Zavrieť

Porady

Mzda upratovačiek v obytnom dome

Prosim vas, ako platite v obytnom bloku upratovacku ? Schvalovalo sa to u nas na domovej schôdzi v 11. posch. bloku, kde spravca navrhol sumu 200 € + odvody / za 15 hodin upratovania za mesiac /. Mne sa to zda vela, pretoze ak sa to prepocita na plny mesacny fond, tak to vyjde na 2200 € . Ludia v bloku vsak dvihaju ruky za kazdu blbost, takze z fondu oprav nam odchadza kazdy mesiac 270 € /s odvodami / - za 15 hodin upratovania
Naposledy upravil Mariana B. : 19.01.15 at 08:40
11 komentárov     zbaliť
misoft Tý brďo - pekná hodinová mzda!
tajmac vy kolko platite ?
misoft My? Nič. Je to naše, tak sa o to staráme sami.
vlasta123 ak jej závidíš,tak si zober to upratovanie ty a povedz že chceš za to podstatne nižšiu mzdu,kedže ľudia v bloku dvíhajp ruku za každú bloosť určite ti to schvália
tajmac mas vazne pocit, ze je to o zavisti ?
vlasta123 určite tu nejde o závisť,však píšeš že sa to schvaľovalo na domovej schvodi,tam si mala povedať že to je veľa a vlastne im tento prepočet povedať,skús navrhnúť novú schvôdzu kde by ste zahlasovali za zmenu a vysvetliť že to ide zo spoločného a je to teda dosť peňazí z fondu opráv a tie by sa mohli potom použiť na iné možno dôležitejšie a potrebnejšie riešenie,,problémom,, v obytnom bloku

keby to bolo na bllízku môjho bydliska určite by som sa vám ponúkla aj za podmienky nižšej odmeny,však ja teraz mám mzdu za mesiac,teda ešte neviem presne to sa dozviem pri mojej prvej výplate ako vaša upratovačka za 15 hodín za mesiac
tajmac k zvolaniu novej schodze musim vyzbierat podpisy 25 % vlastnikov bytov a schvalenie zmeny nevidim ruzovo
korela ale je to predsa v ich záujme, je to nehorázna suma, to robíte charitu?
tajmac buchac nizsie pise, ze za "kvalitu" platia este ovela viac
taiko a pani upratovacka, je spravcova svagrina, ci sestra, ci sesternica?
tajmac pravdepodobne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    ja robim upratovanie na zivnost, teraz len u nas v dome 2 vchody, v ktorom su dve schodistia v kazdom, cize je to 16 poschodi. Na kazdom poschodi su 2 byty, na schodistiach ziadne skla, iba okna na medziposch. (to mam vsak mimo zmluvy - umyvanie raz rocne), ktomu je vestibul a dve vstupne brany a po dva vytahy v kazdom vchode. Upratujem 2x v tyzdni: 1x ometanie pavucin, zametanie schodisk a vestibulu a vtedy umyvam len vestibul. V ten den si aj madla zabradli umyvam a pod.drobnosti. Druhy den v tyzdni zametam samozrejme aj schodiska a vestibul a umyvam vsetko. Ked to chcem robit naozaj poctivo nech robim, co robim za mesiac stravim cez 20 hodin tym upratovanim. A podotykam platim si zo svojho cistiace prostrieky a naradie. Neviem aku mate zmluvu vy a aky je Vas dom, moji rodicia byvaju v 12 poch., kde su 4 byty na poschodi a na kazdom poschodi su presklene velke dvere 2x a 1x male a priestor pred bytmi+pred velkym vytahom+este pri byvalych mreziach (teraz tam maju okno) a samozrejme schodisko. Poviem Vam, ze urcite ak by to niekto chcel robit poriadne, nestihne to urobit za 15 hodin mesacne. Treba si to vyskusat....ale naozaj neviem aky je Vas dom, ake su ostatne podmienky v zmluve. Nie je upratovanie ako upratovanie. Ja som si to zobrala ako pohybovu cast prace (pretoze inak sedim len pri PC), robila som aj vchody vedla, a mozem povedat, ze som sa naozaj narobila, kde som chcela, aby tie vchody boli ciste aspon par hodin (pri niektorych ludoch par minut) po mojom odchode.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tajmac Plne s tebou suhlasim , ze za 15 hodin to kvalitne nemoze stihnut. Ale u nas to v 11.posch bloku stiha. 2x tyzdene cely blok a 2 x tyzdenne vstupny vestibul
    tajmac a este aj cistiace prostriedky jej kupujeme z FO
    misoft No zbohom....
    nika.sum Tak to teda musi vyzerat, na taketo upratovanie-neupratovanie je to naozaj strasne moc. Ak by to robila poriadne poctivo, tak tam stravy omnoho viac casu a odmena by bola primerana. No je na vsetkych vlastnikoch co si odhlasuju...drzim palce aby sa Vam podarilo vymenit upratovacku....v tomto pripade by som povedala, ze by ste sa nemali snazit hladat niekoho za menej penazi ale niekoho kto to bude robit poriadne za tu sumu.
    Ked som dala vypoved z vedlajsich bran, mali vypisane vyberove konanie a videla som par ponuk, na prvy pohlad som zbadala o nieco nizsiu sumu a pomyslela som si, ze som bola draha, ked som si vsak pozorne prezrela ponuku, zistila som, ze tam bolo upratovanie 1x v tyzdni, takze moja cena bola vyhodnejsia a kedze som videla, ako tie vchody vyzerali vzdy ked som prisla upratat a to 2x do tyzdna, neviem si ani predstavit ako by to bolo, keby tam chodili len 1x. Ale mnoho ludi sa na to nepozeralo, videli nizku sumu a to vyberme to je dobre...
      zbaliť

