Zavrieť

Porady

Pozicka

Chcem si zobrat uver v cechach ale mam dlhy v bankach a som aj na ciernej listine ako rucitel.dostanem v cechach uver v banke?
Tak to skusim vylepsit
Na jednom uvere som ako rucitel
Na dvoch dlznik z ktoreho je jedna v exekucii
Uver v cechach si chcem vziat na pravnika aby som mohla vyhlasit osobny bankrot....
A bankrot chcem vyhlasit preto lebo z tie dva uvery su sice na moje meno ale peniaze z uveru cerpal niekto iny....
Naposledy upravil deniss98 : 20.01.15 at 08:44
buchač UPRESNI láskavo dve veci :

1. Máš dlhy v bankách ako jedinec pod menom "deniss" ?
2. Si na čiernej listine niekomu inému ako ručiteľ a preto si dlžník tých bánk ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    V príspevkoch vykám, v komentároch tykám... Snáď je to rozumný kompromis. ...viac právnik-probono
    Dobrý večer,

    insolvenčné registre Slovenskej republiky nie sú prepojené s insolvenčnými registrami Českej republiky. Pokiaľ v Českej republike záznam v registroch dlžníkov nemáte a zároveň aj splníte podmienky tej ktorej banky na poskytnutie spotrebiteľského úveru, je predpoklad, že tento Vám bude poskytnutý. Vedzte, že jeden z najdôležitejších podmienok na poskytnutie úveru v ČR bude preukázanie pobytu (aspoň prechodného) a príjmu či už zo závislej alebo inej činnosti.

    Ak správne interpretujem obsah zadania a v bankových registroch SR figurujete ako avalant (ručiteľ), odporúčam Vám v ČR, podľa možností, čerpať úver vyššej hodnoty a z týchto finančných prostriedkov konsolidovať, mimo iného aj ručiteľské záväzky u nás. Následne budete z registrov po uplynutí určitej doby vymazaný. Zaplatené finančné prostriedky za dlžníka si môžete u neho uplatniť a v prípade nedobrovoľného splnenia sa vydať cestou súdu.
    Naposledy upravil právnik-probono : 18.01.15 at 18:48
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Oliwa Ak by si uvažoval tým smerom, ako Ti radí právnik-probono a chcel by si si vziať úver v ČR preto, aby si zaplatil dlhy v SR, v prípade úspechu by Ťa to mohlo dostať z problémov a vyčistiť stôl...
    Ale ak chceš ďalší úver len preto, aby si mal prostriedky na osobnú potrebu, máš predstavu, z čoho ho budeš splácať?

    Názorné ukážky, ako z toho von, keď sa ľudia dostanú nevlastnou či vlastnou vinou /aj keď efekt, je žiaľ, ten istý/ do kolotoča dlhov, sú vidieť napr. v TV relácii Krotitelia dlhov. Tam je ako jedno z možných riešení v krajných prípadoch uvádzaný ešte osobný bankrot, ale aj na ten treba mať peniaze - necelých 1700 € a vzťahujú sa naň špecifické podmienky... Myslím, že tento legislatívny skvost bol "nominovaný" aj na jednu z haluzí roka... Ale to len na okraj, keďže Tvoja otázka znela inak...

    Situácia, že ľudia si zobrali úver v ČR i v SR, nebola v tej relácii ojedinelá, keďže ich registre /ako uviedol aj právnik-probono/ nie sú, resp. neboli prepojené a tak tu táto možnosť existovala. Niekto to využil možno náhodne, niekto zámerne... No každý dlh raz treba splatiť...
    právnik-probono podľa všetkého zadávateľovi vznikli dlžoby nie jeho vlastným počínaním, ale tým, že niekomu išiel ručiť. preto ho prezatiaľ netreba odsudzovať ako neplatiča...
    buchač Viď môj príspevok...

