Zavrieť

Porady

Prepis sro

Dobrý deň, chcem si prepísať jednu jednoosobovú sro na seba, kde budem konateľ aj spoločník. Avšak daná sro má iné živnostnícke oprávnenia ako plánujem ja. Keďže terajší spoločník/konateľ nemá ZEP tak som rozmýšľal či by to šlo nasledovné:
1. On by mi vystavil splnomocnenie s úradne overeným podpisom.
2. Ďalej by mi poslal úplné znenie zakladateľskej listiny a Rozhodnutie jediného spoločníka tiež s overeným podpisom.
3. Ja by som následne elektronický požiadal živnostnícky úrad pomocou ZEP (mám ZEP občiansky) o doplnenie voľných živností. K žiadosti by som pridal preskenované dokumenty (splnomocnenie, zakladateľskú listinu, rozhodnutie jediného spoločníka)
4. Ďalej, keďže nemám program QSign tak by sme podanie do obchodného registra podali normálne papierovo. (kolok 66€ ) a to nasledovne:
a. Zmluva o prevode obchodného podielu v sro - 2x, overene podpisy
b. Rozhodnutie jediného spoločníka o udelení súhlasu na prevod OP na osobu, ktorá nie je spoločníkom, o odvolaní a vymenovaní konateľa
c. Úplné znenie zakladateľskej listiny ako jediný spoločník bude uvedený nový spoločník, prvý konateľ ostane. Nie je potrebné overovať. 1x
d. Vyhlásenie nového jediného spoločníka podľa 105a Obch. zák. - 1x, podpis overiť
e. Podpisový vzor nového majiteľa - 1x, overený podpis.
f. Návrh na OR - zmenové tlačivo - 1x, overený podpis
g. Do 15 dní nahlásiť živnostníckemu úradu zmenu konateľa
Je tento postup správny? Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LubosKE je offline (nepripojený) LubosKE

    LubosKE
    Dobrý deň,

    v prípade prevodu obchodného podielu by som navrhoval uplatniť nasledujúci postup.

    1. ako prvé je potrebné spísať dokumenty potrebné k prevodu obchodného podielu a podpísať ich

    A: Rozhodnutie jediného spoločníka, ktoré obsahuje

    - rozhodnutie o odvolaní súčasného konateľa a vymenovaní nového konateľa
    toto rozhodnutie nadobúda účinnosť dňom podpisu, resp. od dátumu na overovacej doložke, takže od tohto dňa môžete v mene spoločnosti konať

    - rozhodnutie o prevode celého obchodného podielu so súčasného spoločníka na novopristupujúceho spoločníka
    toto rozhodnutie nadobúda účinnosť až dňom zápisu do OR

    - rozhodnutie o rozšírení predmetov podnikania

    - rozhodnutie o zmene obchodného mena spoločnosti (ak chcete)

    - rozhodnutie o zmene sídla spoločnosti (ak chcete)

    B: Podpisový vzor konateľa

    C: Zmluva o prevode obchodného podielu

    D: Potvrdenie o doručení zmluvy o prevode obchodného podielu

    E: Súhlas vlastníka nehnuteľnosti (ak meníte aj sídlo)

    F: Úplné znenie zakladateľskej listiny - návrh na zápis do OR ale prejde aj bez toho

    G: Vyhlásenie jediného spoločníka


    2. ako konateľ spoločnosti môžete podať formulár na ohlásenie nových živností na miestne príslušný okresný úrad - odbor živnostenského podnikania, prílohy pri podaní pomocou elektronického formulára elektronicky podpíšte. Prílohami bude v podstate len rozhodnutie jediného spoločníka / poprípade úplné znenie ak ho máte. V prípade remeselných alebo viazaných živností budete potrebovať doklady o odbornej spôsobilosti a súhlas zodpovedného zástupcu.

    3. nezabudnite, že prevodca ale aj vy ako nadobúdateľ obchodného podielu musíte požiadať miestne príslušný daňový úrad o udelenie súhlasu

    4. po tom ako Vám bude doručené osvedčenie o živnostenskom oprávnení a 2x súhlas správcu dane môžete podať návrh na zápis zmien


    Pri elektronickom podávaní návrhu na zápis zmien musíte elektronicky podpísať všetky prílohy a aj formulár. Až potom ho môžete podať cez portál www.slovensko.sk

    Prílohy k návrhu na zápis zmien:
    - Rozhodnutie jediného spoločníka
    - Podpisový vzor
    - Zmluva o prevode obchodného podielu
    - Potvrdenie o doručení zmluvy o prevode obchodného podielu
    - Súhlas vlastníka nehnuteľnosti (ak ste menili sídlo)
    - Úplné znenie zakladateľskej listiny - ak bolo vystavené
    - Vyhlásenie jediného spoločníka
    - Osvedčenie o živnostenskom oprávnení
    - Súhlas správcu dane pre prevodcu obchodného podielu
    - Súhlas správcu dane pre nadobúdateľa obchodného podielu
    Naposledy upravil LubosKE : 10.01.15 at 20:59

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Košičan88, Podnikatel33, Juraj Ferihiha, Barbora Boke Božská, JWC s.r.o.
    Spam (4)
    1

    M K je offline (nepripojený) M K

    M K
    Zdravim,

    k navrhovanemu postupu:
    - body 1. az 3. su OK (i ked, co ja viem, splnomocnenie (bod 1) nemusi byt s uradne osvedcenou pravostou podpisu);
    - bod 4a - zmluva o prevode OP sa neuklada do zbierky listin, cize staci 1x;
    - bod 4b - do rozhodnutia by som pridal bod, v ktorom spolocnik rozhodne aj o zmene konkretnych clankov zakladatelskej listiny (upravujucich urcenie spolocnikov); zaroven toto rozhodnutie ide aj do zbierky listin, cize 2x;
    - bod 4c - OK (pozn. uplne znenie vyhotovuje, podpisuje konatel);
    - bod 4d - nie je nevyhnutne prikladat k navrhu;
    - bod 4e - do zbierky listin sa uklada podpisovy vzor noveho konatela, nie majitela - spolocnika; pravost podpisu nie je potrebne osvedcovat;
    - bod 4f - k navrhu je potrebne este prilozit 1. osvedcenie o zivnostenskom opravneni 2x original alebo uradne osvedcenu kopiu a 2. suhlas danoveho uradu s prevodom OP;
    - bod 4g - zmeny nie je potrebne ohlasovat zivnostenskemu uradu.

    JWC s.r.o. je offline (nepripojený) JWC s.r.o.

    Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac JWC s.r.o.
    ja len k bodu 4..alternatívou pre QSign je portál zep.disig.sk - webové podpisovanie dokumentov zaručeným elektronickým podpisom. Služby sú poskytované zdarma - pomocou tohto portálu podpíšete dokument zaručeným elektronickým podpisom plus navyše vám k podpisu pridá aj časovú pečiatku ako bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.