Zavrieť

Porady

Mikrovlnka bez nepríjemného pípania po skončení zohrievania

Zdravím,
na ktorej mikrovlnke sa dá vypnúť zvukový signál po skončení zohrievania, prípadne pípne iba raz?
Ideme kupovať novú mikrovlnku, a vždy si spomeniem, ako mi veľmi vadí to pípanie mikrovlnky na konci (tá terajšia až 5 krát za sebou hlasne pípne). Stojím pri nej a sekundu pred skončením ju radšej vypnem ručne, aby som ráno nepobudila celý dom a nemusela to počúvať.
Na internete som našla len také, aké sa už nepredávajú, alebo sú za 400 € (my chceme tak do 100 €). Väčšinou to boli Samsung alebo Tesco.
V obchodoch na mňa pozerajú ako na blázna, že to ešte nikto nechcel, v e-shopoch o tom nič nepíšu a tiež sa čudujú, čo po nich chcem a samozrejme nikto nechce zobrať predlžovák a teraz každú skúšať, že ktorá ako pípa... Má niekto skúsenosti zo života?
Je to síce drobnosť, ale už niekoľko rokov som doma vravela, že ak novú mikrovlnku, tak určite bez toho nepríjemného zvukového signálu.
Mikrovlnky s koliečkom na nastavenie času zvyknú pípnuť len raz, ale raz sme takú mali a ťažko sa nastavovala na 1 minútu, po takom malom potočení koliečkom sa ani nezapla. Chceme teda, aby bola numerická.
Inak stačí, aby mala základnú funkciu - zohrievanie.
Naposledy upravil Ivana Ivy : 21.12.14 at 18:45
fortunka O nepípajúcej som ešte nepočula, inak ja mám už asi 4.-5. mikrovlnku a je to úplne jedno aká bude... všetko rovnaké poslednú som si vybrala podľa rozmeru-elektrolux. Ono je to tak.. tie s tym "kolieskom" sa ovládajú najľahšie... tie s displejom ťukacie pípajú často už aj pri programovaní + treba aby si človek riadne naštudoval návod :P Začala by som tam.. recenzie v eshopoch, skusenosti a obzrela by som si aj obsluhu. A potom by som si vybrala. A inak aj mne to ide na nervy, aj pipajuca rychlovarna kanvica... no ale tak prezijeme to ))
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Mne v piatok doviezli toto:http://www.okay.sk/professor-mt182/
    Som spokojná,cinkne len raz (aj predtým som mala takú,čo cinkla len raz).Mne bohate stačí,je fajn malá (18l) a dlho som hľadala.Otvor si stránku a klikni na voľne stojace mikrovlné rúry - píšu tam aj o signalizácii ukončenia,možno si vyberieš.BTW.,za takúto obyč. MW rúru by som 100€ nedala,bohato sa vmestíš do cca 60€.

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (3)
    Žabinka, avalik, Anika61
    Komentár, nie odpoveď (1)
    2
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Komentár ...klikám na patričné miesto...
    Peggynka Ešte raz a pomaly.Otázka zo zadania:
    Zdravím,
    na ktorej mikrovlnke sa dá vypnúť zvukový signál po skončení zohrievania, prípadne pípne iba raz?
    Moja pípne len raz
    Ďalšia otázka v zadaní:
    Má niekto skúsenosti zo života?
    Dala som link na moju MW
    buchač No a čo ???

    Sranda musí byť ...
    Šak aj iní srandujú, môžem aj ja občas ....či ?

    Neber osobne ...
      zbaliť

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ja som mikru vyhodila..ešte bola funkčná...nechýba mi.......novú by som nekupila...."žijem" aj bez nej....kupila som si malú el.rúru....