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    U nas, cca 2EUR (nie som si ista ci 2 alebo 2,5) mesacne na byt, mame to cez firmu. Maju urceny harmonogram kedy a ako casto, co konkretne robia.. ale klasicka: umyt vchod od hora dole 2x do tyzdna.
    Bytov je 2x15.. cize 60+EUR, ale urcite nie toto.. preco si na to nenajdete firmu??
    Inak upratovacky.. prave sme hladali do firmy, minimalna hodinova mzda, cca 2,2EUR na hodinu... kedze my mame poziadavku iba par hodin tyzdenne tak sme dali viac aby sa oplatilo vobec dochadzat za tym.. ale urcite nie takuto mzdu :P Ako mate vy... )))
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tajmac Navrhol som cez firmu, ale spravca to hned spochybnil -zrejme ide o "trafiku" pre blizskych
    kopretinka sa nečuduj potom tej sume za to.....
    misoft Nuž! Potom tu je "havinko" zakopaný..... ryžuje sa, ryžuje.....
    fortunka tak ak toto mu vadi, tak rovnako z toho obvin jeho :P ze ryzuju.. lebo je to predrazene. A ponuku mozes ukazat od viacerych firiem a nech si vyberie.. kazda bude lacnejsia ako toto (asi) ))
    tajmac fortunka, nevies priblizne kolko hodin mesacne vam upratovacka upratuje blok ? lebo u nas ma stanovene 15 hodin a urcite ich nepresvihne
    fortunka U nas to ide rychlo, pridu dve a tyzdenne je to mozno hodina-dve... neviem... ide im to rychlo.. jedna leti dole s metlou, druha za nou s handrou Okna, skla a pod maju harmonogram, to robia iba niekolko krat do roka...
    tajmac Takze mozno ked to prepocitas na hodinovu mzdu, tak to tiez vyjde vela ako u nas
    tajmac Ako je mozne, ze ja nemozem opravit preklep - a niekto iny ano ?
    buchač fortunka

    Sa nejak nemýliš v tých číslach ???

