Zavrieť

Porady

AKO ZISTIŤ ?

Ahojte už hodinu pozerám inter. a neviem kde by som si môhla skontrolovať jedného SZČO podľa IČA či existuje. Neviete mi poradiť a hlavne pripnúť link, kde si ho môžem preklepnúť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    domacnost
    Ahojte už hodinu pozerám inter. a neviem kde by som si môhla skontrolovať jedného SZČO podľa IČA či existuje. Neviete mi poradiť a hlavne pripnúť link, kde si ho môžem preklepnúť?
    Ahoj, Kika,

    a čo presne chceš o ňom zistiť? To, či existuje príp. či má pozastavenú živnosť sa dá zistiť na stráneke živnostenského registra, zoznam úpadcov vedie min. spravodlivosti...

    dana

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    to som všetko skúsila, dala som IČO a dáva mi , že nenašiel nič. Ide o SZČO, ktorý stále podniká, nemá pozastavenú živnosť a chcem zistiť, či naozaj je registorvaný na živn.liste . Skúsila som si dať aj svoje IČO a ani mňa tam nezobrazí, tak preto som si myslela, že existuje nejaká iná stránka , kde sa dá zistiť.. Prosím poradíte?

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    domacnost
    to som všetko skúsila, dala som IČO a dáva mi , že nenašiel nič. Ide o SZČO, ktorý stále podniká, nemá pozastavenú živnosť a chcem zistiť, či naozaj je registorvaný na živn.liste . Skúsila som si dať aj svoje IČO a ani mňa tam nezobrazí, tak preto som si myslela, že existuje nejaká iná stránka , kde sa dá zistiť.. Prosím poradíte?
    predtym ako stlacis vyhladaj, (ked uz si na stranke prislusneho registra) tak treba zaskrtnut, ze nehladas len v aktualnych vypisoch.
    dana

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    skúšam, skúšam a asi to neviem hľadať, chyba bude vo mne. Prosím Vás neviete mi dať presný link, kde a do čoho mám vstúpiť, viem že na www.orsr.sk alebo www.or.sk bola som na obidvoch, ale nič.....

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    www.zrsr.sk

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    domacnost
    Takže nakoniec www.zrsr.sk, veľmi pekne vám ďakujem. Už mi to frčíí.
    Živnostníkov zistíš iba tam.

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    Mám poslednú otázku, SZČO som si pozrela, existuje, ale je možné aby mal v živnos.liste napísanú úplne inú činnosť, ako sa zaoberá? Napr. my sa zaoberáme nákupom , predajom dverí, ale on tieto dvere nemá uvedené v ŽL. My od neho chceme odoberať tieto dvere......Je to možné a je to problém?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    domacnost
    Mám poslednú otázku, SZČO som si pozrela, existuje, ale je možné aby mal v živnos.liste napísanú úplne inú činnosť, ako sa zaoberá? Napr. my sa zaoberáme nákupom , predajom dverí, ale on tieto dvere nemá uvedené v ŽL. My od neho chceme odoberať tieto dvere......Je to možné a je to problém?
    Mal by tam mať :

    - Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti
    - Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi/maloobchod voľných živností/
    - ale môže mať aj ....Kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živností/veľkoobchod v rozsahu voľných živností /

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    Zita5
    Mal by tam mať :

    - Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti
    Zitka toto tam má, takže je to O.K? On nakúpy a následne nám predá, myslím, že sa nezaoberá priamo dverami,- ani ich asi nemontuje.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    domacnost
    Zitka toto tam má, takže je to O.K? On nakúpy a následne nám predá, myslím, že sa nezaoberá priamo dverami,- ani ich asi nemontuje.
    Takže môžeš byť spokojná , je to v poriadku . To sú činnosti pod ktorými dvere môže nakupovať , predávať , montovať a podobne .

    bazil je offline (nepripojený) bazil

    Vesely chlapak bazil
    Neviem čo presne chceš zistiť, ale možno to bude návod aj pre ostatných, na stránke www.ur.sk sa dajú zistiť aj prípadný neplatiči.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.