Zavrieť

Porady

Nezaplatil som za jazykovy kurz v sukromnej jazykovej skole. Aky trest mozem podla zakona dostat ?

Nic som nepodpisal. Avsak na internete som registraciou, ktoru som potvrdil sms kodom, ktory bol zaslany na moje cislo suhlasil s podmienkami. Takisto som tam bol parkrat osobne. Je to trestny cin alebo priestupok. resp. Musim platit ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    V príspevkoch vykám, v komentároch tykám... Snáď je to rozumný kompromis. ...viac právnik-probono
    Dobrý večer,

    samozrejme je slušné, v prípade ak si objednáte nejakú službu a táto je Vám dodaná, aby Ste za ňu zaplatili.
    Nezaplatením kurzu vzniká poskytovateľovi služby (jazykovej škole) voči Vašej osobe pohľadávka, ktorú si môže podľa platného právneho poriadku vymáhať (aj súdne a následne exekútorom) a mimo iného, ak by sa podarilo poškodenému preukázať, že ste si objednali službu s úmyslom nezaplatiť a škoda by presiahla sumu 266 Eur, mohlo by sa jednať o podozrenie z trestného činu podvodu. Ak by bola škoda nižšia, vec by bola kvalifikovaná ako priestupok. Rovnako to máte napr. aj keď sa ubytujete v hoteli a odídete bez zaplatenia.

    Nezaplatil som za jazykovy kurz v sukromnej jazykovej skole. Aky trest mozem podla zakona dostat ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.