Zavrieť

Porady

interná smernica

iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Nemáte náhodou niekto dobre spracovanú internú účtovnú smernicu (nie príliš rozsiahlu)? Ja nejakú mám, ale nie už príliš dobrú, už ju mám viac rokov. Mala by som ju prerobiť, resp.doplniť podľa nového zákona, ale stále nie je kedy, a ten vzor internej smernice, ktorý som objavila je strašne obsiahly. Keď prejdú živnostníci - platcovia DPH povinne na PU, predpokladám, že budú musieť mať všetci tiež smernicu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
prosím nemohla by si tú smernicu tu pripojiť ako prílohu? Ja sa neviem k tej knižke dopracovať....(..nikde ju už neviem zohnať...
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
prosím vedel by mi niekto poradiť ako mám vyzerať interná smernica pre živnostníka,ktorý vedie JÚ????
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pripájam návod na internú smernicu z Poradcu 8-9/2004.
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
bea
Pripájam návod na internú smernicu z Poradcu 8-9/2004.
Si poklad )))))))))))))))))))))).
Veľmi pekne ti Ďakujem, veľmi si mi pomohol..))))
0 0
Evelynka Evelynka

Evelynka je offline (nepripojený) Evelynka

Sme súkromná obchodná spoločnosť. Auditor sa nechal počuť, že by sme mali mať vypracovanú smernicu na interný audit. Chcela by som poprosiť o radu, ak to má niekto spracované, čo má taká smernica obsahovať.
0 0
Evelynka Evelynka

Evelynka je offline (nepripojený) Evelynka

Nikto ešte nepočul o smernici na interný (vnútropodnikový ) audit?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Evelynka
Sme súkromná obchodná spoločnosť. Auditor sa nechal počuť, že by sme mali mať vypracovanú smernicu na interný audit. Chcela by som poprosiť o radu, ak to má niekto spracované, čo má taká smernica obsahovať.
"Smernicou na interný audit" asi myslí stanovenie systému vnútornej kontroly v účtovnej jednotke. Vzory nie sú a ani nemusia byť, nakoľko systém vnútornej kontroly môže byť obsiahnutý v súbore ostatných interných smerníc týkajúcich sa účtovníctva, napr. obeh účtovných dokladov a pod.
Ak chce niečo špecializované, nech dá osnovu. Podľa mňa (ale aj zákona o účtovníctve a s tým súvisiacich postupov) postačuje systém intermých smerníc vychádzajúci z týchto predpisov.
Naposledy upravil Jana Acsová : 23.05.05 at 10:02 Dôvod: Pravopis
0 0
Evelynka Evelynka

Evelynka je offline (nepripojený) Evelynka

Ďakujem za objasnenie. My práveže máme vypracované všetky interné smernice (je ich asi 20). Možno v nich práve nie je obsiahnutý ten "interný audit". Pritom sú to smernice robené podľa Poradcu. Auditor mi odporučil FS 2/2003. Nuž čo -musím sa do toho pustiť...
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Evelynka
Ďakujem za objasnenie. My práveže máme vypracované všetky interné smernice (je ich asi 20). Možno v nich práve nie je obsiahnutý ten "interný audit". Pritom sú to smernice robené podľa Poradcu. Auditor mi odporučil FS 2/2003. Nuž čo -musím sa do toho pustiť...
"Trochu" som priňuchla aj k auditu, ale FS 2/2003 vydáva Etický kódex a príručku atď. vnútorného audítora verejnej správy. T.j. systém vykonávania kontrol, správania sa kontrolórov - zamestnancov štátnej správy - odvolávajú sa na zákon 502/2001 v zmysle ktorého je to vydané. To sa ťa tento predpis? Neviem presne o aký ide, ale zistím si to.
Celkom ma to zaujíma.
Zistila som toto:
Je to zákon, ktorý upravuje pravidlá, ciele a spôsob vykonávania kontroly, na zistenie evfektívnosti ... pri hospodárení s verejnými prostriedkami a vlastnými prostriedkami orgánu verejnej správy, ako aj pri iných činnostiach orgánu verejnej správy.
Naposledy upravil Jana Acsová : 23.05.05 at 10:43 Dôvod: Doplnenie
0 0
Evelynka Evelynka

Evelynka je offline (nepripojený) Evelynka

Sama neviem, načo nám to je, keď nemáme žiadne dotácie zo štátneho rozpočtu, ani z eurofondov. Pritom nie sme ani veľká firma (cca 30 ks), možno nám chce ušetriť prácu do budúcnosti...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Niektoré spolocnosti majú zo zákona urcené, ze majú matr útvar vnútorného auditu (napr. my to máme zo zákona o poistnovníctve). Potom musí byt vypracovaný aj statút auditu, ktorý urcuje postavenie a cinnost útvaru auditu.

Ak vsak firma nemá taký útvar, neviem na co by jej bola smernica o internom audite. Môzete vsak urobit smernicu o systéme vnútornej kontroly, ako uz bolo spomenuté vyssie. Jej obsahom by boli napr. princípy vnút. kontroly (jeden statutár alebo vedúci útvarov) kto zodpovedá za urcité oblasti, financná, personálna. Ja by som to chápal ako strucné zhrnutie kontroly procesov vo firme.
0 0
Evelynka Evelynka

Evelynka je offline (nepripojený) Evelynka

Ďakujem vám za názory, už som si vyhľadala aj FS 2/2003, je to dosť obšírne, ale skúsim si z toho niečo vybrať. ( ...a bude spokojnosť na obidvoch stranách)..
0 0
Erika1 Erika1

Erika1 je offline (nepripojený) Erika1

mám 35 rokov, 2 deti
bea
Pripájam návod na internú smernicu z Poradcu 8-9/2004.
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o láskavosť. Nemôžem otvoriť Vami pripojený súbor - návod na internú smernicu v JÚ. Skúste mi poradiť, ako sa ešte dá k nemu dopracovať. Ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
K otvoreniu súboru pdf v akom bola priložená smernica potrebujete mať nainštalovaný Adobe Reader.
0 0
Erika1 Erika1

Erika1 je offline (nepripojený) Erika1

mám 35 rokov, 2 deti
práveže tento program mám, ale aj tak mi to nechce spustiť, ale ďakujem za ochotu
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Nemáte prosím niekto internú smernicu na DPH???
0 0
krtoman krtoman

krtoman je offline (nepripojený) krtoman

Ja som urobil (teda prepáčte, ešte stále robím) JEDNU internú smernicu, volá sa EKONOMICKÉ PRAVIDLÁ a tam mám všetko od obehu dokladov, vedenie pokladnice, motorové vozidlá, vedenie účtovníctva, skrátka VŠETKO. Viem, je to geniálny nápad, už len dokončiť ho. Keď to bude, dám si to patentovať a budem rozdávať za úsmev.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Už teraz sa tešíme ne jej priloženie do Porady.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Prosím Vás viete mi niekto prilepiť internú smernicu o nadčasoch? Respektíve máte takúto smernicu zvlásť vypracovnú, alebo len zakomponovanú do mzdového ( pracovného ) poriadku? Potrebujem si to dať nejako do poriadku.
0 0
vikingka vikingka

vikingka je offline (nepripojený) vikingka

nema nahodou niekto internu smernicu pre JU? velmi by ste mi pomohli. dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať