy0 do 7 dní môžeš vrátiť akýkoľvek tovar či je to elektro alebo textil či obuv
Mendy0 http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...-spotrebitela/ čítaj
Mendy0 alebo toto čítaj http://peniaze.pravda.sk/spotrebitel...ovodne-vracat/
ivka70 Ziadny zakon o vrateni ci vymene tovaru v kamennom obchode do 7 dni neexistuje ....
jslancik ďalšia, čo uverila "hotovej veci" z bulváru? to je sila... Tá časť novely nebola schválená...
Chobot Mendi, keď sa v tom nevyznáš, tak NERAĎ!!!!

To, na čo odkazuješ, je len článok v novinách, že ako to mohlo byť. Asi ti ušlo, že to naši zákonodarci neschválili, takže v kamennej predajni nemáš nárok na vrátenie peňazí či výmene tovaru.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    či ich môžeš vymeniť za inú veľkosť sa spýtaj v predajni, kde ich kupovali. Právny nárok na to nemáš (predpokladáme, že čižmy neboli kúpené cez e-shop). Ale väčšina predajcov obuvi nemá problém s výmenou veľkosti.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    No tak to hlavne záleží od predajcu, ale určite by s tým nemal byť problém.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.