Zavrieť

Porady

Ak dostávam minimálnu mzdu od januára tohto roku budem oslobodená od platenia odvodov do zdravotnej poisťovne ja ako zamestnanec?

Dobrý deň, od novembra 2013 mám pracovnú zmluvu u určitého zamestnávateľa, pracujem ako predavačka v drogérii. Zamestnávateľ ma zobral na pracovnú zmluvu, (projekt ktorý je financovaný štátom, a týka sa to mladých ľudí do 29 rokov) poberám minimálnu mzdu, a tento projekt je zriadený na princípe, že trvá 18 mesiacov a prvý rok platí odvody štát a pol roka zamestnávateľ. Chcem sa opýtať, že za mňa ako zamestnanca s minimálnou mzdou musí platiť zamestnávateľ odvody do zdravotnej poisťovne? Alebo či budem musieť určitý dokument preukázať buď v zdravotnej poisťovni o mojom príjme, alebo na ÚPSVaR, alebo ja osobne cez zamestnávateľa budem informovaná o všetkých zmenách čo sa týkajú mojich práv a povinností.
Za odpovede Vám vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ak dostávam minimálnu mzdu od januára tohto roku budem oslobodená od platenia odvodov do zdravotnej poisťovne ja ako zamestnanec?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.