Zavrieť

Porady

Ochrana podnikateľa pri reklamácií tovaru medzi firmami

Jedná sa ohľadom tovarov, ktoré jedna firma dodá druhej firme a tá to predá zákazníkovi. Medzi firmou a spotrebiteľom existuje zákon, ale čo existuje ohľadom reklamácie medzi firmou a firmou ohľadom reklamácie a vrátením tovaru?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    kolicok Pozeral som ten obchodný zákonník, ale tam nepíše nič do akej lehoty má firma firme reklamáciu vyreklamovať, ako to píše zákon pre spotrebiteľoch. Tam je lehota do 30 dní. Ja by som toto chcel vedieť. Ďakujem
    Gabi03 konečný predajca si má vytvárať "rezervu" na takéto prípady. Ak jeho dodávateľ zoberie reklamovaný tovar späť, je to len na dohode oboch, resp. zachovaní si mena.

    veva125 je offline (nepripojený) veva125

    veva125
    Dá sa to ošetriť len zmluvne, pre firmy platí obchodný zákonník, nie zákon na ochranu spotrebiteľa.
    kolicok Ano už som to pochopil.Je to veľmi smutné, že také niečo nieje aj medzi firmami. Mohlo by to byt tak, že firma medzi firmou by mali reklamáciu vybaviť do cca 25 dni a bolo by to vybavené.Vďaka za vysvetlenie...

    Ochrana podnikateľa pri reklamácií tovaru medzi firmami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.