Zavrieť

Porady

Mozno dohodnut skusobnu dobu pri dalsom pracovnom pomere u toho isteho zamestnavatela, ked dohodnuty druh prace sa zmeni?Ako si otestovat zamestnanca,ci to zvladne?

Ku skonceniu PP by malo dojst z dovodu org. zmeny,PP bol uzatvoreny na zastup pocas MD.Nova pozicia uz nie je na zastup,ale napln je dost odlisna.Ako dat sancu zamestnancovi ostat vo firme t.j. neprepustit ho,ale zaroven mat moznost si overit,ci novu poziciu zvladne?
3 komentárov     zbaliť
veronikasad ako dlho trval prvý pracovný pomer ?
HRistka 9 mesiacov
veronikasad Nový pracovný pomer bude na dobu neurčitú ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Takže zástup bol na dobu určitú....prečo píšeš, že PP má byť skončený na základe org.zmeny.....predsa zastupovanie MD alebo RD a skončenie nie je org.zmena.
    Až som dobre porozumela, skončíte dobu určitú a spravíte novú zmluvu na dobu neurčitú so skúšobnou dobou v inej pracovnej pozícii.....to môžete.
    HRistka PP nekonci z dovodu ukoncenia MD alebo RD ale ide o org. zmenu-pozicia sa presuva do ineho mesta a tuto ponuku v inom meste zamestnanec odmietol.Ponukli sme mu ale inu napln v povodnom meste, no je odlisna od doterajsej naplne, preto chceme mat moznost si overit, ci to zvladne..

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak ide o PP na dobu neurčitú,môže byť dohodnutá SD
    HRistka(Dnes 07:25)
    PP nekonci z dovodu ukoncenia MD alebo RD ale ide o org. zmenu-pozicia sa presuva do ineho mesta a tuto ponuku v inom meste zamestnanec odmietol.Ponukli sme mu ale inu napln v povodnom meste, no je odlisna od doterajsej naplne, preto chceme mat moznost si overit, ci to zvladne..cize jedine ak novu poziciu dame na neurcito mozeme znova dohodnut skusobnu dobu?povodna pozicia bola vykonavana 9 mesiacov.
    Podstatné je, či mu dáte dobu určitú alebo neurčitú. Už som napísala, že pri PP na dobu neurčitú môžete sa dohodnúť aj na SD:
    Naposledy upravil Tweety : 15.01.15 at 06:02
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vlasta123 túto otázku zadával zamestnavateľ
    ja si myslím že zastupovanie počas materskej dovolenky nebolo len na pár dní,takže zamestnávateľ za ten čas mohol spoznať zamestanca a vie si urobiť predstavu či túto prácu zvládne.
    keď mu dá skušobnú dobu,tak tým dá jasno zamestnancovi že ak prácu nezvládne tak ma pre neho slovíčko ,,dovidenia,,,tak by som skôr hľadala také riešenie s týmto zamestnancom aby sa tomuto predošlo
    v prípade že zamestanec neostane vo ,,firme,, príjmu iného o ktorom nebudú vedieť vobec nič,alebo teda nebudú vedieť či danú poziciu zvládne
    HRistka PP nekonci z dovodu ukoncenia MD alebo RD ale ide o org. zmenu-pozicia sa presuva do ineho mesta a tuto ponuku v inom meste zamestnanec odmietol.Ponukli sme mu ale inu napln v povodnom meste, no je odlisna od doterajsej naplne, preto chceme mat moznost si overit, ci to zvladne..cize jedine ak novu poziciu dame na neurcito mozeme znova dohodnut skusobnu dobu?povodna pozicia bola vykonavana 9 mesiacov..Dakujem.
    Tweety pozri moju odpoveď
    HRistka dakujem za odpoved.a este sa spytam -je aj moznost predlzit PP dodatkom obsahujucim zmenu pozicie, odmeny a opat dobu urcitu bez skus.doby s tym, ze aky najkratsi moze byt predlzeny PP na dobu urcitu?Odpracoval 9 mesiacov ostava este 24-9 t.j.15 mesiacov do doby 2 roky, ale ako minimalne mozeme prelzit PP , ak nechceme novy PP a dalsiu skusobnu dobu, v pripade,PP na neurcito?
    Tweety Zadaj si otázku. Tu píšeme len komenty.
    HRistka dakujem za odpoved, pytala som sa len preto, lebo kolegyna ma presviedca,ze na 2000% sa dalsia skusobna neda ani pri dalsom PP na neurcito
    HRistka dakujem za uistenie, ze sa dat dalsia SD, ak bude novy PP na neurcito.Kolegyna ma presviedca, ze na 2000% sa uz dalsia SD neda.
    Tweety nech si teda pozrie ZP
      zbaliť

    Mozno dohodnut skusobnu dobu pri dalsom pracovnom pomere u toho isteho zamestnavatela, ked dohodnuty druh prace sa zmeni?Ako si otestovat zamestnanca,ci to zvladne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.