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (3)
    Žabinka, Dáša_, taiko
    Neužitočné (1)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    1
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Komentár...klikám na patričné miesto...
    Dáša_ Presne tak, my sme ju dokonca ani nikdy nekúpili Dása aj bez nej. Akurát sa v nej celkom dobre naparuje hodváb, ale to si viem tiež zariadiť
    Bobby90 moja pípne 3x ide ma ..... z nej
    Tweety prosím, oprav si neslušné výrazy, tu nie sme na to zvyknutí
    Foxcon tiez zijem bez mikrovlnky rozklada to strukturu jedla a zohriate jedlo v mikrovlnke a zohriate jedlo v rure a na sporaku chuti inak a hlavne je aj zdravsie
    lujza.j asi tak dajako....moja prvá a jedina...kúpená v roku 1990alebo 1991..vtedy stála 8 500sk.kukali sme na točiaci tanier ako do telky....čo potrebujem ohrejem na šporáku..alebo v tej el.rúre.....
      zbaliť

    pankratz je offline (nepripojený) pankratz

    pankratz
    Mikrovlnka má 2 hlavné výhody.
    1. Dajú sa v nej zohrievať suché potraviny, zemiaky, knedlíky, ryža a p. S tým som mal vždy problémy, pokiaľ som to zohrieval na šporáku.
    2. po skončení sa sama vypne. Čo na šporáku nejde, ani na variči !

    TomasHo je offline (nepripojený) TomasHo

    TomasHo
    Ivana, mne to pipanie tiez prekaza, a nerozumiem, preco je nevypnutelne. Buchac prisiel s teoriou, ze to je dolezita funkcia. Mikrovlnka sa vsak pouziva na tak kratke, casy, ze bezny clovek nezabudne, ze tam nieco dal, a navyse, po pipnuti je ohrev zastaveny a nejake skody nehrozia. Nic by teda nemalo branit tomu, aby firmy to pipnutie ponukali ako volitelnu (a vypnutelnu) moznost.

    No a teraz k veci - nasa mikrovlnka (Electrolux), typ EMC 28950S, ktora je uz druhykrat v zarucnom servise, kde mi bolo povedane, ze pipnutie nemozno vypnut softverovo (teda nejakou tajnou kombinaciou klaves), bude hned po svojom navrate podrobena vivisekcii a bude jej odstraneny reproduktor (piezopipac). Povodne som zvazoval, ze pipac len poskodim, aby nevydaval zvuk (neviem totiz, ci nie je nejako elektronicky sledovana jeho pritomnost), ale vraj je mozne ho normalne odletovat a vyhodit. Je tiez moznost dat k nemu maly vypinac, pre pripad, ze by z nejakeho dovodu bolo potrebne funkciu zase zapojit.

    Stara mikrovlnka Sharp pipla len raz, vtedy nam to nevadilo. Tato obluda pipa 5x. Na umyvacke riadu sa signal da stlmit, na varnej doske ma to pipnutie vacsi vyznam, lebo ked tam varime s casovacom, tak to je zvacsa vacsi projekt a rura to iste, takze na nich to az tak neprekaza. Ale ked si idem o jedenastej zohriat salku caju a mikrovlnka zacne jacat na cely dom, tak to naozaj nepotesi.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Nie teória, ale fakt.

    Veď mikroška pípne a upozorní na koniec procesu.
    Jeden si ohreje jedlo, pozabudne a môže ohrievať znova...
    Komu chutí také (viac krát) zohrievané, nech sa páči...prajem dobrú chuť...

    Iné funkcie nespomínam...príkladne také rozmrazovanie.
    Mne osobne by sa nejak nechcelo pucovať ten priestor len kvôli jednému (vypnutému-pozabudnutému) pípnutiu...