    MESAČNE... 2 € na jeden byt ???
    fortunka nie nemylim sa
    tajmac nechapem, preco sa pocita suma na 1byt ? Jednotkou prace je hodinova mzda, alebo mesacny plat - a nie 1 byt, alebo plocha na m/2. Potom vychadzaju tie neskutocne cifry
    nika.sum a preco by to malo byt podla hodin? niekto je sikovnejsi niekto suchtavejsi a vysledok je rovnaky. Preco ten sikovnejsi by mal zarobit menej alebo sa naschval suchtat, aby zarobil to co ten druhy. Ak by Vam to upratovala firma ta Vam urci pravdepodobne cenu podla m2 a ked niekoho zamestna, tomu bude platit hodinovu sadzbu. Dam Vam priklad, moja mamina raz pomahala kamaratke v jednom objekte umyvat okna. Mama ma od mladi v zadku vrtulu a naozaj je na poriadok odbornik. Dali im hodinovu sadzbu, jej znama za dobu co moja mama umyla tri okna, umyla jedno. Darmo som mame vysvetlovala, ze to k nicomu nevedie, ona jednoducho nevie postavat a ani zamerne robit pomalicky....Keby mali stanovenu cenu za okno, bolo by to spravodlivejsie.
    tajmac A ty v robote pracujes na m/2 ? Lebo ja nie. U nas v robote pracuju upratovacky na plny uvazok za 400 €
    nika.sum Ja robim na zivnost :-) a nerobim na hodiny ale na mnozstvo. Nie som mzdar ale viem ze aj v minulosti existovala tzv."ukolova" sadzba a nie hodinova. A pri takejto praci na dohodu mna nezaijima za ako dlho spravi upratovacka svoju robotu, ale ci spravi vsetko tak ako to vyzadujem za cenu ktoru sme si dohodli. Je na vlastnikoch ci schvalia nizku cenu a velky rozsah prac a musia len najst toho kto to bude robit....vacsi uspech je stanovit primeranu cenu k rozsahu prac a hladat niekoho kto to bude robit poriadne...a nie pozerat na to ci tam bola upratovacka tolko a tolko...je rozdiel ci je na trvaly prac.pomer predsa
    tajmac U nas v robote robia upratovacky 8 hodin denne v kuse. A nadriadeny ich zenie ako zdute kozy a neustale kontroluje kvalitu. A to vsetko za minimalnu mzdu
      zbaliť

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Tzn. že pri 8,5 h pracovnom čase... Vaša teta odrobí 2 dni a 200 € má vo vačku... Dobrý job... Nebude to náhodou spôsobené nejakými nadštandardnými vzťahmi k správcovi - nejaká príbuzná či inak spriaznená duša... Alebo ste robili nebodaj normálne výberové konanie na upratovačku ?
    Naposledy upravil Oliwa : 15.01.15 at 10:23
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tajmac ziadne vyberove konanie sa nekonalo
    Oliwa A? Ona sa u Vás len tak zjavila? Alebo je jednou z obyvateliek a prejavila záujem?
    tajmac uz som to tu niekde pisal - navrhol ju spravca na domovej schodzi
    Oliwa Napísal si, že správca navrhol sumu 200 € + odvody, nie upratovačku... A to je rozdiel. Aj keď v tomto prípade je to jedno. Podotázka by znela, či by túto sumu navrhol hocikomu, trebárs aj Tebe...
    Máš právo na pokus o protest. Skús vyzbierať ten potrebný počet podpisov na zvolanie schôdze. Ak to neskúsiš, nikdy sa nedozvieš, ako by to dopadlo...
    tajmac Tak to netusim, ci by spravca navrhol taku sumu aj inemu. Prisli na schodzu dôkladne pripraveni. Aj so sumou, aj s menom upratovacky. Ale ako citas tu ostatne prispevky, tak tiez platia vela - buchac dokonca 25 € mesacne na byt !!!
    buchač tajmac

    Možno si si všimol a možno nie, že som svoj príspevok VYMAZAL.

    Ide o to, že si robíš prdel...raz vravíš o mesačných a potom o ročných platbách...
    Takže zavádzaš...