    Dnes mám vcelku dobrú náladu, tak nedávam "neužitočné"...
    ALE nech sa už chyby neopakujú.
    právnik-probono to nebola chyba ale nejednoznačné zadanie, ktoré sa dá vykladať rôznymi smermi.
    buchač právnik-probono
    Ak správne interpretujem obsah zadania a v bankových registroch SR figurujete ako avalant (ručiteľ),
    ---------------------------------------------------------
    právnik-probono (Dnes 20:38) podľa všetkého zadávateľovi vznikli dlžoby nie jeho vlastným počínaním, ale tým, že niekomu išiel ručiť. preto ho prezatiaľ netreba odsudzovať ako neplatiča...
    ========================================
    ale mam dlhy v bankach a som aj na ciernej listine ako rucitel
    Ak správne inpretujem zadanie otázky, tak mladý bojuje na oboch frontoch...
    Čiže smola ...
    buchač právnik-probono (Včera 20:51) Juraj prosím ťa zas neprekrúcaj! Ten dlh zadávateľ v banke MA, to je pravda ale podľa všetkého ako ručiteľ, preto dodal vetu "...som aj na ciernej listine ako rucitel". Aspoň takto som to pochopil ja, aj keď som tiež miestami rozmýšľal o boji na dvoch frontoch.

    buchač (Včera 21:00) Neprekrúcam....len čítam.
    Či zle a či dobre, to je už iná vec.

    Podstata ostáva. Dostane trt a nie lóve.
    právnik-probono (Včera 21:14) btw. skôr tvoj príspevok je na neužitočné, pretože mal byť komentárom a nie odpoveďou. o Etikete porady ťa už poučí tvoj kamarát Dušan :-)

    ale zas chápem, že si si potreboval poštekliť ego :-)
    =======================================

    TRT chápeš....ale čo už.
    Išlo o to pošteklenie Tvojej osoby ...
    misoft Tak isto som zadanie otázky pochopil aj ja!
    Dlží a zároveň ako ručiteľ je nespoľahlivý.....
    Takže poučovanie sa nekoná.... žiaľ - právnik-neprávnik - zle čítal....zle radil.....
    deniss98 Dakujem
    Soňa K S peniazmi nepomôže ani kňaz exorcista.
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Hele! Najskôr si splať svoje dlhy!
    Ty si myslíš, že keď si zoberieš úver v ČR (ak sa ti to pošťastí), že si "za vodou"?
    A čo potom? Aj v ČR budeš dlhovať a potom sa budeš pýtať, ako si vziať úver v Rakúsku, Nemecku, Francúzsku....?
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j v nemecku by mu nedali ani trt....tam úvery "nerozdávajú"ako tu
    misoft Ja viem - ale asi takto chápem jeho "myšlienkové pochody"....
    lujza.j on je bez nich
    misoft No bisťu - to ma teda nenapadlo......
    právnik-probono Dušan, opätovne s Tebou nesúhlasím. Zadávateľ píše o ručiteľských záväzkoch, to znamená, že sa v danej situácii ocitol možno trochu aj nevinne. Nechcem ho však týmto úplne pardonizovať, pretože pri vzniku ručiteľského záväzku mal konať rozvážnejšie a trikrát si rozmyslieť, že komu sa "upíše". To, že jeho "kamarát, známy..." si neplní záväzky, neznamená automaticky, že aj ručiteľ je nezodpovedný, resp. neschopný si plniť svoje potenciálne dlhy.
    Zadávateľa by som odsudzoval až po tom, keď si vezme úver v Čechách, kde bude už dlžníkom on sám a tento nebude splácať.
    misoft Čítaj: "MÁM DLHY v bankách a som aj na čiernej listine ako ručiteľ...." - teda MÁ dlhy! A ako ručiteľ je tiež nedôveryhodný....
    Radíš dobre, ale čítaj aj ostatné....
    Takže - pre zmenu - ja s tebou nesúhlasím.....
    právnik-probono Už to riešil aj Juraj (ako vidím jeho post tu už nie je - aj tak mal byť skôr komentárom ako odpoveďou), ktorý bol rovnakého názoru ako ty, ja sa však s daným názorom nestotožňujem.

    Nepopieram však, že zadávateľ DLH v banke MÁ,

    ale tvrdím, že ten uvedený dlh má ako ručiteľ, preto dodal vetu: "...som aj na ciernej listine ako rucitel".

    Ak by bol aj samotným dlžníkom, mal by záznam na čiernej listine aj ako dlžník, nielen ručiteľ.

    Ale súhlasím, že obsah zadania je dosť nejednoznačný a dá sa vykladať rôznymi smermi. Podstata je však neodsúdiť hneď zadávateľa, ale snažiť sa jeho problém fundovane vyriešiť. Ty si opäť išiel v poste formou ataku, hlavne aj preto som vyjadril písomný nesúhlas.
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    A aku navaznost mas s CR? Pracujes tam? Byvas tam?
    právnik-probono 19.01.15 15:38 priradil do Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.