Zavrieť

Porady

Rovnomerne rozvrhnutý pracovný čas

Vo firme je rozvrhnutý pracovný čas tak, že celkový týždenný pracovný čas je 40 hod, z toho pondelok až štvrtok je pracovná doba po 8,5 hodín, v piatok 6 hodín. Ako sa platí náhrada za dovolenku ak si zamestnanec vyberie dovolenku v piatok a napr. v pondelok? Vždy 8 hodín alebo tak ako je v skutočnosti rozvrhnutý pracovný čas?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Ak máte takto stanovený pracovný čas napr. v pracovnej zmluve, v kolektívnej zmluve alebo pod., zamestnanec dostane náhradu za dovolenku podľa počtu hodín, ktoré by odpracoval v ten konkrétny deň. V pondelok 8,5 hod., v piatok 6 hod.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Ako zistím, či je pracovný čas rozvrhnutý rovnomerne alebo nerovnomerne? Výklad zákona mám, no chcela by som to polopate, lebo tomu nerozumiem. Sme fi s trojzmennou prevádzkou a niekedy je z prevádzkových dôvodov nutné odpracovať napr. 3 hodiny (napr. v sobotu), pričom z-nec už pracoval od pondelka do piatku, odrobil fond pr. času 37,50 hod. a nejaké hod. navyše.
    Čo charakterizuje rovnomerný a čo nerovnomerný pracovný čas ?
    Práve na túto otázku som "narazila" aj ja. Nenašla som žiadnu reakciu na otázku fipiny. Vie niekto dnes, po takmer dvoch rokoch odpovedať a poradiť???

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    Viera Klimentová Pozri príspevok
    Práve na túto otázku som "narazila" aj ja. Nenašla som žiadnu reakciu na otázku fipiny. Vie niekto dnes, po takmer dvoch rokoch odpovedať a poradiť???
    Ten prípad , na ktorý sa pýtala fipina, je normálny rovnomerný+nadčas v sobotu.
    Nerovnomerný PĆ sa používa v doprave -turnusy Napr. jeden deň odrobí 11 hod. potom má druhý deň voľno, tretí deň 9 hod. a pod.Dlho som robila v doprave a mali sme takéto a podobné turnusy, ale dovolenku a nemoc sme vždy dávali 8 hod. ako v normálnej prevádzke, nikdo nám to nevytkol a my sme sa vyhli starostiam kedy koľko dovolenky dať.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Antea Pozri príspevok
    Ten prípad , na ktorý sa pýtala fipina, je normálny rovnomerný+nadčas v sobotu.
    Nerovnomerný PĆ sa používa v doprave -turnusy Napr. jeden deň odrobí 11 hod. potom má druhý deň voľno, tretí deň 9 hod. a pod.Dlho som robila v doprave a mali sme takéto a podobné turnusy, ale dovolenku a nemoc sme vždy dávali 8 hod. ako v normálnej prevádzke, nikdo nám to nevytkol a my sme sa vyhli starostiam kedy koľko dovolenky dať.
    Všimni si prísp.14
    http://www.porada.sk/t24428-dovolenk...prac-case.html
    a v prísp.9 nájdeš tabuľku pre výpočet dovolenky pre nerovnomerne rozvrhnutý prac. čas.
    Ďalšia téma http://www.porada.sk/t34872-nerovnom...s-v-kocke.html

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    Marína Pozri príspevok
    Všimni si prísp.14
    http://www.porada.sk/t24428-dovolenk...prac-case.html
    a v prísp.9 nájdeš tabuľku pre výpočet dovolenky pre nerovnomerne rozvrhnutý prac. čas.
    Ďalšia téma http://www.porada.sk/t34872-nerovnom...s-v-kocke.html
    Vtip bol v tom, že sme nikde nedeklarovali, že máme nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas a nikoho to netrápilo ani doposiaľ netrápi, pritom firma viacmenej v takejto forme existuje 50 rokov.

    Rovnomerne rozvrhnutý pracovný čas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.