Zavrieť

Porady

Virtuálna pokladňa

Neviem ako ďalej

Od 1.4.2015 sme povinní používať ERP kvôli platbám v hotovosti, takých platieb máme v rámci roka cca 10 ks...
Tak som privítala info, že si môžem podať žiadosť cez finančné riaditeľstvo, a budem mať k dispozícii virtuálnu pokladňu, čiže sa jedná o aplikáciu, bežiacu pod záštitou Ministerstva financií, čo bude dostupná online, a tým pádom treba o virtuálnu pokladňu písomne požiadať....

O problém som sa začala intenzívnejšie zaujímať, a prišla som k pomerne podobnému záveru, ako v tomto linku:

http://www.uspesne-podnikanie.sk/z-o...ela-nedozviete

Takže, podľa nového zoznamu, platného od 1. apríla 2015,spadáme do kategórie:

Technické testovanie a analýzy, a máme povinnosť účtovania príjmov v hotovosti cez ERP

Na stránke Finančného riaditeľstva, som sa dočítala :

Vybrané služby, ktoré nepodliehajú povinnosti evidencie tržieb v pokladnici

Služby technickej kontroly (STK)

Ide o službu, ktorá tiež nie je uvedená v prílohe č. 1 zákona o ERP, preto prijaté tržby za poskytnutie tejto služby nepodliehajú povinnosti evidencie v pokladnici.

Nie je tam ani mäkké f o nejakej virtuálnej pokladni a teraz čo, netuším...

Ďakujem za každú radu....
Naposledy upravil vierkanevierka : 15.01.15 at 20:04
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vierkanevierka avalik dakujem, ale nuz, alma mater, nema aktualizovane a ja mam mat? ))) A kedy budu mat aktualizovane? tazka to otazka, esteze sa mi DPH podarilo poslat v pripustnom casovom limite
    avalik joooj ale ja nie som veštica ... pošli im otázku do tiketu alebo zadaj na ich FB stránke
    vierkanevierka keby to nebolo smutne tak je to naramne srandovne som zvedava, ako budeme saliet v aprili, aby sme mali, virtualnu onu )))))
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Dočkaj času jak hus klasu. Písala som to včera v inej téme - hoci je január, úradníci sú ešte jednou nohou v decembri, poniektorí oboma.
    Do 1.4. 2015 by to mali vyriešiť, ak nie inak, tak posunom termínu.
    To naozaj je taký veľký problém vložiť peniaze na účet?
    Alebo zaplatiť zloženkou na pošte?
    V najhoršom prípade oželieš 10 zákazníkov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.