Zavrieť

Porady

Da sa zvladnut externe studium na strednej skole pri plnom pracovnom uvazku? - odbor kadernik/Bratislava

Dobry den,
rada by som sa poradila s niekym, kto absolvoval externe studium na strednej skole pocas toho ako pracoval na plny uvazok.

Konkretne hladam skolu v Bratislave.

Pracujem 5 rokov na ekonomickom oddeleni, Mam 26 rokov, ukoncenu vysoku skolu - ekonomicky smer. Strednu skolu mam TIS-sku - taky mix eknomiky a elektrotechniky..

Problem je v tom ze sice ma to zivi - no nebavi a priam frustruje.
Pocitat od rana do vecera nejake cisla v exceli atd... je to monotónne a niekedy robim do noci...nevidim v tom zmysel..

Nehovoriac o tom, ze ma ovela viac bavi svet kozmetiky. Myslim tym vo vseobecnosti - ci uz pletovej, vlasovej alebo dekorativnej.. Dost sa s tym zaoberam a rada by som presla do tejto sfery aj pracovnom zivote..

Chcem tym povedat ze by som rada vystudovala odbor kadernik na strednej skole, ale externe kedze pracujem na plny uvazok.

Kontaktovala som zopar strednych odbornych skôl - no nie velmi vrucne mi odpovedali na moje otazky.. Hlavne mi bolo cudne ze externe vyucovanie prebiehalo uz od 14:00 hod kedy este vacsina ludi pracuje...tiez prebiehalo stvrtky a piatky..

Preto sa chcem s vami poradit, ci je to vobec mozne sklbit pracu na plny uvazok so studiom na strednej skole... s vysokou to slo tusim lahsie...

Tiez sa zmienili o praxi, ktoru musim absolvovat na prevadzke kadernictva.
Myslim ze ak by sa to dalo po vikendoch tak by som to zvadla - aj keby to znamenalo ze budem robit 7 dni v tyzdni asi dost dlhu dobu.

***********************
Druha moznost, nad ktorou som rozmyslala je kadernicky kurz.. Stoji cca 700 eur.
Zial pochybujem, ze by ma niekto s kurzom zamestnal...
Aj ked skutocne si myslim ze kurzove kadernicky alebo kozmeticky vobec nemusia byt menej kvalifikovane, ako si to niektorí myslia..
ak sa na to niekto da a zaplati si to, chodi po veceroch a robi vikendy tak to asi velmi chce robit...

Je to pre mna velka zmena profesie a velmi by mi pomohlo skontaktovat sa s ludmi, ktorí to zvládli alebo rozmyslaju nad podobnym krokom.

Vopred velmi pekne dakujem za vase odpovede.

S pozdravom
Andrea
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    Ked sa da zvládnut vysoká skola popri zamestnani tak stredna skola sa da urcite tiez. Osobne si myslim, že je menej nárocna ako VŠ. Vsetko zálezi od tvojho zamestnavatela ci ti umozni skorsí odchod z práce pripadne ta uvolni pocas praxe... Vsetko je o dohode a ak po takej zmene tuzis urcite chod za tým.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Podľa mňa ti stačí úplne akreditovaný rekvalifikačný kurz.

    Porovnaj si študijné plány odboru kaderník na strednej škole so študijným plánom kurzu.

    Veľa predmetov strednej školy si už absolvovala a je podľa mňa zbytočné ďalšie dva alebo tri roky študovať, keď kurz môžeš absolvovať za pár mesiacov.

    uko je offline (nepripojený) uko

    uko
    ...a nešla by si do toho najskôr aj bez školy? do štúdia vrazíš peniaze, energiu aj čas a...... čo potom? máš istotu, že sa vtom zamestnáš? a ak sa aj zamestnáš...aké sú v tejto oblasti platy?... minimálna mzda. či? ak ťa to baví a zaujíma tak by som začala tým, že by som teraz vo voľnom čase strihala kamarátky a ak budeš dobrá, info o tebe sa rozšíri ako chobotnica a ľudia začnú za tebou sami chodiť. až potom by som uvažovala o škole alebo o živnosti

    Da sa zvladnut externe studium na strednej skole pri plnom pracovnom uvazku? - odbor kadernik/Bratislava

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.