Zavrieť

Porady

LED TV Samsung

LED Televizor Samsung a skylink - nekvalitny obraz
Včera 17:34
Pochváliť
zmurka
Kupili sme si novy LED televizor Samsung UE40H6270. Mame skylink - typ satelitneho prijimaca Opensat S line. Karta skylink - irdeto. Obraz vsak nie je ostry. Nie je uplne rozmazany, ale nie je to ani to, co by som ocakavala od tychto modernych televizorov. Pri blizsom pohlade, je vidiet male kocky. O HD obraze ani nechyrovat. Nemyslim si vsak, ze je to v tom, ze nemam programy v HD, na takomto televizore predsa musi byt obraz ostry. Iny televizor, kde mame od orange telku, je obraz krasny ostry a to ani nemame LED, len LCD.
Neviete prosim poradit, v com to moze byt? V skylinku ani na telefonickej linke, ani priamo na predajni nevedia nic poradit, vobec sa technickym veciam nerozumeju. A specialna technicka podpora je spoplatnena. Nerozumiem preco by som si ale mala doplacat za technicku podporu, ked by mi to normalne malo fungovat.
Este doplnujuca info, ked sme skusali pustit nejaky film v HD kvalite na televizore z prepojenia z notebooku, obraz bol krasne ostry.
Za kazdu radu bduem vdacna.

Nepiste prosim blbosti. SD programy musi chytat kvalitne. Ja mam stary SD Opticum a obraz ako v kine. Podobny problem som riesil pre par rokmi. Bolo to v starnucom privodnom koaxialnom kabli.Moze to byt aj vadny konvertor, alebo posunutie paraboly, comu nasvedcuje kockovanie.
LED TV nie su bezne v predaji. Vsetky su LCD s LED podsvietenim
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sosak http://www.porada.sk/t257486-led-tel...tny-obraz.html
    Koľko krát tu dáš rovnakú otázku ?
    misoft A kontra http://www.eltasat.cz/scripts/podrob...nujici#zalozka
    technické údaje.
    Video rozlíšenie: 1080i, 720p, 576p
    Inak som poukázal na mpeg2 - a to nie je HD
    karakul aj 1080p je 1920x1080.... takže nepochopene
    misoft 1080/i
    Zobrazovací mód štandardu HDTV pri ktorom je obraz rozdelený na 1080 vertikálnych liniek. Písmenko =i= značí slovo interlaced, alebo =prekladane=. Rozlíšenie obrazu je 1920 × 1080 pixelů a poměr stran 16:9, avšak počet pixelov je polovičný oproti módu 1080p, tedy 1,04 mil. Najčastejšie sa využíva frame-rate, teda počet snímkov za sekundu, 50 Hz a 60 Hz. Kvalita obrazu je tak papierovo nižšia než v prípade 1080p.

    1080/p
    Najkvalitnejší zobrazovací mód štandardu HDTV. Písmenko p značí slova =progressive scan= teda neprekladaný obraz. To znamená, že jeden snímok sa skládá z 2,07 mil. obrazových bodov alebo pixelov. Rozlíšenie je teda 1920 × 1080 bodov. Niekedy je 1080p označované ako =plné= HDTV rozlíšenie. Pomer strán je 16:9.

    A teraz to najdôležitejšie - ten satelitný prijímač dáva 1080i, 1080p - ale zo satelitov ide v kompresnom formáte mpeg2 len 1080i. Na to, aby satelity vysielali 1080p a obsadili MUXy - potrebujú mpeg4. A ten prijímač mpeg4 nezvláda.
    tajmac problem nebude v tom - SD programy musia ist kvalitne
    tajmac Pouzivam stary SD Opticum a v novembri 2013 mi odisiel stary TV , tak som si kupil full HD Philips. SD kanaly idu kvalitne ako v kine
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.