Zavrieť

Porady

Daň zo mzdy

Dobrý deň, prosila by som Vás o radu
Máme zamestnanca v trvalom.prac.pomere.Jeho hrubá mzda tento mesiac bola 7374 Sk. Počitač mi nevykazuje zálohu na daň z prijmu. Je to možne? alebo mám v jeho pripade zle nastavené údaje v počitači.
Ďakujem helax
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    helax
    Dobrý deň, prosila by som Vás o radu
    Máme zamestnanca v trvalom.prac.pomere.Jeho hrubá mzda tento mesiac bola 7374 Sk. Počitač mi nevykazuje zálohu na daň z prijmu. Je to možne? alebo mám v jeho pripade zle nastavené údaje v počitači.
    Ďakujem helax
    Ak si uplatňuje odpočítateľnú položku 7568,- ani nemôže mať preddavok na daň.

    ROTI je offline (nepripojený) ROTI

    ROTI
    Helax, súhlasím s Tweety, po uplatnení odpočítateľnej položky nemôže pri takomto príjme platiť preddavok na daň.

    BOBY je offline (nepripojený) BOBY

    BOBY
    To je jasné, ak má odpočitateľnú položku daň mu nevyjde. Len si pozri, či má podpísané na tento rok prehlásenie o uplatňovaní nezdaniteľnej čiastky.

    dio-x je offline (nepripojený) dio-x

    dio-x
    pekny den prajem vsetkym, mam maly problem a myslim ze by sa tu urcite nasiel niekto kto by mi vedel poradit alebo vysvetlit.
    takze momentalne som este stale denny student vysokej skoly a popri pracujem (neviem ci to ma vplyv) ale z hrubej mzdy 16.000 mi na vyplatnej paske zostalo menej ako kolegyni ktore ma v hrubom 14.000 lebo jej odpocitali nejaku OP nezdanitelnej casti dane a mne nie ale vraj v dalsom mesiaci za maj/06 uz budem mat narok na odpocitanie tejto ciastky


    a neviem preco? mne su totiz tieto veci spanielskou dedinou neviem mi niekto s tymto poradit?
    dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dio-x
    pekny den prajem vsetkym, mam maly problem a myslim ze by sa tu urcite nasiel niekto kto by mi vedel poradit alebo vysvetlit.
    takze momentalne som este stale denny student vysokej skoly a popri pracujem (neviem ci to ma vplyv) ale z hrubej mzdy 16.000 mi na vyplatnej paske zostalo menej ako kolegyni ktore ma v hrubom 14.000 lebo jej odpocitali nejaku OP nezdanitelnej casti dane a mne nie ale vraj v dalsom mesiaci za maj/06 uz budem mat narok na odpocitanie tejto ciastkyAj pracoujúci študent má nárok na nezdaniteľnú časť 7568/mes.

    a neviem preco? mne su totiz tieto veci spanielskou dedinou neviem mi niekto s tymto poradit?
    dakujem
    Aj pracujúci študent má nárok na nezdaniteľnú časť, ak podpísal vyhlásenie k zdaneniu 7568/mes. Možno sa mzdárka zmýlila. Neviem ako a prečo neuplatnila, možno že si nepodpísal vyhlásenie k zdaneniu.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    dio-x
    pekny den prajem vsetkym, mam maly problem a myslim ze by sa tu urcite nasiel niekto kto by mi vedel poradit alebo vysvetlit.
    takze momentalne som este stale denny student vysokej skoly a popri pracujem (neviem ci to ma vplyv) ale z hrubej mzdy 16.000 mi na vyplatnej paske zostalo menej ako kolegyni ktore ma v hrubom 14.000 lebo jej odpocitali nejaku OP nezdanitelnej casti dane a mne nie ale vraj v dalsom mesiaci za maj/06 uz budem mat narok na odpocitanie tejto ciastky


    a neviem preco? mne su totiz tieto veci spanielskou dedinou neviem mi niekto s tymto poradit?
    dakujem
    Choď za mzdárkou a povedz jej , že si chceš uplatniť odpočitateľnú položku v tlačive "Vyhlásenie" a budeš mať potom toľko mzdu ako tvoja kolegyňa. Zrejme ti pri nástupe neponúkli tento spôsob. Ale pokiaľ si to neuplatňuješ u iného zamestnávateľa , tak máš na to nárok.

    dio-x je offline (nepripojený) dio-x

    dio-x
    no neviem iste ale myslím ze nejake vyhlasenie pre zamestnavatela som podpisoval mozno sa stratilo to uz neviem.
    a my mzdarku ani momentalne nemame a tieto veci na riesi nejaka externa uctovnicka a auditorska kancelaria. ale asi kdesi nastala nejaka xybicka :-(

    je mozno tuto dostat nejako tuto odpocitatelnu polozku aj spatne naspat za minuly mesiac?

    DanielaSĽ dakujem za rychlu odpoved

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Na každý pád sa obráť na osobu , ktorá robí mzdy firme externe. Ak sa nájde , že si si to podpísal , tak môže ti to uplatniť...alebo si to môžeš uplatniť v ročnom zúčtovaní dane alebo daňovom priznaní.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Podľa svojho syna viem ktorý je tiež študent a robí ako ty, že chceš aby ti niekto potvrdil aj 2x že sa nič nedeje, len v tom mesiaci si mohol mať vyšší príjem. Ak si samozrejme podpísal to vyhlásenie. Ak nie, tak ti tu daň o ktorú si mal nižší príjem vrátia pri ročnom zúčtovaní. Potom tiež potešia. Len je lepšie keď nedotuješ nikoho, ale nárok máš u jedného zamestnávateľa, tak neváhaj a uplatni si ho hneď. Ak vyhlásenie nemajú tak ho podpíš aby si na ďalší mesiac mal viac koruniek. Nedaj sa!

    Duri99 je offline (nepripojený) Duri99

    Duri99
    Dobrý deň,prosím vás o radu:Ako nový zamestnanec nastúpil som do zamestnania 22.2.07.Za február som teda odpracoval 5 prac.dní.Podľa prac.zmluvy mám tarifnú mzdu 8500,-Sk brutto.Z výplatnej pásky som zistil,že mi zamestnávateľ za odpracované dni neodpočítal nezdanitelnú časť,preto som z hrubej mzdy 2125,-SK,po odpočte poistného 286,-Sk zaplatil daň 349,-SK.Bol výpočet mojej mzdy od zamestnávateľa správny?
    za reakcie ďakujem:-)

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Podpísal si Vyhlásenie k dani z príjmu u daného zamestnávateľa...že si budeš uplatňovať nezdaniteľnú časť na daňovníka?

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    možno si pracoval do 22.2. u iného zamestnávateľa a ten ti uplatnil NČ, takže v novom zamestnaní by si mal nárok na NČ až od marca.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.