Zavrieť

Porady

Ako napísať správne bod programu MVZ pri prevode s.r.o.

Konkrétne prevádzame spol. z troch majitelov na dvoch.
Môžeme to napísať takto? Samozrejme ako príloha ku veciam na OR bude aj nová spoločenská zmluva.

...Tento bod uviedol predseda valného zhromaždenia. Navrhol, aby valné zhromaždenie rozhodlo o zmene doteraz platnej spoločenskej zmluvy spoločnosti na novú spoločnskú zmluvu spoločnosti, ktorá bude platná a účinná dňom zápisu zmeny v osobe spoločníka do príslušného obchodného registra.

Všetkými hlasmi bolo prijaté
U z n e s e n i e

Valné zhromaždenie rozhodlo o prijatí novej Spoločenskej zmluvy spoločnosti, ktorá nahrádza dňom zápisu zmeny v osobe spoločníkov do obchodného registra, v zmysle § 115 odst. 10 Obchodného zákonníka v znení neskorších predpisov, spoločenskú zmluvu spoločnosti v platnom znení.
Dňom zápisu zmeny v osobách spoločníkov do obchodného registra je táto spoločenská zmluva súčasne úplným znením Spoločenskej zmuvy spoločnosti.
marjankaj No nie je mi celkom jasné o čo tu ide. Traja spoločníci A, B a C prevádzajú spoločnosť na nových majiteľov X a Y?????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ja by som napísala, že sa schvaľuje prevod OP z koho na koho a zároveň že sa schvaľuje predložená zmluva o prevode OP. Taktiež sa musí schváliť úplné znenie SZ.

    Ako napísať správne bod programu MVZ pri prevode s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.