Zavrieť

Porady

23 ročný, 47 kilový suchár chce pribrať

Dobrý večer/ deň

Ako už z titulku vychádza mám 23 rokov a 47 kíl pričom mám problém pribrať. Mám problémy zo žalúdkom viacero diagnóz (reflux pažeráka a pod. -> doplním neskôr) vyštikované polipy zo žalúdka atď. Na poslednej gastro prehliadke som bol "objednaný na ďalšie vyšetrenie a to cez konečník" ... To som odmietol a na gastre sa už neukázal. Ide o to, že klásť mi čo mám jesť a čo zas nie to nemám za potreby zjem takmer všetko až na viaceré jedlá z ktorých mám automatické krče. Na gastre mi taktiež dali nejaké mlieka nejaké tabletky pričom som pribral asi 2 kilá za 3 mesiace a to som splnal snáď všetko čo lekári nakázali... Nesolím jedlá, nepijem alkohol a nefajčím.

Chcel by som sa spýtať či z tých proteinov alebo podobných prípravkov čo používajú fitnes športovci alebo niečoho aj iného ja neviem, našiel by sa niekto kto by poradil alebo prehodil pár slov ohľadom toho?... Všade sa dočítate ako schudnúť ale podľa mňa to chudnutie je to najľahšie pokiaľ je pevná vôľa....

Vopred za Vaše odpovede ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Môj názor, odmietnutie kolonoskopie, nie je dobrý nápad, aj keď vyšetrenie je nepríjemné. Gastroenterológ sa chce pozrieť na stav tvojho hrubého čreva, či nemáš polypy, ulceróznu kolitídu, alebo Crohnovu chorobu.. Polypy sa môžu zvrhnúť na rakovinu, s tým by som nežartoval. Píšeš, že z niektorých jedál máš žalúdočné kŕče, tu by som ti poradil návštevu alergológa, či nemáš potravinovú intoleranciu, alebo histamínovú intoleranciu. Toto všetko a iné sa môžu spolupodieľať na tvojej nízkej váhe. Trpezlivým hľadaním a vylučovacím spôsobom treba zistiť príčinu a následnými opatreniami sa tvoj zdravotný stav môže zlepšiť a upraviť.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Anika61, lujza.j, avalik, Ingrid Ondruskova, Kabaka123
    Nevhodné (1)
    4

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Pises-mam problemy zo zaludkom a viacero diagnoz,....tiez tvrdis,ze klast mi co mam jest a co zas nie nemam za potreby-naopak ja si myslim,ze to mas ''zapotreby''keby si dodrziaval liecbu a rady gastroenterologa tak by si mozno nevazil 47kg.
    A este by som ti chcela povedat,ze to vysetrenie cez konecnik je menej neprijemne ako tie krce,ktore mas-bola som na nom.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    ...Ide o to, že klásť mi čo mám jesť a čo zas nie to nemám za potreby zjem takmer všetko až na viaceré jedlá z ktorých mám automatické krče...

    V tvojom prístupe je chyba...ak sa niečo pokazilo,musíš k svojmu telu pristupovať zodpovednejšie.Keby si bol zdravý a chudý,tak by bola jednoduchá rada - vyšší príjem kalórii ako výdaj.Keďže máš zdravotné problémy,potrebuješ odborníka a tiež pri určitých diagnózach potrebuješ ty sám pozorovať reakciu svojho organizmu a vylúčiť zo stravy potraviny/tepelnú úpravu,ktoré ti spôsobujú ťažkosti.Aj keď ti niektoré potraviny nespôsobujú ťažkosti,je možné,že telo z nich nič nespracuje a živiny v nich obsiahnuté prejdú tvojim tráviacim traktom bez úžitku a telu to chýba.Na to existujú spôsoby,ako to riešiť,ale to ti musí zhodnotiť lekár/odborník na výživu.Ak si neabsolvoval kolonoskopiu,tvoja Dg nie je kompletná,takže tak.Kolonoskopia nie je vyšetrenie,ktoré by si nezvládol.Mám to za sebou a viem,o čom píšem.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    zdá sa, že máš v háji zažívací trakt. Ako napísali ostatní, treba to riešiť.

    K časti, ku ktorej sa ti nik nevyjadril - proteínové nápoje a pod. Ak túto časť stravy nemáš zakázanú lekármi, tak skúsiť môžeš. V tekutom stave sa dá prijať viac kalórii ako v pevnom, takže mohla by to byť cesta. Či je to cesta pre teba, zistíš po vyskúšaní. Kľudne ti stačia prípravky z radu "gainer", nemusia byť vysoko percentné proteíny.
    Ako si na tom s metabolizmom asi nevieš ani ty sám. Bývaš niekedy hladný? alebo sa musíš nútiť do jedla? koľko KJ denne prijímaš? Asi by bolo dobre naštartovať metabolizmus fyzickým pohybom. Vieme o tebe príliš málo, aby sa dalo objektívne poradiť.
    Podľa mňa je najjednoduchšie pribrať, k tomu netreba robiť nič . Tým chcem povedať, že je to všetko individuálne.

    Miloš_K je offline (nepripojený) Miloš_K

    Miloš_K
    Možno pozdná rada, skús sústa v ústach poriadne poprežúvať, aby čím menšie kusy išli do žalúdka, možno až na kašu. Žalúdok potom z toho viac vyťaží a všetko čo sa zúčastňuje na trávení bude menej zaťažené.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Mala som kolegu, podobná konštitúcia, ako popisuješ, len teda, na žalúdok sa nesťažoval. Akurát 15 rokov vážil presne rovnako, stále málo. Jedol pravidelne 3x denne bežnú stravu. Sladkosti moc nemusel, ale občas si dal zmrzlinu, prípadne kúsok čokolády, ale určite nie denne.
    Po určitej dobe mu to začalo vadiť, tak každý deň, presne o 11 hodine otvoril svoj kufrík, vytiahol banán a zjedol. O hodinu potom obed. A za rok to u neho robilo presne plus 5 kg. Ďalej to už nepokračovalo.
    Pravda je, že nemal vtedy problem so žalúdkom. ALe ak ti banán nerobí zle, môžeš skúsiť.
    jslancik Dášenka, to mal super stravovacie návyky - žiaľ nie tak nepodobné návykom väčšiny ľudí. 3x denne? To má ako čo znamenať? Mal spomalený metabolizmus a doslova hladoval. samozrejme, telo si zvyklo. A videl, čo spravil jeden banán denne.
    Dáša_ No, napríklad takí francúzi nemajú absolútne problém jesť len 3x denne, aj malé deti. Neexistuje desiata. A že by z toho priberali a boli chorí, to nie. Ešte v nedávnej minulosti sa aj u nás jedávalo len 2x denne, iba ked boli roboty, tak sa jedlo pridávalo. Ovela via sa jedlo na raňajky. Takže nemusí platiť to, že 5x denne.

    Ale iné som chcela, on ten môj kolega bol totižto zo sorty ľudí, ktorým je jedlo jedno, nebaví ich, zdržiava ich od iných činností. Keby sa dalo, tak nejedia vôbec Občas si myslím, že šťastný to človek ...

    23 ročný, 47 kilový suchár chce pribrať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.