    Ale šak nech si každý robí, čo len chce....
    TomasHo buchac, to si jeden z tych stastnych, co este nepoculi mikrovlnku s prehnanym pipanim. Ani ja by som neveril, az kym som taku sam nekupil. Okrem toho, ukoncenie ohrevu podla mna dost vyrazne poznat uz podla toho, ze prestane ten ramus.
    Peggynka Ten rámus si si zaplatil bonus za tú cenu Som pozerala,že 200-420€,za tú cenu by ťa mala aj nakŕmiť BTW,to aj využívaš všetky tie funkcie?
    Ivana Ivy ide o to, co na nej pouzivas a tak casom zistis, co na nej potrebujes a co nie. Ked si na nej len zohrievam jedlo, vacsinou 1 min, tak pri nej vzdy stojim a neviem sa dockat, kedy to uz zjem a aj minuta sa zda dlha. Nevadi mi upozornenie na konci, ale ak trva 5 sekund a je velmi hlasne a nepotrebne, po case zacne liezt na nervy. Tak isto ako ked to zaviedli na mestkej v autobuse. Co sme hluchi? Niektori zrejme ano.
    Najprv som si myslela, ze to vymyslel niekto, kto to nikdy nepouzival, inak by to tam urcite nedal. Ale po tvojich odpovediach vidim, ze iba vyuzival ine funkcie ako ja.
    Peggynka U nás si chlapík kúpil dom pri kostole a riešil zvonenie Robieva nočné a vadí mu to Keď sa nad tým zamyslíš,tiež to nemá opodstatnenie
    TomasHo Peggynka, ja som ju kupoval za 159euro a daval som ju do linky namiesto vstavanej (vstavane su ohromne predrazene a maju maly vnutorny objem). Vyuzivam na nej kazdy tyzden funkciu pecenia chleba, a samozrejme mikrovlnny ohrev. Takze vyuzita je dobre, cena bola vyborna.
    Co je naprd je ovladanie, a to pipanie. No a tiez to, ze prestala piect dobre ten chleba, takze je uz druhy krat v zarucnej oprave. Prvykrat asi po desiatich pouzitiach odisla elektronika.
    Takze suhrnom, urcite by som ju neodporucal, ale nejdem kvoli tomu kupovat dalsiu mikrovlnku.
    Peggynka Nuž,takto ti to napíšem;pozri ešte raz do manuálu na časť Inštalácia a možno sa dozvieš,že tvoja MW nie je určená do linky (ako moja ) a potrebuje (moja) 10cm vzadu a zhora a 5cm zboku voľný priestor.Ja to tak nemám ,jedine s "bulharským" metrom by to sedelo ,ale keď ju porazí,aspoň viem,prečo.Ja ale za tú cenu (37,-€) to prežijem BTW,určite sa nepriznaj,ako ju máš nainštalovanú,kým je v záruke
    TomasHo Peggynka, ziadne strachy, mikrovlnka ma predpisane medzery zo vsetkych stran a od steny tiez. Pochybujem, ze jej vadi nejaka vyssia teplota okolia, ked zvladne 3 hodiny piect chleba. Servisak u nas bol, a vyslovene som ho poziadal, aby sa vyjadril ku kvalite montaze vsetkych spotrebicov od nich (electrolux), lebo pokazilo sa nam uz tusim uplne vsetko. Nemal s nicim problem. A to sa clovek snazi nekupovat candy, ale mam pocit, ze by s tym bolo menej problemov.
      zbaliť

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    staci odsrobovat dekel,otazka 5minut pre chlapa co ma srobovak a upravit to vo vnutri ...ja mam zvonkovy-cengavy a stacilo odsrobovat-odstranit cast zvonceka,....na digitalnych prepichnut repracik..(tusim...tie som este neskusal)

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Každé pípanie sa dá odpojiť, treba vedieť kde. Elektrikár to určite zvládne.

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (2)
    Anika61, avalik
    Nevhodné (1)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    0
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Komentár...klikám na patričné miesto...
    vlado 33 Tomu nerozumiem čo si napísal, tie mínusy si dal ty?
    buchač Uhm....
    vlado 33 buchač, ja som ani nečítal tvoj príspevok, máš tu nejakých podvraťákov. Sorry, že som sa ozval.
    misoft Povedal svoje svojim spôsobom, ktorý je nezlučiteľný so spôsobmi iných ......
    vlado 33 misoft ja to beriem, je to jeho rozhodnutie. Je smutné, že niečo napíšem a schytám mínusku za niekoho negovanie.
    vlado 33 Keď by som sa mal vyjadriť k buchačovej odpovedi, nič nevhodné, neužitočne a iné nenapísal. Skôr niečo zábavné na pobavenie a pravdivé.
    buchač vlado

    Pipenky sa nahnevali...
    Pípajú jedna radosť...
    Peggynka Ja teda nie,ani mínusku som ti nedala a mám dobrý skutok ak si si urobil radosť,hehe...všetko je OK
    buchač Som si teraz obed zohrieval.