    V neposlednej miere si myslím, že si ten oný jedinec, ktorý tu už vystupoval pod rôznymi nickami.

    =========================================

    Že koľko ja platím/me...to je moja/naša vec.
    Sme spokojní a tým to hasne.

    Moje meno si láskavo neber do príspevkov, ani sa na mňa neodvolávaj ...a ani nič podobné.
    Čo sa týka takejto problematiky, nesiahaš tu poniektorým ani po členky, ani riť by som si od Teba nenechal vylízať.

    FERTIG !!!
    tajmac nemusis komentovat, ked nevies kolko platis /napisal si 25€ / byt. Pisal som o mesacnych platbach 200 € a o prepocitanych na plny mesacny fond. Preto sa pytam, ze nesiaham. ty sa zrejme vyznas vo vsetkych problemoch
      zbaliť

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Za umývanie okien v domácnosti si pýtajú firmy cca 0,80eur /m2. Dohľadaj si informácie za umývanie podláh na weboch čo ponúkajú čistiace služby. Väčšina týchto miezd neprekračuje 3 eurá/hod. Aspoň tu v BA.
    Vy ale nebudete živiť celú firmu, ale iba jednu osobu, a to je rozdiel pri vytváraní ceny. Nerozumiem tomu, ako sa to mohlo odsúhlasiť, jediné vysvetlenie by bolo, že ste nejaká nadštandarná novostavba typu http://www.asb.sk/architektura/stavb...prinasa-emocie, kde to nebude nikomu z obyvateľov až tak chýbať.
    tajmac 40 rocny stary blok

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Hm ... Skúste sa na to pozrieť z druhej strany, teda od lesa. FPÚaO je nevyčerpateľná studňa. Prečo? Zo zákona sú vlastníci bytov vždy ju doplniť, peniaze v nej nevyvierajú. A isto poznáte "kde nič nie je, ani čert neberie! " Či čertov niet?
    29 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tajmac Tak tento nazor mi pripada ako safarenie Fica. Zbytocne predrazenie upratovania a nasledne zvysovania prispevku do FO
    sito ---Napísal som od lesa, nie spoza lesa. ---

    " Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome sú povinní v súlade so zmluvou o spoločenstve alebo so zmluvou o výkone správy poukazovať preddavky mesačne vopred do fondu prevádzky, údržby a opráv, a to od prvého dňa mesiaca nasledujúceho po vklade vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností. Výšku preddavku do fondu prevádzky, údržby a opráv určia vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome spravidla vždy na jeden rok vopred tak, aby sa pokryli predpokladané náklady na prevádzku, údržbu a opravy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku, ako aj výdavky na obnovu, modernizáciu a rekonštrukciu domu."

    --- Dom je váš, FPÚaO je tiež váš, spoločný. ---

    " Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome má právo a povinnosť zúčastňovať sa na správe domu a na schôdzi vlastníkov hlasovaním rozhodovať ako spoluvlastník o všetkých veciach, ktoré sa týkajú správy domu, spoločných častí domu a spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a pozemku."

    --- Ak vás je 100 a ty 1 nesúhlasíš s rozhodnutím spoluvlastníkov, rozhodnutie je platné aj pre teba.

    Ak vás je 100 a 49 spoluvlastníkov nesúhlasí s rozhodnutím spoluvlastníkov rozhodnutie je platné pre všetkých spoluvlastníkov domu, FPÚaO.

    Ak vás nie je presne 100, ber to ako percentá.

    Píšeš, že máte správcu vášho domu. Prečo nie SVB? Veď dom si môžete spravovať aj sami zákon vám to umožňuje, § 7, 7a, 7b, 7c. ---

    " Pri obstarávaní služieb a tovaru je správca povinný dojednať čo najvýhodnejšie podmienky, aké sa dali dojednať v prospech vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Správca je povinný riadiť sa rozhodnutím nadpolovičnej väčšiny vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome o výbere dodávateľa."

