Zavrieť

Porady

Neplatil som koncesionárske poplatky

Neplatil som koncesionárske poplatky, pretože keď som sa na pošte na to pýtal, pani povedala, že sa to plati vo faktúre za elektriku a že to už netreba hlásiť, tak som to neriešil (sú to cca 3 roky). Teraz som chcel podat žiadost o oslobodenie od poplatku pretože syn má už preukaz ZŤP, ale zistil som, že som vlastne neplatič, lebo nie som registrovaný. Z RTV mi neprišla žiadna výzva. Mám sa zaregistrovať a hneď žiadať aj oslobodenie od platenia? Dajú nám doplatiť tie 3 roky? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    - pozri si stránku rtvs, resp. zákon o koncesionárskych poplatkoch
    - informuj sa mailom - budeš mať písomné stanovisko /možno/
    - informuj sa v rtvs telefonicky a budeš mať info z prvej ruky

    jsf je offline (nepripojený) jsf

    jsf
    Takto: na tvojom mieste by som to nechal vyhnit, v pripade, ze RTVS pride na to, ze neplatis, poslu ti vyzvu na uhradu dlznej ciastky, ktoru ale do 30 dni zaplat (teda najviac zaplatis prave tolko, kolko by si platil, keby si sa zaregistroval). Ak na to nepridu, o 10 rokov sa narok stava premlcanym.

    Skutocne nie som fanusik tohoto vypalnictva, ked stat nuti obcanov kupovat sluzby, ktore by si sami nekupili.

    Neplatil som koncesionárske poplatky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.