Zavrieť

Porady

Je mozne subezne poberanie davky v nezamestnanosti a ciastocneho ID do 70%.? Zavisi na poradi,v akom sa tieto 2 veci vybavia?

Je mozne subezne poberanie davky v nezamestnanosti a ciastocneho ID do 70%.? Ako to bude v r. 2015? chysta sa nejaka zmena v tejto oblasti? Moze sa mi stat, ze ked poberam nezamestnanecku podporu, ( teda mam nejaky prijem / ze mi posudkovy lekar neprizna ID?/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Súbeh poberania dávky v nezamestnanosti a inv.dôchodku pri invalidite do 70 % je v roku 2014 možný. Či nás páni poslanci niečim neprekvapia v roku 2015 ťažko predpokladať.

    Príjem z dávky v nezamestnanosti nemá žiadny vplyv na posúdenie invalidity.
    Z tvojho príspevku však nie je jasné či ti už ID bol priznaný, alebo čakáš na posúdenie zdr.stavu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    filome555 zatial si len idem podat ziadost o posudenie. Bojim sa toho, hoci na chorobu F33 sa liecim uz 10 rokov a teraz od 09/2014 mam F33.2. Ale v nasom meste su velmi prisni posudkovi, tak neviem, ci to ma vobec zmysel. Staci byt v tomto pripade byt na PN 6 mesiacov?
    veronikasad O priznaní %-ného poklesu výkonu práce (invalidity) rozhodujú posudkoví lekári SP. Podaj si žiadosť, nemôžeš nič stratiť - len získať. Ak ti priznajú menej ako 41 %, môžeš sa voči rozhodnutiu posudkového lekára SP odvolať.
    filome555 No a toto ma zaujima, to odvolanie. Potom to ide na riesenie na krajsky sud a tam sa asi platia sudne trovy. Cize ak klient bude neuspesny pri odvolani, zaplati sudne trovy, vsak? Nemam ani len predstavu, kolko to moze byt ?
    veronikasad Neviem aký je presný postup - neodvolávala som sa ...
      zbaliť

    Je mozne subezne poberanie davky v nezamestnanosti a ciastocneho ID do 70%.? Zavisi na poradi,v akom sa tieto 2 veci vybavia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.