Zavrieť

Porady

platnosť CID pri zmene banky a č.účtu

Ahojte.
Mal som učet v banke A odkial mi odchazali platby za sluzby. Zmenil som Banku na B a potrebujem vytvoriť inkaso mandát.Môžem použiť CID z banky A?
Alebo mam žiadať o nové CID?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Snáď musíš zmenu úctu nahlásiť tomu, komu povolujes inkaso.
    Co z toho, keď použiješ údaje zo starej banky, keď inkasant bude posielať požiadavky na pôvodnú banku?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    CID mandát identifikuje príjemcu platby. Takže CID mandát pre banku A nie je použiteľný pre banku B.
    Ak uskutočňuješ platby cez banku inkasom, oznámiš príjemcovi platby zmenu banky a číslo účtu. Musíš v novej banke povoliť inkaso. V starej potom zrušíš. Príjemca na základe tvojho oznámenia už pošle CID novej banke na overovanie. Ty s CID nemôžeš nič robiť, ty ho nevytváraš - je to kontrola medzi príjemcom a bankou s tvojim účtom.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mrstevo dakujem vám za odpovede. takze nahlásiť príjemcovi nové číslo účtu. vďaka ešte raz.
    Len mi nejde, že príjemca pošle CID banke, keď ja si v banke cez IB vytvorím inkaso kde si zadám to CID ak mi ho príjemca poskytne.
    misoft Nepochopil si podstatu. Inkaso nevytváraš - povoľuješ. Príjemcovi platieb nahlásiš banku a číslo účtu (tvojho). Príjemca potom len zašle banke CID (tá to overí) a keď príde požiadavka od príjemcu na plnenie - banka prepošle z tvojho účtu na jeho to, čo príjemca požaduje.
    V prípade, že nemáš dostatok prostriedkov na účte v deň plnenia inkasného príkazu - banka už NEPOSIELA opakovane (bolo to zrušené). Takže ten CID sa použije, ak by si to platil priamo neskôr prevodom (napr. i-bankingom)) - je to opäť overovanie príjemcu.
    mrstevo myslím že príjemca nemusí posielať banke nič. Veď ak mi príjemca poskytne CID a ja si ho cez IB zadam pri povoľovaní inkasa tak je to to iste. či musí príjemca poslať aj banke to CID?
    vychádzam len z toho, že som si bol vybaviť SEPA na pošte, kde som podpisal zmenu čisla učtu a tam dala formular s CID. Ale banka mi platbu odmietla, pretože chybal mandát. Takže som cez IB zadal povolenie inkasa s mandatom a CID čo mi dala na pošte. No uvidim čo mi na dalsi mesiac stiahne platbu...
      zbaliť

    platnosť CID pri zmene banky a č.účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.