Zavrieť

Porady

Účtovanie medzi s.r.o. a SHR - konateľ a SHR je rovnaká osoba

Dobrý deň,
chcem vás poprosiť o radu:
* som jediným spoločníkom a konateľom v s.r.o., ako konateľ som klasický zamestnanec,
* popritom som SHR (samostatne hospodáriaci roľník) s prideleným IČO a DIČ (bez živnosti).

Situácia je takáto: ako s.r.o. chcem od SHR (seba samého) nakúpiť zeleninu, keďže predmetom činnosti s.r.o. je aj predaj ovocia a zeleniny konečnému spotrebiteľovi. Uzatvorím zmluvu na dodanie určitého množstva so splatnosťou v roku 2014, zelenina reálne bude samozrejme cez leto 2015. Bonusom je, že tento súčasný náklad v s.r.o. mi zníži daňovú povinnosť a tržba u SHR daň neovplyvní nijako, keďže tam si odpočítavam NČZD.
Ešte poznámka - obidva subjekty sú neplatcovia DPH.

Otázka - je to takto všetko v poriadku? Podľa môjho názoru by malo byť, akurát je trošku nepríjemné, že účtujem skoro ,,sám sebe". Nebudú s tým problémy, ak to takto zrealizujem?

Vopred ďakujem za Vaše názory a prajem krásny Nový rok!
9 komentárov     zbaliť
marjankaj SHR-konateľ?
marjankaj ako s.r.o. chcem od SHR (seba samého)
FO=PO? To sú mi novinky
marjankaj Uzatvorím zmluvu na dodanie určitého množstva so splatnosťou v roku 2014, zelenina reálne bude samozrejme cez leto 2015. Bonusom je, že tento súčasný náklad v s.r.o. mi zníži daňovú povinnosť
Predstavuješ si to ako Hurvínek válku.
VitruvianMan ved pravne su to vlastne 2 rozne subjekty
marjankaj A od kedy podnikáš?
VitruvianMan s.r.o. od júla 2013, SHR od augusta 2014
marjankaj A vieš, čo je daňová licencia?
VitruvianMan samozrejme, teraz mi dan vychadza na 900€, chcem to optimalizovat na 500 €.
marjankaj To si zrejme myslel, že sročke vychádza taká daň, nie tebe.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak som pochopila, ty chceš aby
    1/ sro zaplatila predfaktúru / zálohu na dodávku budúcej zeleniny (v roku 2015) SHR v roku 2014?
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Nie. Hlavne chce znížiť základ dane v tej SRO.
    VitruvianMan áno, presne tak, bude podpísaná Kúpna zmluva, vystavená FA, ktorá bude uhradená v roku 2014. K dodávke tovaru dôjde v roku 2015 (v tomto odvetví to je myslím bežné). Ďakujem!
    marjankaj No možno je to bežné, ale SRO si to dá do nákladov až v roku 2015. Prečo sa nespýtš svojej účtovníčky?
    Mila123 aj to je možné, ibaže si sa mal poradiť s Tvojim účtovníkom, pretože daňový základ pre sro neznížiš v roku 2014....
    VitruvianMan čiže i keď platba bude zrealizovaná v 2014, bude to náklad budúcich období?
    VitruvianMan a plus aj tá daň, to je gro
    Mila123 po slovensky a zrozumiteľne by som poprosila.....
    " a plus aj tá daň, to je gro "
    VitruvianMan myslel som tým, že ide i o zníženie daň. základu pre s.r.o.
    Mila123 ale veď my to vieme......
      zbaliť

    Účtovanie medzi s.r.o. a SHR - konateľ a SHR je rovnaká osoba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.