    --- Stačí teda vypovedať zmluvu o výkone správy, aj tú možnosť zo zákona máte. ---

    "Zmluva o výkone správy sa uzatvára so správcom písomne na neurčitý čas. Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome môžu vypovedať zmluvu o výkone správy len na základe rozhodnutia podľa § 14. Výpovedná lehota je tri mesiace , ak sa zmluvné strany v zmluve o výkone správy nedohodnú inak. Výpovedná lehota začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede."

    --- Ako vidíš názory sú rôzne, aj ceny. Ak sa nechce vám si upratať po sebe, čo je najlacnejší spôsob pre dom, no nemusí byť najkvalitnejší v jednotlivých týždňoch. Pre zabezpečovateľa, vykonávateľa čistenia spoločných priestorov domu je kvalita jednotná počas celého roka v dohodnutých podmienkach.

    Ako sa rozhodnete je na vás, tu to nikto za vás nebude upratovať ani platiť, len vy, doma v dome, že?

    Čo čert nechce, a prečo by nie, veď ak by ste na tom FPÚaO nemali peniaze, zadarmo by vám isto dom neupratoval.

    Spoza lesa nevidno či máte v dome čisto a za koľko máte v dome čisto. ---
    tajmac Otazka znela kolko platite upratovacku vo vasom bloku ? Lebo mne sa zda 200 € za 15 hodin vela
    Oliwa Osobná skúsenosť:
    - keď sme bývali v 13 posch. paneláku, schodište sa upratovalo po poschodiach a rodiny bývajúce na poschodí sa striedali /pri výťahu boli z výkresu spravené papierové hodiny a ručička ukazovala, kto má v tom týždni službu/,
    - keď sme bývali v 4-bytovke - detto, ale bez "hodín"
    - v RD momentálne upratujem aj sa odmeňujem sama - napr. kompótom zo špajze...
    Inak, ako vidieť z príspevkov, nielen Tebe sa to zdá veľa...
    sito Nič, 200 € + je veľa, ale máte na to ... čert sa už nájde ...
    tajmac nemame na to - minuly rok sme zobrali uver na obnovu bloku za 420 000 €
    sito Akože nemáte?! Keď sa necháte obsluhovať, okrádať ... Úver je samostatná položka, aj ak je cez FPÚaO. Tiež máme 0,16 € a 0,34 €. 0,16 na m2 platia všetci. 0,34 neplatia tí, ktorí svoj podiel z úveru splatili v hotovosti.
    tajmac Neviem, ci je to len moj pocit, ale stale pises o niecom inom. Mzda 2200 € na mesiac pre upratovacku sa mi zda jednoducho neprimerane vela
    sito Pekné! V korunách 66 277, 20. Za rok 795 326,40, strašné čísla. A to ozaj, či si robíš ...

    http://www.google.sk/aclk?sa=L&ai=CZ...storu/&cad=rja
    tajmac nerobim si srandu - vobec mi nie je do smiechu. Prave som zistil, ze ta ista upratovacka upratuje este dalsie 4 rovnake bloky. Takze 1000 € za 75 hodin prace. No ale co tu pisu ini, tak tiez to nie je menej. Napr. buchac pise, ze plati 25 € / byt - co by v nasom bloku bolo 25x72= 1800 €. Len neviem kolko hodin u nich upratuje
    Oliwa No, u buchyho upratuje možno aj byty...
    sito Vo vyše uvedenom ten základ pre náš dom by bol 2,50 x 42 = 105 €. Samozrejme, že asi by to bolo upresnené podľa m2, teda skôr viac, by som povedal.

    Tu je to ako mlátenie prázdnej slamy. Pozháňaj ponuky vo vašom okolí, ak sú lacnejšie ako je správcova sesternica, treba požiadať, aby sesternicu zrušil, a zabezpečil vám zo zákona tú výhodnejšiu upratovačku. Či najvýhodnejšiu?

    Ale, sám s tým nič nezmôžeš ...

