Zavrieť

Porady

Zvysi sa mi ZD ak som dostal zamestnanecke akcie a predal som ich v mensej hodnote ako mali ked som ich dostal?

Bude sa mi zvysovat zaklad dane alebo tym ze mali mensiu hodnotu tak mi dan z akcii nenavysi ZD. Co potrebujem zdokladovat k DP ohladne tych akcii? Mozem si dat aj odpocitatelnu polozku na manzelku, ktorej jediny prijem bol rodicovsky prispevok?
Naposledy upravil akodalej12 : 16.01.15 at 16:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Ak úhrn príjmov z predaja cenných papierov znížený o výdavok nepresiahne v zdaňovacom období 500 eur, ide o príjem oslobodený od dane. Do daňového priznania sa takýto príjem neuvádza. Pri predaji zamestnaneckých akcií je výdavkom aj suma nepeňažného príjmu zdanená u zamestnanca.
    https://podpora.financnasprava.sk/in...%BDch-papierov
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    akodalej12 Cize ak hodnota akcii, ktore som ako zamestnanec dostal bola 1500.- a ja som ich predal za 1470,- tym padom som z nich nemal ziadny prijem a su oslobodene od dane?
    Kvaka Ak si iné akcie nepredával, tak tento príjem budeš mať oslobodený od dane a do DP ho neuvádzaš.
    akodalej12 a este sa chcem opytat ci mam podavat DP typu A alebo mam podavat DP typu B?
    - ak by som si chcel este uplatnit odpocitatelnu polozku na manzelku, ktora bola cely rok 2014 na rodicovskom prispevku. ci si ho mozem uplatnit v plnej vyske?
    - v akej vyske vlastne je ta odpocitatelna polozka na manzelku?
    - ja som zamestnacom a DP si musim urobit sam prave kvoli tym akciam no v potvrdeni o zdanitelnych prijmochFO zo zavislej cinnosti o preddavkoch na dan ... co som dostal od zamestnavatela nemam uvedenu ziadnu sumu nezdanitelnu cast ZD na danovnika - mozem si uplatnit aj to? ked mi zrejme na to zamestnavatel neprihliadal.
    Dakujem za odpoved
      zbaliť

    Zvysi sa mi ZD ak som dostal zamestnanecke akcie a predal som ich v mensej hodnote ako mali ked som ich dostal?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.