    Otvorím dvierka - píp
    Stlačím nastavovací gombík - píp
    Stlačím "štart" - píp
    Ukončenie ohrevu - píp
    Nevybral som hneď - píp,píp, píp...
    Otvorím dvierka - píp

    Kua, šak ja tú microwave vyšmarím...
    Kua, šak to jak v kuríne...
    Kua, šak tam by bolo menej pípania...
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mam Sharp,asi 20 rocnu,pipne tiez iba raz. A ma samostatny knoflik na rychlozohrievanie na 1 min. Skus pozriet recenzie,ci popisy tejto znacky.
    buchač Ale aj to jedno pípnutie je nevhodne, neakceptovateľné, neznesiteľné, nepríjemné, hlučné, obťažujúce...
    arizona Ale ved raz pipnutie je lepsie,ako pat krat.
    Lebo pipaju asi vsetky

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    skús hľadať v ponuke mikrovlniek na internete, možno nejakú nájdeš

    to pípnutie ale má svoje opodstatnenie, koľkokrát pobehujem pri robote aj mimo kuchyne a počujem, že je "hotovo"
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gabi03 to "hotovo" je fajn, ale mne zas vadí asi 6 sekundové pípnutie na umývačke... toď mám absolútne novú pračku, a tá to "hotovo" signalizuje asi 10 sek. melódiou - je to oveľa príjemnejšie... so synom si robíme srandu, že máme spievajúcu pračku
    Terezia13 ako mi je dobre!!! nemám umývačku a pri umývaní riadu si tak nanajvýš spievam sama
    fortunka tak mne umyvacka zvuky nevydava pracka zapipa 3x s odstupom par minut aby som na nu "nezabudlaa" Ale rychlovarna kanvica ma dostava do stavu sialenstva.. :P
    Terezia13 toto ma dobre pobavilo!!!! .......aké sú "ukecané" všetky tieto novodobé vymoženosti
    tieto
    fortunka no a to mi jezisko prinesie noveee... tak potom napisem :P Ci aj tie... inak kto ma tichu domacnost poskytnem utocisko.. u nas je hurhaj non-stop.. ani to pipanie mikrovlnky vela krat nie je pocut :P
    Peggynka Len chladnička čuší,keď ju otváraš Môj muž tak chodil v noci a deti mu nalepili jeho fotku na chladničku a pridali zvonček ...taká veselá rodinka sme boli
      zbaliť

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    Samsung M1777N asi 4 sekundy stlačiť naraz tlačítka STOP a START


    zadaj guglovi "mikrovlnka vypnutí zvukového signálu" a máš hned tri návody pre whirlpool 2x a 1x samsung
    Ivana Ivy ten samsung sa uz nepredava a whirpool stal asi 400 €

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Ja sa mozem len pripojit k timu, ktoremu pipanie mikrovlnky vadi a tiez som s tych co otvoria dvierka, ked na displayi svieti 2 sekudny do konca aby nepocul to pipnutie. Mam panasonic s grilom vyberana koli velkosti... gril na mikrovlnke je tiez megahovadina.

    anaxios je offline (nepripojený) anaxios

    anaxios
    Ja som kúpil českú MW Bravo-4318 Digi a chcem vedieť, ako vypnúť to pípanie, ináč ide z domu!
    misoft Skrutkovač, klieštiky, trocha hľadania, jeden štik - a už nepípa.
    Príspevok zbalený
    spam

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Neužitočné (2)
    Nevhodné (2)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    -5
    buchač Okomentujem komentáre....

    Sa mi páči, ako sa realizujú hodnotiaci.
    Klikajú jak Fico a hovno z toho...
    Ale normálny názor nedá nik.

    Pípanie stroja mi ani tak nevadí...kotkodákanie sliepok je horšie...
    Anika61 Buchi aj ''kazda sliepka''vie preco mikrovlnka pipa-ale naco pipne 5krat....aj mne to ide na nervy,...vacsinou sluzi len na prihrievanie ,tak clovek pri nej stoji a caka tu minutu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.