    Treba si uvedomiť, že ta upratovačka len neupratuje, aj zarába na niekoho, a aj na nás všetkých, teda skoro všetkých. Z toho príjmu niekto musí zaplatiť daň.
    tajmac S odvodmi jej platime 270 €. Dan a odvody platim aj ja zo svojho platu a nezarobim 2200 € mesacne. A kolko platite u vas sito ?
    sito Však už som ti napísal ...
    tajmac Sorry, myslel som, ze to je len ako priklad. Tak to je skoro ako u nas - 180 €
    tajmac teda u nas 200 € plus odvody - spolu 270 €
    sito ... o 9,30, NIČ! My na takú drahú upratovačku nemáme, sami si ...
    vlasta123 za to môžeme
    sito vlasta, s otazníkom, či vykričníkom ?!
    vlasta123 tajmac to chce riešiť,ale asi bojuje s veternými mlynami,tak to vyzerá že ostatným to je jedno,mala som napísať že ostatným je to jedno ,že správca ich takto oberá o ich peniaze

    ale ako som to napísala tak na konci samozrejme patrí vykričník ,,! ,,

    može tam byť aj otáznik,ale to by sa zasa vrátilo že si zato sami môžu,lebo sa nechávajú správcom dám do úvodzoviek ,,riadiť,, a pristupujú na jeho ,,požiadavky,,-výška mzdy upratovačky tak ako im navrhol
    sito Ako krásne sa dá rozpísať skutočnosť, že ich správca okráda. Ďakujem. Poďakuje aj tajmac a všetci spoluvlastníci ich domu, ich správcovi? Či platiť budú, ako pán boh, bohový prikáže?
    vlasta123 to už záleží len a len na nich,ale ja osobne držím palce ,,tajmac,, ,ale či sa mu podarí ostatných presvedčiť,hoci jeho argumentyy sú jasné to mi už tu ,,nevyriešime ,,
    sito ... ja tiež na rukách medzi ukazovákom a prostredníkom. Na nohách, prstenníkmi a malíčkami rúk ...
    tajmac Tak dakujem, ale ako vidim aj ostatni neplatia ovela menej / okrem tych, co si upratuju sami /. Niektori dokonca 25 € mesacne za byt - no potom to popreli. Lebo ked si vynasobim 2,5 x 72 bytov = 180 €. Mzda by sa mala pocitat na hodinu, nie na byty, ci m/2. Ale to nie je problem len u upratovaciek. Irituju ma aj dalsie povolania napr. pokladaci plavajucich podlah - ti si uctuju tiez za m/2 - 5 €. Ja som si urobil obyvacku / 6x3 m/ sam za 4 hodiny. Ak by to robili "mastri" , tak za 4 hodiny zoberu 90 €
    vlasta123 doplním ty si vieš podlahu položiť sám,kto nie má smolu platí,ale aj oni majú nejaké cenníky,mne robili prerábku saadrokaron -ostatný materiáal,teda okrem sadrokartomu plus robota 300 Sk za m štvorcový,ešte že to boli známy zjednala som menej
    tajmac skus si to prepocitat na hodinovu mzdu Kolko si zaplatila si vydel poctom odpracovanych hodin
    vlasta123 toto neriešim,prečo?
    máš auto? lepšej značky?
    v servise sa učtuje ako?
    neriešim?
    príde ti odborník,napr.elektrikár,povie cenu -neakceptuješ nájdite si iného a zistíš že ten je ešte drahšejší ako ten čo sa ti vo dverách otočil,
    stačí ale to sú odborníci

    ale stihnúť upratať 11 poschodí za 15 hodín a pýtať za to cca 270 € ,ak teda som trafila to to by som set sakramenstky riešila,

    ja by som to skor prepočítala 15 deleno štyri
    ak teda upratuje raz za týždeň,ak teda za necelé štyri hodiny dokáže upratať spoločné priestory a 11 poschodí k vašej teda všetkých spokojnosti tak klobúk dolu
    ale ako píšeš takto to nieje

