Zavrieť

Porady

Aký lis na ovocie by ste mi z vlastnych skusenosti odporucili?

Chcel by som nejaky kvalitny (samozrejme elektricky) lis na ovocie, ktory si poradi so vsetkym ovocim a zeleninou, aj s tvrdsimi druhmi. Ratam s vyssou cenou, ale rad by som nasiel nejaky idealny pomer medzi cenou a vykonom.
7 komentárov     zbaliť
buchač Lis alebo odšťavovač ???
Bohovský rozdiel !
taiko no sak pise, ze lis potrebuje
buchač Taiko

To, čo si kúpil svokruši, tak niečo podobné aj mám...
Na tom proste nič nezlisuješ.
Minulý rok som robil jablkovú šťavu,presnejšie povedané, chcel som robiť. Makačka jak sviňa a výsledok o dvoch známych...o ničom a to druhé...

Lis je niečo úplne iné. Takáto mašina pracuje na princípe trochu iných tlakov.
Dzuraj Chcem lis, nie odšťavovač. To, že máš niečo podobné je pekné, ale keď na tom nič nevylisuješ tak to sem zbytočne píšeš. Taiko na svojom zjavne vylisuje dosť.

Vieš aký je rozdiel medzi lisom a odšťavovačom nie? Vieš že je to veľký rozdiel a preto som nenapísal odšťavovač..
taiko nuz neviem, mne to funguje celko fajne. Nuz pravda, nie je to v pravom slova zmysle lis, ale odstavnuje to bez toho, aby to prehrievalo a spenilo odstavnenu stavu ako centrifugove odstavnovace. A pracuje to na principe lisu. rozdrvi to hmotu a potom ju pretlaca cez malicky otvor a tym z toho vytlaci/vylisuje/odstavni stavu.
Bobby90 vygoogli podla toho kolko chces do toho vrazit a porovnaj a najdes ten naj
Dzuraj Na taku radu nepotrebujem Poradu uz som samozrejme googlil, chcel som ale od niekoho jeho skusenosti. Marketingove kecy si vie napisat kazdy a parametre su casto az druhorade.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som taiko
ja mam uz 3 roky
http://www.eujuicers.sk/sk/katalog/o...2fs-strieborna
super vec, zaberie malo miesta, funguje paradne, trosicku zlozitejsie sa cisti, ae zase ziadna tragedia.

svokrovcom sme v lete kupili
http://www.eujuicers.sk/sk/katalog/o...ega-8006-chrom
lahsie sa cisti, myslim, ze ma aj trosku vacsiu vytaznost, tym ze tam trci ten snek, tak zaberie trosku viac miesta, ale boli sme prekvapeni, ze je v skutocnosti mensi ako vyzera. Prilozil som aj foto s konvicami, aby sa dalo lepsie porovnat

Oba su solidne vyrobky, pouzite plasty su tvrde a odolne a na nasom zatial nevidno ziadne znamky opotrebenia

Na obidvoch odstavime vsetko od pomarancov, salatovych listov az po mrkvu, korenovy zeler a cviklu
Ked ostavis iba zeleninu, tak do vyliskov pridas korenia, sol, bylinky a olivovy olej a mas fajnu natierku este
Naposledy upravil taiko : 22.12.14 at 13:21
IMG_1573.JPG  

Hlasovalo 6 pouzivatelov

Užitočné (6)
fortunka, arizona, lujza.j, terezamaria, Kvaka, korela
6
5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Dzuraj Dakujem za radu
viktorviktor chcem sa spýtať aké veľké kúsky mrkvy spracuje /tvoj/, máme podobný, lacnejší, no ten sa pri 1,5 cm kúskoch mrkvy zastaví.
taiko no tento v pohode zmrvi kus mrkvy dlhy 5-6 cm s priemerom 2cm, len sa tam nesmu moc rychlo za sebou hadzat. My ho vsak moc netrapime a taky kus prerezeme pozdlzne
Inak ma tiez poistky, tiez sa zastavi, ked ma moc tesno, ale staci prepnut na spatny chod na sekundu a ide dalej. A nijako sa tym neposkodzuje. To poistne zastavenie je normalne funkcia
viktorviktor tak to máš dobré keď berie také kusy, skúsim tiež pozdĺžne rezať
Dzuraj Ja som nakoniec kupil Zelmer JP1600. Ten zošrotuje všetko čo sa do neho zmestí. Mrkvu mu dávam v celku. Má aj spätný chod ak by sa zasekol, ale to sa ešte nikdy nestalo, ani pri zeleri.
  zbaliť
ja mam od vitariana snekovy hurom h200, netreba cistit sitko, stava cista som spokojna s nim
Chobot Odpovedáš na 8 rokov starú otázku. Treba si pozrieť, aká stará je téma, než niečo napíšeš.

Aký lis na ovocie by ste mi z vlastnych skusenosti odporucili?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.