Zavrieť

Porady

Dobrý mam problem mam nootebook lenovo thinkPad L530 a kupil som doň ho novu (2.) Ram a ked s nou zapinam PC tak obraz nenabehne a len hlasne pípa

Ram je uplne nova a dal som ju do 2. slotu kde má miesto
jedna sa o 4 GB ram original z vyroby je tieš 4 GB dakujem za každu radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Manuál, strana 80 :

    Výmena a inštalácia pamäťového modulu
    Zvýšenie kapacity pamäte je účinný spôsob zrýchlenia programov. Kapacitu pamäte počítača môžete
    zväčšiť nainštalovaním pamäťového modulu DDR3 SDRAM unbuffered SO-DIMM (Small Outline Dual Inline
    Memory Module), ktorý je dostupný ako voliteľné príslušenstvo. Tento modul je potrebné nainštalovať do
    pamäťového slotu počítača.
    Pri inštalácii alebo výmene pamäťového modulu dodržujte nasledujúce opatrenia.
    Poznámka:
    Pracovná rýchlosť pamäťového modulu závisí od konfigurácie systému.
    Upozornenie:
    Pred inštaláciou pamäťového modulu sa dotknite kovového stola alebo uzemneného
    kovového predmetu. Tým odstránite statickú elektrinu zo svojho tela. Statická elektrina by mohla pamäťový
    modul poškodiť.

    V počítači použite buď pamäťový modul PC3-10600, alebo PC3-12800 DDR3 SDRAM. Ak nainštalujete
    pamäťový modul, ktorý počítač nepodporuje, počítač môže pípnuť a systém sa nemusí spustiť
    alebo
    nemusí fungovať správne. Vhodný voliteľný pamäťový modul môžete zakúpiť u svojho predajcu alebo
    obchodného zástupcu spoločnosti Lenovo.
    • Modely ThinkPad L430 a L530 majú dva pamäťové sloty, jeden pod klávesnicou a druhý pod krytom
    pamäťového slotu na spodnej strane počítača.
    http://download.lenovo.com/ibmdl/pub...l530_ug_sk.pdf

    Sú dve možnosti:

    1. RAM je poškodená statickou elektrinou.

    2. Notebook nepodporuje pamäťový modul, k čomu sa ja prikláňam.
    misoft Dobrá a správna dedukcia.

    Dobrý mam problem mam nootebook lenovo thinkPad L530 a kupil som doň ho novu (2.) Ram a ked s nou zapinam PC tak obraz nenabehne a len hlasne pípa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.