    takže vysvetlí tvojím ,,zaspatým,, dá sa povedať ,,spolubyvajúcim,, susedom,že nech sa konečne zobudia,však niekto vás nielen teba ale všetkých v baráku pekne berie o vaše peniažky
    tajmac Tak to musim upresnit. Upratuje 2x tyzdenne cely blok, a 2x tyzdenne len vstupny vestibul. Cely blok "uprace" za hodinku - tak, ze nezameta len taha za sebou mokru handru. Umytie jedneho podlazia stiha za 3 minuty. Viackrat som jej stopol cele upratovavie, prichod a odchod z bytovky - nikdy sa nezdrzala viac ako hodinu. Ako to vyzera si urcite dokazete predstavit. Neporovnaval by som pracu odbornikov a upratovacky
    nika.sum Ako vidite ani upratovanie nevie robit hocikto :-). Podla opisu ako to robi by som jej nezaplatila nic...
      zbaliť

    912 je offline (nepripojený) 912

    v podstate ani nič, len baba ...viac 912
    Náš panelák zrovna uzatvára zmluvu s externou firmou na upratovanie. Za jeden vchod (7 poschodí + prízemie) to vychádza 69,- € (rozpočítané na byt - cca 4€/mesiac), panelák má 7 vchodov. Podľa cenovej ponuky je v tom upratovanie raz týždenne od vrchu po spodok (zametanie, umývanie, výťah, zábradlia, ... ) a raz ročne umývanie okien v celom vchode ako bonus. Hodinovo to v ponuke upravené nebolo.

    Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

    Mackovka
    Je to veľa. A čo to máte za správcu? Ten náš najprv porovná aspoň 3 ponuky, keď niečo máme platiť a tak predstúpi pred obyvateľov. A až potom sa rozhodne, koľko zaplatíme. Často ešte obyvatelia odporučia ďalšiu ponuku na porovnanie a vždy sa vyberie najlacnejšia. Navrhnite na domovej schôdzi inú lacnejšiu alternatívu.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tajmac Uz som to tu niekde pisal - zrejme to bude znama riaditela spravcovskej spolocnosti
    misoft Taká malá rada: buď tvrdý. Uvedom si jeden fakt - správca je pre teba (nie naopak) - ty mu platíš za služby, ktoré má vykonávať v tvoj prospech - de facto ty si jeho ZAMESTNÁVATEĽ! On je tvoj podriadený.
    Takže nabehni k šéfovi správcovskej spoločnosti len mu pripomeň fakt, že TY ho platíš, že TY budeš rozhodovať o tom, ktorá ponuka je výhodná, že TY máš právo kontrolovať, ako s tvojimi peniazmi nakladá, že TY máš právo ho "vyhodiť" a najať si iného správcu.
    Že TY si pánom a on je len picmoch!

    Uvediem prípad nášho správcu: potrebovali sme mreže na dvere v pivniciach. Správca vybral tri ponuky - jedna od ich dielne, dve od firiem. Ceny boli okolo 2000Sk (bez montáže!), my sme našli malú firmičku, kde nám to i montážou vedeli spraviť za 1000Sk - dali sme to jemu. Správca sa postavil na zadné, že to z FO nepreplatí. Dostal ultimátum: buď uzná naše menšie výdavky z našich peňazí, alebo skončíme s nim spoluprácu. Pretože to sú naše peniaze a správca podľa zákona má jednať v prospech tých, ktorých zastupuje.
    Musel preplatiť - dostal to od nás tak povediac rozkazom!
    sito Dušan, ktoré hovado vymyslelo to, že Ti nie je možné za to, čo si uviedol ako príklad BOD, vlastne vybodnúť sa na na to, aj na NATO, biednemu je jedno v akej je prdeli ...
    tajmac to je pekne, lenze ja som len 1/72 vlastnikov bytov
    sito No vidíš ! To je pramálo, pramálo, pramálo ... Ako vôbec, aj to, len bodka nádeje, je to ... tá 1/72 ...
      zbaliť

    Mzda upratovačiek v obytnom dome

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.